18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

AC czy DC który prąd bardziej tyka elektryka

Komarzysta91 • 2013-03-07, 10:12
Co to ac i dc jest odsyłam tu i tu co do prądu zmiennego to gość poleciał w h*ja bo zwiększyl częstotliwość i nie j***ł go prąd jak ten z gniazdka


K-...........an

2013-03-07, 10:39
Dobra, ale Pan Specjalista Elektryk Ciapaty mógłby podać jakie natężenie miał ten prąd, wiadomo że w miliamperach bo jakby se podłączył z półtora ampera to z języka by mu został brykiet

Komarzysta91

2013-03-07, 10:47
Jak widac na zasilaczu w tle to niewielki

K-...........an

2013-03-07, 11:02
@up ale to jest woltomierz, a nie amperomierz

Komarzysta91

2013-03-07, 11:05
@up woltomierz to lewy wyświetlacz a prawy amperomierz, przy dc widac

zonk

2013-03-07, 11:57
Koleś albo robi sobie jaja tym filmem albo uprawnienia elektryka zdobył na bazarze.

Lelo

2013-03-07, 12:37
@ K-Paxian prąd jaki popłynie jest zależny od przyłożonego napięcia i rezystancji przewodnika do którego zostało to napięcie przyłożone.

SalvaCzoko

2013-03-07, 14:31
Wiedziałem, że przyjdą majstry i specjaliści.

Komarzysta91

2013-03-07, 17:20
SalvaCzoko, Akurat z wyksztalcenia jestem elektrykiem

kretorek3

2013-03-08, 06:36
K-Paxian napisał/a:

Dobra, ale Pan Specjalista Elektryk Ciapaty mógłby podać jakie natężenie miał ten prąd, wiadomo że w miliamperach bo jakby se podłączył z półtora ampera to z języka by mu został brykiet



jakby "se" podłączył półtora ampera to on cały by się stał brykietem

-57-

2013-03-08, 07:01
z lekcji elektrotechniki :
prąd zmienny f=50Hz

1 mA przepływ ledwo wyczuwalny
2-5 mA lekki ból drętwienie kończyn
5-10 mA dość silny ból ręce można odciągnąć od eletrod
10-30 mA silny ból skurcze w barkach trudności w oddychaniu (śmierć z powodu braku pomocy)
30-75 mA bardzo silny ból zaburzenia pracy serca , utrata przytomności , śmierć

ogólnie to prąd zmienny jest niebezpieczny z powodu iż serce zaczyna bić z f =50Hz (migotanie komór )
a prąd stały jest niebezpieczny z powodu hydrolizy która zachodzi w ciele człowieka po porażeniu

Skowroniasty

2013-03-08, 07:57
A z ciekawostek (piszę z głowy, poprawcie mnie jak coś), to nagonkę na prad przemienny rozpoczął Edison po tym jak Tesla zaczął odnosić sukces w budowie sieci energetycznej gdzie podczas przesyłu stosowano prąd przemienny (mniejsze straty na liniach). Edison twierdził iż p. przemienny jest bardziej niebezpieczny niż prąd stały na którym działała jego firma. (rzecz jasna było i jest odwrotnie).

Cytat:

Koleś albo robi sobie jaja tym filmem albo uprawnienia elektryka zdobył na bazarze.


Dobrze, że nie widziałes jak teraz zdobywa się uprawnienia choćby do 1kV. W skrócie - tak można je teraz dostać tak jakby na bazarze. Ale całe szczęście życie weryfikuje idiotów i nie pracują już w zawodzie.

zonk

2013-03-08, 08:08
-57- napisał/a:

a prąd stały jest niebezpieczny z powodu hydrolizy która zachodzi w ciele człowieka po porażeniu


Blisko ale dokładnie chodziło Ci o elektrolizę ;) Ale piwko się należy i tak za wyjaśnienia.

Skowroniasty napisał/a:

Dobrze, że nie widziałes jak teraz zdobywa się uprawnienia choćby do 1kV. W skrócie - tak można je teraz dostać tak jakby na bazarze. Ale całe szczęście życie weryfikuje idiotów i nie pracują już w zawodzie.



Ja miałem to szczęście w nieszczęściu że u nas kosili ostro na tym egzaminie i tylko nieliczni zdali. No ale fakt faktem że w innych rejonach mogą lżej wydawać te uprawnienia.

-57-

2013-03-08, 08:10
Skowroniasty napisał/a:

Dobrze, że nie widziałes jak teraz zdobywa się uprawnienia choćby do 1kV. W skrócie - tak można je teraz dostać tak jakby na bazarze. Ale całe szczęście życie weryfikuje idiotów i nie pracują już w zawodzie.



dokładnie jest tak jak piszesz w szkole miałem organizowane różne kursy CNC , 1kV itd itp ale to śmiech na sali a nie kursy wyj***nie unijnej kasy w błoto..

SQT napisał/a:


Blisko ale dokładnie chodziło Ci o elektrolizę ;) Ale piwko się należy i tak za wyjaśnienia.




k***a mać a ja dziś z tego sprawdzian bede pisał :D