18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

A taka ładna bawarka

zdziebo • 2020-02-15, 18:15
Źle się bieg wrzucił, M2 competition kaput :samoboj:


T3RMINATOR

2020-02-15, 18:41
BMW - Będziesz Miał Wydatki

Kriski

2020-02-15, 18:49
Co automat to automat, DCT i zapominasz o problemach.

kr...........81

2020-02-15, 18:59
coś patoli z bmw nie wyszło

tarcer123

2020-02-15, 19:16
A dla mnie automat jest do bani. W swojej scanii czy w jakiejs osobowce ktora jade zawsze wybieram manualny tryb wyboru biegow w automacie. A zebh odjebac cos takiego jak na filmie to trzeba byc uposledzonym.

~Velture

2020-02-15, 19:23
tarcer123 napisał/a:

A dla mnie automat jest do bani. W swojej scanii czy w jakiejs osobowce ktora jade zawsze wybieram manualny tryb wyboru biegow w automacie. A zebh odjebac cos takiego jak na filmie to trzeba byc uposledzonym.



Czemu wybierasz tryb manualny do codziennej jazdy?
Pytam z ciekawości a nie żeby się dopie**olić.
Ja sobie przełączam na manual tylko kiedy chcę się pobawić albo ewentualnie kiedy chcę szybko wyprzedzić bez czekania na kickdown. 99,9% jadę w trybie auto.

St...........on

2020-02-15, 19:46
~Velturek napisał/a:

Czemu wybierasz tryb manualny do codziennej jazdy?
Pytam z ciekawości a nie żeby się dopie**olić.
Ja sobie przełączam na manual tylko kiedy chcę się pobawić albo ewentualnie kiedy chcę szybko wyprzedzić bez czekania na kickdown. 99,9% jadę w trybie auto.



powiem tak , w miescie, ok, ale na szosie nuda, pare razy o mało przez automata nie usnąłem( tryb cruise).

wojtekpwse

2020-02-15, 21:22
No tak. Bo na manualu w trasie sa takie emocje ze nigdy nie usniesz. Jak zaczniesz duzo jezdzic to zrozumiesz ze automat wymiata.

ritu4l

2020-02-15, 22:51
stefanwtiorturiowanyprzez napisał/a:

Ja żeby jeździć automatem musiałbym mieć upie**olona lewą nogę



pie**olenie. Nigdy jeszcze nie jeździłem automatem, ale wiem z autopsji, że kto kupi takie auto ten już nie wraca do manuala, akceptując koszty naprawy i to że jednak olej w automacie się wymienia wbrew zaleceniom producenta.

ellsworth

2020-02-15, 22:55
Oczywiście że automat! Ręczna? Zabawa? Może jeszcze skrzynia bez synchronizatora, co? To dopiero musi być "zabawa".

fieryangel

2020-02-15, 23:01
Oho, widzę Januszy z tym ich zj***nym myśleniem "autoamat nudny, manuał lepszy", "przy automacie w trasie usnę bo w manuału nak***iam wajhą na autostradzie że ja pie**olę".
To jak pie**olenie o ABS, gdy ten był nowością. "ABS wydłuża drogę hamowania", "nie ucz się jeździć z ABS bo nie będziesz umiał Jessica bez" ch*j że już wtedy każdy średnio inteligentny człowiek wiedział że ABS będzie w niedalekiej przyszłości standardem...


Prawda jest taka, że porządny automat jest pod każdym względem lepszy od manuala. Dziwię się, że u nas tak powoli wypierają one manuale.

Manuale istnieją tylko dlatego, że są tańsze w produkcji i eksploatacji (nie wszystkie, wiadomo, bo są gruzy w każdej kategorii). No i są lepsze w sportach, ale to bez znaczenia dla szaraka.

Pawehan

2020-02-15, 23:30
Jesli brdziesz miał zacięcie sportowe to zawsze bedziesz tak jeździł na codzień więc manual. Jeśli masz tylni napęd to tylko manual bo tutaj kietuje się samochodem też tylnimi kołami a do tego potrzeba sprzęgła żeby sobie zeń strzelic. Podsumowując automat jest do dupy jak chcesz się pobawić, ale wygodny np. do miasta.

kamillo16

2020-02-15, 23:31
Automat automatowi nie równy, bezstopniowe CVT czy stare czterobiegowe automaty od mercedesa nie nadają się do niczego poza odstawieniem na złom, ale nowe są całkiem spoko, szczególnie te dwu-sprzęgłowe, jednak nie ma co też psioczyć na manuala, ludzie którzy mówią że jest zły po prostu nie potrafią używać tego trzeciego geja i tej wajchy :D

suchy08021990

2020-02-15, 23:34
Przez 9 lat jeździłem manuałem i po kupnie pierwszego automata do ręcznej nie wrócę. I jak ktoś z szanownego grona twierdzi(no chyba że mamy tu jakiegoś kierowcę sportowego) że zmieni zredukuje bieg szybciej, czy w lepszym momencie itp niż nowe(zaznaczam nowe nie 15 letnie) automaty może się w łeb pie**olnąć. Ja zauważam tylko wyższe spalanie niz w manualu ale skrzynia automatyczna nie dusi silnika jak Janusze na 5 biegu przy 40km na godzinę. I narzekaja potem że dwumasa jebła egry pozapychane....
Z drugiej strony jak można stwierdzić że coś co wykonuje coś za ciebie jest ch*jowe.....a znacie jakiegoś tynkarza co woli z łapy ścianę zarzucić niż maszyną zapryskac? Heh....