18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

98 latek wspomina swoją młodość

Unihoc • 2015-04-15, 11:25
Cz.1

Część 2.

Część 3.

Część 4

Verbatim369

2015-04-15, 11:29
Oby ludzie z naszego pokolenia tyle dożywali. Inny materiał genetyczny. Zdrowe jedzenie. Zdrowy styl życia. Moja rodzina też jest długowieczna. I pamiętam jeszcze prababkę. Szanujmy takich ludzi. Żyli i żyją w niesamowitej epoce.

wino666

2015-04-15, 15:28
Verbatim369 napisał/a:

Żyli i żyją w niesamowitej epoce.




epoka jak epoka... ale czasy przej***ne, po 2 wojnie to mozna powiedziec ze trafil z deszczu pod rynne.

ringus

2015-04-15, 15:59
Bardzo żałuję, że nie nagrałem nigdy swojego dziadka, kiedy opowiadał o swojej barwnej historii życia. W wieku 16 lat walczył w powstaniu Warszawskim, a pod koniec wojny wylądował w obozie w Sachsenhausen.

Na szczęście dziadek Henryk wiedział, że jego historia jest nietuzinkowa i wszystko co pamiętał spisał w zeszytach. Świetna sprawa.

wilkoala

2015-04-15, 18:57
Mój nieżyjący dziadek opowiedział mi kiedyś historie o tym co robił niemiaszką w czasie wojny.
Otóż zapraszał ich dyskretnie na wódkę ,spijał do nieprzytomności ,dusił a potem ciała wrzucał do gnojówki.
Udało mu się w ten sposób załatwić 3 :jednego cywilnego i dwóch żołnierzy.
Pamiętam że kiedy mi to opowiadał był autentycznie dumny z tego co robił ,śmiał się "durni niczego się nie spodziewali a jak ich dusiłem to oczy mieli takie -OO ,hehe durni"
Potem już musiał uciekać do lasu bo ktoś go podkablował że jest NSZ i niemcy skojarzyli fakty.

Runej

2015-04-15, 23:33
Dlaczego mówisz do niego "tatuś" ?

Nikczemny_Płód

2015-04-15, 23:48
@UP

Bo może nie dojebie, on jest jego ojcem. No ja pie**ole :roll:

Skąd się biora tacy kretyni.

androgenius

2015-04-16, 00:20
mój nieżyjący dziadek to chyba nie miał nic ciekawego do powiedzenia, za to babka, ta to pie**oliła za trzech :krejzi:

BlckSn

2015-04-16, 00:38
Uwielbiam rozmowy ze starszymi ludźmi. Ich historie dają dużo do myślenia. I można obalić wszystkie mity o nieskazitelnych partyzantach i wyklętych.

Runej

2015-04-16, 00:42
SatanClaus napisał/a:

@UP

Bo może nie dojebie, on jest jego ojcem. No ja pie**ole :roll:

Skąd się biora tacy kretyni.



Nie dojebie, on do ojca mówił by "taty mama" ? czy może "babcia"?



Nie dojebie Ojciec? To minimum gościu udzielający wywiad miałby 60 lat. Czy po głosie poznajesz niedojebie że koleś ma lat 30? Pozatym na początku mówi "dziadek", więc k***a jak pytam grzecznie, to czekam na odpowiedz, ale nie od Ciebie bo Ty ch*ja wiesz jak widać. Wiel stul morde, palancie.

skąd się k***a biorą tacy kretyni, którzy logicznie pomyśleć niepotrafią?

Nie ma głupich pytań, są tylko niedoj***ne komentarze, jak tego debila wyżej

parzyh

2015-04-16, 00:43
wilkoala, Powiem Ci, że w czasie wojny niemcy byli o wiele lepsi od ruskch. historia od prababci. Mieszkała w wiosce niedaleko Kocka (przechodził tam front, wielka bitwa) Mówiła, że wojne słyszała ale z daleka u niej sie nie bili i:
Pewnego razy przez wioske przechodzili niemcy, wpadli do nich do domu 2 młodych szczurów i 1 z jakimś wyższym stopniem młodziaki zaczęły kopac rzeczy ten oficer tylko na nich krzyknał i kazał sie uspokoić, obszukali cały teren po czym kazałi nałożyć sobie jedzenia, babka podała im obiad, zjedli, wstali i wychodzili juz z domu po czym oficer kazał młodym wrócić i zapłacic za obiac, sam tez rzuci drobne i poszli.

Później wpadli tam ruscy, pozabijali wszytskei zwierzęta, dziadkowi naj***li, wyżerli wszystko co się dało i pozabierali zapasy i poszli....

Co do tematu, sam chciałem nagrac taki film z pradziadkiem, zbierałem się dośc długo i niestety nie udało mi się, naczszczęście kazałem mu napisac życiorys na kartkach, jest ich kilkadziesiąt więc i tak dobra pamiątka

rumpelstiltskinxxx

2015-04-16, 00:47
cz1. czyli nie zmarł na wizji, więc nie ma co oglądać

Unihoc

2015-04-16, 00:47
No dziadek pamiętał jeszcze jak ruscy wracali za 1 wojny światowej, w tym materiale mój ojciec (~50lat) pyta dziadka (mojego) więc spokojnie Panowie, nie o tym materiał, jak będzie odzew to mogę kolejne części wrzucić (w sumie 4).

Pajoresko

2015-04-16, 00:53
Co do wieku, moja prababcia zmarła ja miała 99lat, parę tygodni i by setke trzeliła! A pradziadka pod własnym domem banda UPA zastrzeliła w wieku ~50 lat, na oczach całej jego bliskiej rodziny...

koozka

2015-04-16, 01:42
Świetnie się słucha takich opowieści. Dla autora tematu piwerko, a dla tego pana wielki szacunek.

Kolejne cześci dla tych, którzy chcą więcej

Część 2.

Część 3.