18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Anglosasi

FransFr • 2016-07-03, 00:16
Eksplorując stare dzieje internetu trafiłem na taki smaczek. Co prawda artykuł ma ponad 3 lata ale poziom przedstawionej hipokryzji wyjątkowo mnie rozbawił. Cytuję:

"Sunday Telegraph uzyskał też ciekawą wypowiedź bliskiego doradcy prezydenta Busha. Stephen Hadley twierdzi, że do wojny doszło, gdyż Amerykanie i Brytyjczycy nie przejrzeli gry Saddama Husajna. Iracki dyktator rzeczywiście nie miał broni masowego rażenia - zniszczył ją zgodnie z rezolucją ONZ, ale na użytek Iranu udawał, że ma ją nadal - i UDAWAŁ ZBYT SKUTECZNIE :rofl: ."

ca...........lo

2016-07-03, 01:56
przeca chodziło o ropę

mi...........80

2016-07-03, 10:05
Przynajmniej odszedł z honorem, patrzył w oczy oprawcom przed powieszeniem, nie ukorzył się do końca.

Co do tego fragmentu, to nie ma znaczenia bo... patrz komentarz wyżej

SamSobieBogiem

2016-07-03, 11:33
się dziwisz? przecież dokładnie 3 lata temu była ogromna nagonka na Iran w związku z atomem.
Prawda jest taka, że Iran miał zamiar zrobić tak, żeby jego waluta niebyła wirtualna i miała pokrycie w złocie, chcieli tez odejść od petrodolara na rzecz innych walut, podobnie zresztą jak Irak, Libia, Syria... Tylko Afganistan oberwał chyba za nic impetem po WTC.

mamurra

2016-07-03, 14:54
Nie ma w tym niczego niezwykłego, a tym bardziej - śmiesznego. Dokładnie tak wygląda polityka międzynarodowa, opiera się w dużej mierze m.in. na blefie. Czasami blef nie wyjdzie, bo nikt w niego nie uwierzy, a czasami wyjdzie za dobrze - i to jest przypadek Saddama.

natking

2016-07-03, 14:57
Przecież to oczywiste, że o żadną broń jądrową w tym konflikcie nie chodziło.

Arathnmor

2016-07-03, 15:17
Petrodolar był ważniejszy niż setki tysięcy cywili, a że musieli mieć "powód" to wzięli pierwszy z brzegu. I tak co jakiś czas w różnych miejscach.

ho...........zo

2016-07-03, 16:12
A skąd wiecie, że o ropę chodziło? Kto wam tak powiedział? Ech, te polaczkowe teorie spiskowe...

Davidzior

2016-07-03, 16:34
hoszo napisał/a:

A skąd wiecie, że o ropę chodziło? Kto wam tak powiedział? Ech, te polaczkowe teorie spiskowe...



Polaczkami nazywani są własnie tacy jak ty.

Teoria o ropie, jako przyczynie konfliktu żyje nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Najlepiej byłoby spytać rządzących USA żydów.

rdaneel

2016-07-03, 16:43
Ta, jasne że chodzi o ropę.
W końcu USA to taka bananowa republika, która wyłącznie eksportuje i żyje z ropy i jak baryłka pójdzie o pół dolara w dół to im się budżet nie domknie. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że ich gospodarka nic nie jest w stanie wyprodukować...
LOL.

Aczkolwiek teraz przychodzi mi jeden taki kraj który faktycznie nic nie jest w stanie wyprodukować i któremu budżet się z powodu ropy/gazu nie domyka...

pi...........ja

2016-07-03, 20:00
@up
Zamilcz tubo żydowska.

Broń masowego rażenia, pewnie. Wcześniej błogosławi mu gdy Iran i Kurdów gazował a nagle święci.

yonderbrack

2016-07-03, 20:00
Może nie chodziło stricte o ropę, ale na bank Hussajn chciał uniezależnić handel irackim paliwem od jUeSA i bić własną monetę w następstwie odejścia od parytetu hamburger-waluty...

omgłomatkobosko

2016-07-03, 20:21
Przecież znaleźli na pustyni zakopane rakiety. Co prawda francuskie, ale jednak:)

jezus_jakub

2016-07-03, 22:25
serio myslicie ze wywiad brytyjski i amerykanski nie wiedzialby ze sadam ma/nie ma broni atomowej?