18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Aktualizacja z konfliktu Armenia-Azerbejżdan

Salieri16000 • 2020-11-09, 00:11
Na tamtejszym froncie bez zmian. Ciężkie straty w sile żywej i uszkodzenia pozycji armeńskich zostały zadane w wyniku ofensywnej operacji armii azerbejdżańskiej w kierunku Khojawend- de facto stolicy rejonu Martuni nieuznawanego państwa Republika Górskiego Karabachu. Armeńska piechota, która poniosła ciężkie straty, uciekła...

Info dla grupy nietrzymającej moczu: Śmiało od 30-tej sekundy, a następnie od 55-tej:



Od 6-tej sekundy:


petru23

2020-11-09, 00:27
Zaczynam podejrzewać, że to Ty stoisz za tym całym konfliktem tylko po to, aby mieć materiał na Sadola w pogoni za piwami

cavern69

2020-11-09, 01:25
Wniosek - trzeba zachowywać większe odstępy w okopach.

[Magik]

2020-11-09, 01:30
I komu kibicowac ? ktos jest dobry a ktos zly? sory nie znam historii...

Salieri16000

2020-11-09, 10:27
[Magik] napisał/a:

I komu kibicowac ? ktos jest dobry a ktos zly? sory nie znam historii...



W telegraficznym skrócie:

Wojna o Górski Karabach, która wybuchła w latach 1992 – 1994 była wynikiem wielkich przemian na świecie. Dla tego regionu kluczowe znaczenie miał rozpad Związku Radzieckiego. W czasie zimnej wojny wiele konfliktów wewnątrz imperium radzieckiego zostało zamrożonych. W latach 90 tych pojawiły się nowe państwa, nieustabilizowane wewnętrznie i często mające konflikty z sąsiadami. Sytuacja taka miała miejsce na Kaukazie, czego dowodem były wrogie stosunki między Ormianami a Azerbejdżanami. Geneza antagonizmów azerbejdżańsko-armeńskich sięga, co najmniej okresu XIX i XX wieku, jeszcze czasów carskiej Rosji. Obecnie konflikt ten stanowi olbrzymi problem i wyzwanie dla bezpieczeństwa regionalnego. W 1994 doszło do zawieszenia broni między stronami. Co więcej- wciąż powtarzające się walki na granicach i wojenna retoryka obu stron, a także napięta sytuacja wewnątrz tych państw spowodowała na nowo wybuch konfliktu...

PS Komu masz kibicować? Na to pytanie- po uprzednim zgłębieniu wiedzy w tym temacie- musisz sobie odpowiedzieć sobie sam... Moim zdaniem nie można kibicować ani jednym, ani drugim, bo po jednej jak i drugiej stronie giną ludzie i nie mówię tu tylko o żołnierzach, ale przede wszystkim o Bogu ducha winnym cywilach...

pizgus

2020-11-09, 10:55
[Magik] napisał/a:

I komu kibicowac ?


kibicuje sie zawsze temu , który przegrywa... ja jestem za Polską ...


rattt

2020-11-09, 13:18
Ale debile. Okopy jak z I wojny a tu dron nadlatuje..

kretowicz14

2020-11-09, 13:20
Mam wrażenie, że tylko dobre maskowanie i tunele to jedyna opcja w czasach dronów i automatyki.

nebelwerfer

2020-11-09, 15:32
ja wiem że to wojna ale k***a strzelać w ludzi którzy próbują pomóc rannym.... to jest dopiero nienawiść. Już lata temu udowodniono, że ranny jest większym obciążeniem dla kraju niż martwy człowiek więc może jak nie humanitaryzm to wyrachowanie pozwoliłoby im tego nie robić. Co ja pie**ole, nawet jakbym im to wysłał gołębiem tak żeby osrał ich tą wiadomością i tak by nie skumali.

Rebeliant

2020-11-09, 17:03
Miło patrzeć jak jedne k***y eliminują drugie k***y i vice versa. Ich obecność na świecie jest wszystkim poza nimi całkowicie zbędna i jak wybiją się co do jednego przyjeba, wtedy inne nacje sobie wezmą tę ch*jową krainę i się skończy babci sranie.


A póki co kibicujmy aby na Sadola wpadało od ch*ja materiałów jak to jedne k***y zabijają drugie k***y i vice versa.

saikomiki

2020-11-09, 20:52
Smutne to, tyle chłopa ginie bez większego sensu. Jakby nie mogli się naj***ć razem do upadłego, albo rzucić monetą i podzielić te pie**olone skały na pół.

Czy tylko ja uważam, że takie konflikty są bez sensu?

Adrian92

2020-11-09, 20:57
Nikogo nie powinno to dziwić, Azerbejdżan jest silniejszy militarnie, ma dużo większy potencjał. Poza tym uważam, że mają dużo większe wparcie od Turcji niż się o tym mówi :)
Armenii może pomóc tylko Rosja ale nie specjalnie bym na to liczył.

Dukenstein

2020-11-09, 21:26
j***ć te muzrackie ciapackie k***y azerskie i turasy, żeby ich ruskie obróciły w pył.

nebelwerfer napisał/a:

ja wiem że to wojna ale k***a strzelać w ludzi którzy próbują pomóc rannym.... to jest dopiero nienawiść. Już lata temu udowodniono, że ranny jest większym obciążeniem dla kraju niż martwy człowiek więc może jak nie humanitaryzm to wyrachowanie pozwoliłoby im tego nie robić. Co ja pie**ole, nawet jakbym im to wysłał gołębiem tak żeby osrał ich tą wiadomością i tak by nie skumali.



od turasów i innych muzułów bym się nie spodziewał ludzkich odruchów dlatego w wojnie przeciw nim należy robić to samo i wybijać co do nogi.

TRQPL

2020-11-09, 21:39
[Magik] napisał/a:

I komu kibicowac ? ktos jest dobry a ktos zly? sory nie znam historii...




Smokw

2020-11-09, 23:23
Pierwszy filmik tylko udowadnia, że Azerowie to dzikusy.