18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Alibaba i 40-stu rozbójników

megamatreks • 2019-01-07, 20:43
Księżom w Sierpcu chyba pomyliły się bajki ;) Ale chociaż nowocześnie i zgrabnie


jerry280

2019-01-09, 06:08
@rebeliant napisał to gość który wkleja swoje maądrości i wypociny pod 90% tematów na sadisticu.

bigo

2019-01-09, 13:38

Ca...........on

2019-01-09, 17:17
@Abraxus "Łajdactwo mnie denerwuje" - mówił Wolniewicz, a że w wielu sprawach z nim nie zgadzam, to nie zgodzę się i w tej. Nie denerwujesz mnie. Śmieszysz mnie, bo te "komusze kły", o których mówi, u Ciebie są mniej więcej takie jak siekacze u gryzonia. Ja natomiast jestem zbyt dużym zwierzątkiem, by takie ząbki mogły mnie choćby zaswędzieć :) Jak chcesz, to posłuchaj. Może Cię sumienie ruszy -- albo chociaż srebrniki Ci zaśmierdzą.


PieronJasnySzlag

2019-01-10, 20:59
SQRW3L_ponury napisał/a:

@up

Przykład laickiej Szwajcarii i Czech (doskonale radzących sobie zarówno etycznie jak i gospodarczo bez udziału jakichkolwiek szamanów) obnaża infantylność i naiwnosc twierdzenia jakoby religia 'była konieczna do poprawnego funkcjonowania społeczenstwa' - w rzeczywistosci jest dokładnie odwrotnie... Bazowanie na 'nieuzasadnionej wierze' powoduje że społeczenstwo zamiadst 'wiedzą' kieruje sie 'wiarą' w wielu aspektach zycia co konczy sie tragedią - w starciu z myslącymi racjonalnie społeczenstwami wierni są mniej wiecej równie skuteczni co isis w starciu z hamburgerami

Jesli turbokatolstwo nie wpie**alałoby sie z buciorami w życie (prawne) ludzi trzeżwo myslących to nikt by ich nie stawiał do pionu - chcą być zj***ni ? droga wolna - krzyzyk na drogę... problem pojawia sie wtedy gdy jakiś klecha - naukowy ignorant - wpie**ala dzieciakom do łba indoktrynacje swojej sekty kosztem biologii i historii, kryje konfratra-pedofila, forsuje całkowity zakaz aborcji zrównując ze wzgledu na ideologie 'matkę pięciorga dzieci' i 'pięciokomórkową zygotę', drenuje budżet na kilka miliardów rocznie albo kręci wielomiliardowe wały na wykupywaniu gruntów za bezcen - gruntów które zamiast trafić do rąk Polaków defacto stają sie majątkiem obcego kraju...

Na koniec - znasz jakikolwiek merytoryczny argument potwierdzajcy te nawet nie tyle infantylną co po prostu bezdennie głupią tezę (jakoby 'świat bez religii pogrążyłby się w totalnym chaosie') którą z uporem godnym organisty forsujesz ? Jesli tak to jest dobry moment bys sie nim wreszcie podzielił - bo ciągłe lanie wody robi sie powoli żenujące intelektualnie... a konkretny przykład (Szwajcarii i Czech) nadal (w kolejnym już temacie) robi z twojej teorii ordynarną plotę rodem z koła gospodyń wiejskich



Uwielbiam czytać ten twój pseudointelektualny bełkot nasączony żółcią i manipulacją.

Czy się to komuś podoba czy nie to Chrześcijaństwo jest jak do tej pory najlepszą religią/ideologią/wiarą (jak zwał tak zwał) która powstała.
Dekalog zawiera wartości które są ponadczasowymi i uniwersalnymi zasadami dla najbardziej sprawiedliwego systemu społecznego.
Hamuje nasze popędy, chroni rodzine, mówi że masz nieść swój krzyż i miłowac bliźniego... jeśli dla kogoś takie wartości są ciemne, głupie i hamujące rozwój to po prostu jest głupcem.
Również sugerowanie że wiara stopowała ludzki rozwój jest śmieszne. Tysiące lat temu wierzenia również odgrywały kluczową role w kształtowaniu się plemion, grup etnicznych.

Abraxus napisał/a:


Wiara jest antytezą nauki..


Taaaa. A europejskie kościoły, klasztory, katedry budowali głupcy z wiarą że to nie pie**olnie :D

Cara_Al_Sol

2019-01-10, 21:06
Za moje pieniądze. Za moje, k***a pieniądze.
Kto ogłosi, że zerwie (I podtrzyma słowa) konkordat i zlikwiduje fundusz kościelny, będzie miał mój głos do końca mojego życia.
Amen.