18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Alone in the Zone - Sam w strefie

Ba...........lu • 2012-06-22, 19:29
Jest to trailer Polskiego filmu na temat Czarnobyla i miasta Prypeć.
Warto jednak obejrzeć chociaż trailer, człowieka aż ciągnie by zwiedzić te "zakazane miejsca" :-)




Nie jest to reklama, nie znam ludzi którzy to kręcili. Dziele się klimatem który już czuć w samym trailerze :jezdziec:

quarenas

2012-06-23, 22:24
dobry trailer, prawie 4 minuty, a ja się czuję nieco napromieniowany :D

xon123x

2012-06-23, 23:33
O k***a zajebiste. . .

PioTq3K

2012-06-24, 07:51
Heniut napisał/a:

Ciekawe kto tam wystąpi


Na pewno nie Madzia.

adamlap

2012-06-24, 12:55
axal25 napisał/a:

@dr_dex: widać, że znasz fabułę. Pewnie jakość twojego komputera Ci nie pozwoliła zagrać i teraz hatujesz. Gra nie jest zła. Lepsza jest książka - gra się skupia na akcji, książka jest bardziej klimatyczna.

A teraz pytanie do ogółu specjalistów - mnie też wydaje się, że zbliżanie się do któregokolwiek z reaktorów jest "nieco" niebezpieczne. Tak samo słyszałem, że metalowe obiekty (np. ten diabelski młyn) oraz mech jest dosyć radioaktywny (mech ze względu na pochłanianie wody (skażonej), metal ze względu na zdolność zatrzymywania cząsteczek promieniujących - gamma, alfa, beta czy co tam to lata). Mylę się?



Mylisz się. Wstawiam moje zdjęcie pomiaru promieniowania pod diabelskim młynem. W Warszawie po salą kongresową licznik wskazywał 0,15 mikrosiwiertów/h.W niektórych rejonach Norwegii czy Szwecji promieniowanie naturalne to około 4 mikrosiwiertów/h, Ramsar w Iranie 15 mikrosiwiertów/h, mieszkają tam ludzie i nie stwierdzonu u nich większej zachorowalności na nowotwory czy choroby genetyczne. Pod reaktorem w Czarnobulu 3,8 mikrosiwiertów/h, Są miejsca w strefie gdzie promieniowanie jest większe, ale są ta dosłownie punkty. Np. czerpak który wybierał gruz z reaktora. Przy samym czerpaku jest około 9, metr od czerpaka licznik wskazywał już 2. Granica promieniowania bezpiecznego dla człowieka jest o wiele wiele wyżej. W środku czerpaka przekręciło nam licznik. Na filmiku wiele nie widać, ale słychać pikanie licznika.