18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Amunicja dla sadola

orzyszanin • 2016-04-13, 23:03
Ciekawy rodzaj amunicji. Myślę, że bardzo skuteczny

Pozdrawiam

pi...........ja

2016-04-14, 13:24
Gdyby Scioa`taiel mieli karabiny, strzelaliby tym :)

Bartors

2016-04-14, 19:43
stingerek napisał/a:

Amunicja z tego filmu jest obrzydliwie NIESKUTECZNA.
Otóż nie wyrządza praktycznie żadnych szkód w ciele z odległości większej niż 5 metrów.

()

Co to oznacza ?
Otoż pocisk ten jest o połowę lżejszy niż standardowy pocisk 9x19mm...
Co powoduje że:
Ek pocisku 9x19 PARA ~ 600J
Ek pocisku RIP wychodzi około 230J !!!

Czyli pocisk ten już w momencie wystrzelenia jest prawie TRZY razy słabszy niż zwykłe 9x19mm



Ale to jeszcze nie koniec.

Najlepsze jest to że te "odłamki" mają bardzo malutką masę i energię kinetyczną i owszem wbiją się w żel balistyczny, wbiją się w kurczaka i przebiją balon z wodą...
Ale po uderzeniu w typowe ubranie, mają energię kinetyczną jak śrut 4.5 mm wystrzelony z wiatrówki...
Czyli.. są praktycznie NIESZKODLIWE !

https://www.youtube.com/watch?v=NwIqVpKYCKM


dobre na mniejszych przeciwników jak koty lisy itd.....
Ale jeśli chodzi o człowieka , tym bardziej ubranego - ma za małą moc obalającą.
Po drugie są cholernie niecelne
I co najwazniejsze - mogą się rozpaść zaraz po wyjściu z lufy więc... nadają się swietnie do fajnych filmików slo-mo na żelu balistycznym.




Ekspetrem nie jestem, ALE krytykując ten rodzaj amunicji dajesz hiperłącze go filmu który jązachwala, cuz fuck logic.

Ale dobra, niewyrządza szkód w ciele z odległości większej niż 5m? jakieś źródło? to jedno, drugie to to że ta amunicja jest tworzona na rynek amerykański do samoobrony, tak więc będzie używana na odległościach ok. 5 metrów.

2. I co z tego że FMJ ma większą energiękinetyczną jeśli ta energia nie zostaje rozproszona w celu tylko posick przechodzi na wylot i idzie Panu Bogu w okno ewentualnie trafia dzieciaka jedzącego loda po drugiej stronie ulicy?

3 podaj źródło odnośnie energi kinetycznej odłamków

4. jeśli się rozpadną to nadal pozostaje rdzeń.

Nie wiem co jest bardziej skutencze, te RIPy czy zwykłe grzybkujące, prawdopodobnie grzybkujące mają większą siłę obalenia ale RIPy są bardziej śmiertelne. Aha i ciekawostka, najbardziej śmiercionośnym kalibrem w USA jest .22

yuzik

2016-04-14, 21:39
CoJaTamk***aWiem napisał/a:

Pierdyliard razy bylo. Do tego ta amunicja jest ch*jowa, a nie skuteczna.
Zacina sie w kazdej broni, rozdziela na kilka czesci po wejsciu w cialo i dziala jak stado szpilek wbitych pod skore.
Strzelasz i pacjent biegnie dalej.
Ze nie wspomne o praktycznie zerowych szansach na przejscie przez jakakolwiek grubsza i twardsza przeszkode, typu drzwi samochodu.




Coś tam k***a jednak wiesz :amused:

kokos1993

2016-04-14, 22:57
@Bartors jeżeli cały pocisk się rozfragmentuje każdy odłamek będzie miał ~6-12 j (W idealnym przypadku) licząc według pana stingerka. Nie trzeba do tego żadnych opracowań. W Polsce dozwolone są wiatrówki bez zezwoleń o energii pocisku do 17j. Wnioski sam wyciągnij.

Dżizas_kurde

2016-04-21, 23:00
Cytat:


@Bartors jeżeli cały pocisk się rozfragmentuje każdy odłamek będzie miał ~6-12 j (W idealnym przypadku) licząc według pana stingerka. Nie trzeba do tego żadnych opracowań. W Polsce dozwolone są wiatrówki bez zezwoleń o energii pocisku do 17j. Wnioski sam wyciągnij.


Akurat trochę masz w tym racji.
Ale wzór na energię kinetyczną jest funkcją kwadratową.... więc energia kinetyczna jest kwadratem masy....
więc.. jeśli masa zmniejsza się 2 krotnie.. to energia maleje 4 krotnie ;)
Czy jakoś tak.. zawsze byłem kiepski z fizyki.

AlbertoNihilo

2023-03-27, 00:39
Dżizas_kurde napisał/a:

Akurat trochę masz w tym racji.
Ale wzór na energię kinetyczną jest funkcją kwadratową.... więc energia kinetyczna jest kwadratem masy....
więc.. jeśli masa zmniejsza się 2 krotnie.. to energia maleje 4 krotnie
Czy jakoś tak.. zawsze byłem kiepski z fizyki.



Energia kinetyczna wzrasta z kwadratem prędkości a nie masy.