18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ameryka w latach 50-tych w kolorze

~Beny • 2018-05-13, 18:50
Cytat:

Czyjeś szczęśliwe życie, czyjeś marzenia, ważne wydarzenia, święta i podróże, z jakiegoś powodu zostały wrzucone do śmieci i stały się towarem w sprzedaży sąsiedzkiej. Widząc to jest mi niesłychanie smutno, ale dzięki entuzjastom, którzy kupują i digitalizują stare slajdy, możemy podnieść kurtynę czasu i spojrzeć na tę epokę oczami zwykłych Amerykanów.





spoiler


Źródło

Halman

2018-05-13, 19:03
kocham tamte czasy... żałuję ze moja młodość nie przypadła na lata 50-te... teraz byłbym dziadkiem z alzheimerem i miałbym wyj***ne na wszystko co obecne i pamiętał tylko tamte świetne lata

A tak nawiasem;
Mam pytanie do najlepszych ekspertów na świecie ale może być k***a ciężko: na 10 zdjęciu od góry jest most, odbudowany most... obudowane mosty to chyba coś typowego dla usa bo nie raz już spotkałem sie z takim widokiem. Pytanie; po co tam obudowuje się drewnianymi konstrukcjami mosty?

krasnal_hałabała

2018-05-13, 19:15
@up, Ale jak to? wiesz że w tamtych czasach kobity cipek nie goliły? lubisz bobry?

Noside

2018-05-13, 19:20
@up Oj nie świruj :) Wtedy się zaczynało wymyślanie. Teraz takich nie zobaczysz. W końcu pierwsze Playboye wyszły. Jeszcze te z obrazkami zamiast artykułów :)

Halman

2018-05-13, 19:20
krasnal_hałabała napisał/a:

@up, Ale jak to? wiesz że w tamtych czasach kobity cipek nie goliły? lubisz bobry?


to było tak oczywiste jak brak smartfonów

vulkodlak

2018-05-13, 19:24
No niby w kolorze ale wszyscy na zdjęciach są biali :D Co się rzuca w oczy to wszechobecny porządek, no może z wyjątkiem jednego zdjęcia. Śliczne czasy.

ul...........rt

2018-05-13, 19:27
Ciekawe ilu z tych zdjęć jeszcze żyje

r061071

2018-05-13, 20:25
super material /można przeniesc się na chwile w swiat którego już dla nas nie ma/dawaj wiecej

hellbwoi

2018-05-13, 20:27
HAL9000/2 napisał/a:

kocham tamte czasy... żałuję ze moja młodość nie przypadła na lata 50-te... teraz byłbym dziadkiem z alzheimerem i miałbym wyj***ne na wszystko co obecne i pamiętał tylko tamte świetne lata

A tak nawiasem;
Mam pytanie do najlepszych ekspertów na świecie ale może być k***a ciężko: na 10 zdjęciu od góry jest most, odbudowany most... obudowane mosty to chyba coś typowego dla usa bo nie raz już spotkałem sie z takim widokiem. Pytanie; po co tam obudowuje się drewnianymi konstrukcjami mosty?




https://en.wikipedia.org/wiki/Covered_bridge

banerr

2018-05-13, 20:47
To fake na zdjęciach nie ma dindunaffinów. Za to jest porządek, uśmiechnięci ludzie i fajne samochody. Później zacznie się wszystko pie**olić.

niemamskarpet.

2018-05-13, 21:17
no pięknie, w tych latach w USA miało klime w autach, centralne zamki, klime w domach, telewizory z pilotem (na kablu ale byl) a u nas ? zbieraliśmy gruz i szukaliśmy wlasnej dupy ....

_Netrunner_

2018-05-13, 21:35
Złapać ja za dłoń i iść przed siebie ;-) .

Bakejaja

2018-05-13, 21:56
Na 8 zdjęciu widać dziewczynkę ubraną bodajże w Polski strój ludowy taki do tańca ludowego.
Czyżby Polska rodzina? Tak mi się wydaje, przyjrzyjcie się dobrze.

*Na 8 zdjęciu od dołu.

JedkerTC

2018-05-13, 22:29
Też odnosicie wrażenie, patrząc na fotografie, że USA tamtych czasów było jakieś takie prostsze, przejrzyste, poukładane? Jakby wszystko było na swoim miejscu i tworzyło jednolity obraz.

Dudi4PolFr

2018-05-13, 22:40
Muszę przyznać że gdybym mógł wybrać czas i miejsce moich narodzin ten okres w USA po WWII jest w moim top 3 (tak żeby mięć 18 lat w 1950).

Czasy kiedy facet był facetem, kobieta kobietą a czarny zwykłym zwierzęciem.