18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

A taka ładna bawarka

zdziebo • 2020-02-15, 18:15
Źle się bieg wrzucił, M2 competition kaput :samoboj:


zajac1190

2020-02-16, 09:05
Tera stąpa na n54 i h*j jakoś ludzie się nie polapia

Innanazwa

2020-02-16, 09:39
Karmazon napisał/a:

pie**olenie. Nigdy jeszcze nie jeździłem automatem, ale wiem z autopsji, że kto kupi takie auto ten już nie wraca do manuala, akceptując koszty naprawy i to że jednak olej w automacie się wymienia wbrew zaleceniom producenta.



Ja kupiłem auto z automatem i jak znajomym polecam taki krok to ciągle słyszę "nie wiem czy bym umiał/a się przyzwyczaić...". I nikt nie chce nawet spróbować się przejechać żeby sprawdzić czy warto mieć wolną jedną stopę i jedną rękę i mieć w dupie to upierdliwe machanie tą j***ną dźwignią

:mrgreen:

gu...........er

2020-02-16, 09:54
Karmazon napisał/a:

pie**olenie. Nigdy jeszcze nie jeździłem automatem, ale wiem z autopsji, że kto kupi takie auto ten już nie wraca do manuala, akceptując koszty naprawy i to że jednak olej w automacie się wymienia wbrew zaleceniom producenta.


Ale wiecie że automatem można na 2 nogi jeździć ? I jest to dużo sprawniejsze .


żmij

2020-02-16, 10:07
~T3RMINATOR napisał/a:

BMW - Będziesz Miał Wydatki





martils napisał/a:

BMW - Bei Mercedes Weggeschmiessen




Bayerische MistWagen

lysout

2020-02-16, 10:23
pie**olicie "o przewadze świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy" , a nikt nie zadał podstawowego pytania - jak można być takim jełopem, żeby pomylić 5 bieg z 3 w nowym, bądź prawie nowym aucie. Taki błąd można popełnić w Berlingo z przebiegiem 600000 km, gdzie wajcha od biegów ma po 10 cm luzu w każdą stronę, ale nie w nowej ciasnej skrzyni\dźwigni. Świat się kończy.

mjiceland

2020-02-16, 10:32
kamillo16 napisał/a:

Automat automatowi nie równy, bezstopniowe CVT czy stare czterobiegowe automaty od mercedesa nie nadają się do niczego poza odstawieniem na złom, ale nowe są całkiem spoko, szczególnie te dwu-sprzęgłowe, jednak nie ma co też psioczyć na manuala, ludzie którzy mówią że jest zły po prostu nie potrafią używać tego trzeciego geja i tej wajchy


Tyś k***a widział CVT. Jeździłem Kilka lat Leksusem i teraz hondą, nie ma się do czego doj***ć.

Pawehan

2020-02-16, 10:35
Na rynku wtórnym automaty są dużo tańsze od manuala, a przecież są droższe w produkcji, ciekawe.

nano50

2020-02-16, 10:41
PowerBoBass napisał/a:

Velturku, lisku Ty rudy nasz. Otóż nie wszystko, co nowoczesne, jest takie fajne jak Ci się wydaje. Gdyby tak było, nie męczyłbyś 20-30 letnich mercedesów z mulącym klasycznym automatem. Ale cóż, takie wychodziły, zostaje Ci się pogodzić, uznać za lepsze. Nie musisz jednak wszystkich przekonywać. Że są wygodniejsze? Owszem, są, jeśli Twoje ambicje kończą się na wciśnięciu gazu i czekaniu co mniej lub bardziej zaawansowana technika (od Ciebie zawsze bardziej) zrobi za Ciebie, to nie ma sprawy. Nie wciskaj jednak wszystkim, że to najlepsze pod słońcem rozwiązanie, jeśli Twoje zdolności i ambicje kończą się na przemieszczaniu się z punktu a do punktu b. Ty nawet z parkowaniem pod apteką masz problem, automat nie pomógł?



Velturka nie przekonasz, bo starość mu docina i się robi utwierdzony w swych przekonaniach. A ironii by nie wychwycił nawet jakby do niego przyszła i go w dupę kopnęła. :roll:

WolvX

2020-02-16, 10:50
Innanazwa napisał/a:

Ja kupiłem auto z automatem i jak znajomym polecam taki krok to ciągle słyszę "nie wiem czy bym umiał/a się przyzwyczaić...". I nikt nie chce nawet spróbować się przejechać żeby sprawdzić czy warto mieć wolną jedną stopę i jedną rękę i mieć w dupie to upierdliwe machanie tą j***ną dźwignią



Z moją żoną było tak samo. 3 dni po zakupie automatu pytała: ale następne też kupimy z automatem, co?

Wiewór

2020-02-16, 11:26
tarcer123 napisał/a:

A dla mnie automat jest do bani. W swojej scanii czy w jakiejs osobowce ktora jade zawsze wybieram manualny tryb wyboru biegow w automacie. A zebh odjebac cos takiego jak na filmie to trzeba byc uposledzonym.



Ja to lubię mieć kontrolę nad samochodem. Manuale są dla cip.

Nie rozumiem trgo filmiku. Automatu nie da się rozj***l bo jak za bardzo zredukujesz to po prostu wrzuci wyższy bieg...

Dominikku

2020-02-16, 11:31
Chyba 90% ludzi tutaj nawet nigdy nie jezdzilo autem. To kwestia wprawy, auto z manualna skrzynia biegów jest poprostu oszczędniejsze, jednak nie każdy potrafi używac takiej skrzyni więc wybiera automat.

Pawehan

2020-02-16, 11:38
Dominikku napisał/a:

Chyba 90% ludzi tutaj nawet nigdy nie jezdzilo autem. To kwestia wprawy, auto z manualna skrzynia biegów jest poprostu oszczędniejsze, jednak nie każdy potrafi używac takiej skrzyni więc wybiera automat.



i szybsze przy tym samym silniku bo automat muli.

Lordian91

2020-02-16, 11:49
Jak miałem do automatycznej dopłacić ekstra 8 koła to się przeprosiłem z manualem. Niestety w nowym aucie automat jest droższy (i to znacząco). W moich warunkach po prostu nie warto.

Jeżeli ktoś wali kilometry / po prostu go stać i nie liczy się z dodatkowymi wydatkami / już mu się nie chce i komfort jest totalnym priorytetem - proszę bardzo.

W przypadku aut sprowadzanych / używanych sprawa wygląda troszkę inaczej (jak już ktoś wspomniał - automat często jest tańszy niż manual) bardzo możliwe, że bym wybrał automat. Wolę jednak poczekać z używanym autem wyższej klasy jeszcze kilka lat aż się skończy (zmniejszy) patologia z przebiegami.

waloos

2020-02-16, 16:06
Jeśli chodzi o samochody używane to tu automaty mają jedną zasadniczą przewagę - zajebiście lepiej dbają o silnik. Szczególnie gdy mówimy o turbo motorach, które mają sporo momentu.
Większość ludzi nie potrafi jeździć manualami - 1500 obrotów i but do oporu żeby przyspieszyć. Moment jest więc samochód jako tako idzie, tyle że silnik cierpi. W automacie jest od razu redukcja o jeden czy dwa biegi. Dzięki temu silnik, gdy potrzebujemy od niego osiągów, zawsze pracuje w zakresie obrotów wygodnych dla silnika.


Pawehan

2020-02-16, 16:52
waloos napisał/a:

Jeśli chodzi o samochody używane to tu automaty mają jedną zasadniczą przewagę - zajebiście lepiej dbają o silnik. Szczególnie gdy mówimy o turbo motorach, które mają sporo momentu.
Większość ludzi nie potrafi jeździć manualami - 1500 obrotów i but do oporu żeby przyspieszyć. Moment jest więc samochód jako tako idzie, tyle że silnik cierpi. W automacie jest od razu redukcja o jeden czy dwa biegi. Dzięki temu silnik, gdy potrzebujemy od niego osiągów, zawsze pracuje w zakresie obrotów wygodnych dla silnika.



Piepszysz. Zależy od kierowcy, sposobu jazdy, mocy z której będziesz chciał skożystać. Automatem będziesz piłował nawet więcej bo zamula samochód w porównaniu do starego dobrego manuala.