18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Alfy Romeo które należy znać

HackerAGD • 2016-02-18, 16:24
Drugi odcinek Listy Kickstera w którym przedstawia Alfy Romeo warte poznania i zapamiętania.


spinaczel

2016-02-18, 17:32
Z alfą jest jak z kobietą. Mam Peugeota, pie**oli się elektryka, co chwilę jakieś problemy przez jakąś gównianą rzecz, typu kostka od lampy, która robi ci zware i ch*j strzela akumulator, auto ci gasnie na drodze , ale co tam, est sliczny i piękny i zajebiście się nim zapie**ala i sprzedam jedynie jak uzbieram hajs,żeby kupić Alfe 159, z którą bedzie to samo,która też będzie odpie**alać, robić problemy, pie**olić się ale taka jest właśnie miłość...

dancio91

2016-02-18, 18:48
spinaczel napisał/a:

Z alfą jest jak z kobietą. Mam Peugeota, pie**oli się elektryka, co chwilę jakieś problemy przez jakąś gównianą rzecz, typu kostka od lampy, która robi ci zware i ch*j strzela akumulator, auto ci gasnie na drodze , ale co tam, est sliczny i piękny i zajebiście się nim zapie**ala i sprzedam jedynie jak uzbieram hajs,żeby kupić Alfe 159, z którą bedzie to samo,która też będzie odpie**alać, robić problemy, pie**olić się ale taka jest właśnie miłość...



A są samochody które się nie psują? Jak się dba tak się ma. Od roku jestem posiadaczem Brery, nie wymieniłem nic prócz rozrządu który wymieniłbym w każdym samochodzie. Mit na temat awaryjności Alf zawsze będzie aktualny... mi to pasuje - mam jedyną Brerę w mieście :mrgreen:

~Velture

2016-02-18, 19:03
@up
Volvo.
Miałem S70R volviaka i sk***iel się oczywiście zużywał itp. ale NIGDY ale to NIGDY nie miałem sytuacji abym nie dojechał z punktu A do punktu B. Bez 3 kół by dojechał nawet.
RAZ musiałem lawetę wzywać bo mi padł immobiliser który poprzedni właściciel montował nieseryjny na j***nego misia którego wkładało się do popielniczki. (serio. immo było wj***ne w małego misia i działało włożone do popielniczki).
Później miałem S60R i też nieważne co mu się stałoby to zawsze mogłeś dojechać nawet bez kół.

Pierwsze auto jakie miałem to była xsara vts... No ja was pie**olę.... Tam nawet jakby mogła się zj***ć podsufitka to by się zj***ła. Łatwiej byłoby mi powiedzieć co się tam nie zepsuło niż wymieniać co się psuło.

Później dostałem merca c124 od ojca (który był kupiony nowy w salonie w Niemczech przez niego) bo on nowy samochód kupował i dał mi tego abym go miał i nigdy nie sprzedał. Wj***łem w niego ponad 30 tysięcy na odrestaurowanie. I TYLKO 30tyś bo robiłem go u znajomego mechanika po cenach praktycznie samych części.
k***a tyle rdzy to ja nie widziałem na oczy nigdy co w tym mercu. Specjalnie kupowany był dawca na 4 ćwiartki do naprawy nadkoli bo k***a jedna większa dziura i by amory się przebiły do środka.
Ale silnik nie do zaj***nia. Na liczniku mam obecnie niecałe 200tyś i to dlatego ,że przekroczył 1mln i się wyzerował więc ma realnie 1.2mln przelotu. Silnik w stanie idealnym bez remontu i nie wymagający remontu.
Jedyne co dolegało bezpośrednio w silniku to katalizatory do wymiany bo się zatkały.

Teraz mam c215 63amg i k***a mać psuje się w nim wszystko. Nawet sanki mi się rozj***ły.

Sąsiad ma passata tego poprzedniego w kombiaku to też mówi ,że ciągle coś się jebie.
Inny ma jakąś kię gdzie kupował nową i już mu dwumasa do wymiany jest.

Kiedyś auta były robione na całe życie a te nowe to k***a psują się na potęgę.

xpl1337

2016-02-18, 19:25
Velture, ja mam 5 letnie 2.0tsi i ostatnio przy 103tys jak olej zmienialem i filtr oleju rozj***lem to kawalki panewek wyplynely, a wszystko przez rozj***na pompe oleju. Takie sie teraz fury robi. 100tys i silnik na zlom

Essent

2016-02-18, 20:04
Podwójnie ch*jowe z tuskiem mnie rozj***ło.

MajkelT

2016-02-18, 20:41
ch*j w tą Alfe. Zamykajcie garaże, bo Wam ktoś multiple podrzuci.





Jak mi.

Corey_09

2016-02-18, 21:04
@up kłamiesz, sam kupiłeś multiple i próbujesz się usprawiedliwiać :amused:

Ar1xxxx

2016-02-18, 22:13
a ja wam teraz cos powiem pseudomirki-świrki.
mam alfe 166 2.4JTD od pazdziernika 2014 i od tego czasu wymienilem tylko :
-klocki i tarcze
-rozrzad
-pompe cisnienia paliwa.
-olej na biezaco wymieniany(to tez napisze zeby zaraz ktos sie nie przyj***l)

na bol dupy moge wam dodac ze pali mi to w miescie 7,5l max 8l a na trasie przy predkosci 150km/h pali mi niecale 6,5l
takze pozdrawiam was j***ne dzbany za to ze hejtujecie alfe bo "sonsiod ma kogos kto miol alfe i sie jebie"
hejtujcie alfy dalej i naprawiajcie swoje k***a paserati i golfy 2.

jak ktos dba, tak ma.


de...........nt

2016-02-18, 22:26
Velture napisał/a:


Kiedyś auta były robione na całe życie a te nowe to k***a psują się na potęgę.



Dam Ci piwo, ponieważ samą prawdę piszesz, pomijając już to, S60R ani S70R (nawet 350 konne - masa) nie robią 0-200 w 14-15 sekund, tylko odrobinę więcej :P (kiedyś tam wkleiłem temat z jedną z zabaweczek, +400 konnym golfem , który jedzie w 14 sek 0-200, pewnie pamiętasz naszą dyskusję).
Do tego jeszcze dodam, że przez ostatnie 3 miesiące jeździłem W211 63 AMG i pomijając chwile, kiedy możesz trochę pozapie**alać, to moja opinia jest podobna do Twojej - skarbonka i warsztat.
I akurat w kwestii Volvo w R-ce też się zgodzę - dobry samochód - i można go robić na 500KM + i wtedy faktycznie zapie**ala.

deejay89

2016-02-18, 22:39
volvo s60 bardzo dobre samochody, mialem 2.0T 2005, nic sie nie dzialo, kompletnie nic, wykonaniem i wygoda bil na glowe samochody takie jak bmw e60 czy audi a6, ogolnie jezdze samymi japoncami, dziewczyna jezdzi accordem type-s, niezniszczalny silnik, znam przypadek, gdzie rozrzad (lancuch) przezkoczyl o 17 zebow (przez glupote wlasciciela), rozrzad zostal wymieniony i auto lata dalej, gdzie vw czy audi dawno znalazlyby sie na szrocie.

obecnie jezdze mazda 6 mps, mialem tez kilka mazd, benzyny bardzo dobre, diesle najgorsze.

Miki6830

2016-02-18, 23:25
Mam 147 i następna będzie Brera. Idzie się zakochać :oops:

lupag

2016-02-18, 23:49
Ar1xxxx napisał/a:

a ja wam teraz cos powiem pseudomirki-świrki.
mam alfe 166 2.4JTD od pazdziernika 2014 i od tego czasu wymienilem tylko :
-klocki i tarcze
-rozrzad
-pompe cisnienia paliwa.
-olej na biezaco wymieniany(to tez napisze zeby zaraz ktos sie nie przyj***l)

na bol dupy moge wam dodac ze pali mi to w miescie 7,5l max 8l a na trasie przy predkosci 150km/h pali mi niecale 6,5l
takze pozdrawiam was j***ne dzbany za to ze hejtujecie alfe bo "sonsiod ma kogos kto miol alfe i sie jebie"
hejtujcie alfy dalej i naprawiajcie swoje k***a paserati i golfy 2.

jak ktos dba, tak ma.



Dupa Dupa tam. Ja miałem kilka i zawieszenie to jest jakaś ch*jnia w tych alfach. Chętnie bym jeszcze wrócił do nich, ale wymieniać zawieszenie co kwartał to jest coś nie halo.

ThunderZ

2016-02-19, 00:01
znajomy mial alfe gt z salespeed na szczescie sprzedał za nim skrzynia do końca padła a juz kilka razy mu sie zablokowała i nie chiały biegy wchodzić :P . tak wiec
w zawieszeniu zawsze cos pukało czy to zawieszenie czy to luzy na maglu itp. falowały obroty chyba przez nieszczelny dolot :D . najpierw padła pompa oleju a chwile pozniej zatarł się silnik. gdy juz wszystko naprawił i mysła ze już nic go nie zaskoczy rozleciał wbił mu się amortyzator w w podłoge z tyłu. jak na rok to troche sporo :D