18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Alarm bombowy dla Hawajów

~Velture • 2018-01-14, 06:07
W telewizji podczas meczu pojawił się komunikat o zagrożeniu rakietowym na Hawajach.

:shock:

Nie, to nie fejk. Film jest prawdziwy.


the_p

2018-01-14, 21:53
Co jak co, ale podstawową funkcjonalnością takich systemów, zaraz po wywoływaniu alarmu w miarę prostą procedurą, jest zapewnienie niemożności włączenia go przypadkowo. Stosuje się redundantne źródła z potwierdzeniem alarmu i inne sztuczki. Coś się na bank odj***ło, ale co, to się pewnie nigdy nie dowiemy.

kreatywnakrowa

2018-01-14, 22:05
Velture napisał/a:


W telewizji został puszczony alarmowy komunikat o zagrożeniu atakiem rakietowym na hawajach.
W necie ludzie złapali panikę ze względu na ciągłe pogróżki grubasa z korei południowej przez ten alarm i myśleli, że atamówka poleci na hawaje.


Hawajach!! Hawaje! Duże "H" deklu!

Setines

2018-01-14, 22:32
kreatywnakrowa Deklem to Cię pewnie tata bił po głowie ^^

DużyKutas

2018-01-14, 22:37
W sumie to grubo. Wyobraźcie sobie co musi czuć ojciec rodziny który po przeczytaniu tej wiadomości nie wiedział jak uratować rodzinę przed atakiem atomowym, a po wyjściu spod stołu (który i tak gówno by pomógł) po dwóch godzinach i patrząc na swoje dzieci wycierał łzy z myślą że nie udało mu się ich uratować a żyją tylko i wyłącznie dzięki pomyłce systemu. Ja po takiej akcji wykopałbym w piwnicy bunkier na dwa kilometry.

a_kazik

2018-01-15, 15:04
Gorzej, jak ktoś nie ma gdzie się schować i popełnia samobójstwo, lub zabija rodzinę i na końcu siebie, żeby oszczędzić im cierpień... :amused:

Ciekaw jestem czy są jakieś statystyki z tamtego dnia, np. kradzieże, rozboje, samobójstwa itp. :D

Wiewór

2018-01-15, 15:23
Jestem głęboko zaszokowany, że dindusy nie ruszyły co sił w nogach ratować telewizory i najki w sklepach :D

kreatywnakrowa

2018-01-15, 17:27
Setines napisał/a:

kreatywnakrowa Deklem to Cię pewnie tata bił po głowie ^^


Zamknij ryj braciszku. Mnie lubił i ja wiem, że ty miałeś przej***ne.

HEKTOR1226

2018-01-15, 19:15
Up@The_p

Zgadzam sie cos sie odj***lo. Pytanie tylko co. A moze Jankesy chcialy zrobic falszywa flage w stosunku do KPŁ i im po prostu pocisk nie wypalil albo Kim swiadomie zaj***l szpiega na czas.

indianer6666

2018-01-15, 21:37
HEKTOR1226 napisał/a:

Zgadzam sie cos sie odj***lo. Pytanie tylko co. A moze Jankesy chcialy zrobic falszywa flage w stosunku do KPŁ i im po prostu pocisk nie wypalil albo Kim swiadomie zaj***l szpiega na czas.



rzeczywiście, takie systemy mają zwielokrotnione zabezpieczenia aby nie można ich było odpalić ot tak przez pomyłkę przez złe nacisnięcie jednego przycisku. kolejny komunikat, juz od sztabu wojskowego brzmial ze to było sprawdzanie funkcjonalności. mysle ze prawda łączy obie te rzeczy - logicznym jest ze system wczesnego ostrzegania jest regularnie symulowany, aby miec pewność ze dziala jak należy, więc pozorowany alert odbywa się np. co miesiac, aby szkolic załogę i służby do ewentualnego przeciwdziałania. i tak też było tym razem. z tą różnicą ze zamiast przesymulowania całej procedury jak zwykle, ktoś w ostatnim stadium zawinił wypuszczając to poza wewnętrzną sieć departamentu obrony i w efekcie poszło to do cywilnego świata.

Izwor

2018-01-16, 11:52
Panika była całkiem uzasadniona. Ludzie dostali wiadomości rozesłane od operatora telefonii komórkowej. Ciekaw jestem czy po takim newsie dalej każdemu było do śmiechu :(

flaszka

2018-01-17, 11:27
Pewnie tak system wygląda:


Wiewór

2018-01-17, 12:20
flaszka napisał/a:

Pewnie tak system wygląda:

Obrazek


HAHAHAHAHAHA. Tak właśnie było :amused: