18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

9 rozdział (Sura) Koranu

Wiciu47 • 2013-04-16, 00:57
Witam,

Chciałem zamieści mały fragment 9 sury Koranu mówiący o tym co powinno się robić z niewiernymi, znaleziony przy okazji.

At-Tauba – to dziewiąty rozdział. Jest to jedna z najbardziej kontrowersyjnych części Koranu, gdyż zawiera fragmenty znane jako "wersety miecza". Sura wzywa muzułmanów do walki przeciwko "niewiernym", posiadającym złe zamiary wobec islamu i pragnącym zbezcześcić świątynię Kaaba:

Cytat:

"Zakazane powinno być niewiernym wnijście do przybytku świętego; bo niedowiarstwo które wyznają, czyni ich tego niegodnymi." (9:17)


Należy jednak zwrócić uwagę, że Allah nakazuje walkę zbrojną jedynie przeciwko tym innowiercom, którzy jako pierwsi zaatakowali muzułmanów, łamiąc daną wcześniej przysięgę:

Cytat:

"Dotrzymajcie wiernie zawartego z bałwochwalcami przymierza; jeżeli oni sami nie łamią go, i jeżeli nie dają pomocy waszym nieprzyjaciołom przeciw wam. Bóg kocha tych, którzy Go boją się. Po upływie świętych miesięcy, zabijajcie niewiernych wszędzie gdzie ich napotkacie, bierzcie ich w niewolę, oblegajcie im miasta, ze wszystkich stron stawcie na nich zasadzki. Jeżeli się nawrócą, i odprawiać będą modlitwy, zapłacić powinni haracz święty: zostawcie ich w pokoju. Pan jest miłosierny i łaskawy." (9:4-5)Podczas bitwy, wierni mogą liczyć na pomoc aniołów:

Cytat:

"Bóg wiernych i Proroka swą strażą otoczył, zesłał zastępy aniołów niewidzialnych oczom waszym, by ukarać niewiernych." (9:26)Odmowa walki w obronie wspólnoty muzułmańskiej równa się według tej sury odrzuceniu wiary w Allaha:

Wielu Arabów z pustyni, przyszło wymawiać się od wojny.

Cytat:

"Ci którzy nie uwierzyli w Boga i Proroka, pozostali w domu, odbiorą karę za swój brak wiary." (9:91)Dlaczego to wrzucam? Bo niewiedza jest często gorsza od wrodzonej głupoty, a w związku z wylewem ciapatych po Europie warto wiedzieć to i owo.

~Źródło - wikipedia.pl

Prawdopodobnie dałem dupy przy wybieraniu działu.

Fa...........um

2013-04-16, 02:10
Każda "święta" księga jest popie**olona. W Biblii można znaleźć równie fajne kwiatki. Choćby nawoływanie do czystek etnicznych, wielożeństwa etc. W Koranie widać to szczególnie, bo Mahomet dopisywał kolejne fragmenty tak, aby pasowały mu do sytuacji w jakiej aktualnie się znajduje. Dlatego w Koranie z jednej strony są fragmenty tolerancyjne, a z drugiej wzywającej do Dżihadu.

Wniosek? Gdybyśmy wszyscy swoje "święte" knigi wyj***li do muzeów i zostawili wyłącznie jako ciekawostkę dla badaczy, to świat byłby lepszy.

malvo

2013-04-16, 07:56
Ale trzeba być pok***em, żeby przeczytać chociaż werset koranu
no k***a litości, j***ć księgi innych religyyi


miszcz310

2013-04-16, 09:22
Wiciu47 napisał/a:

zbezcześcić świątynię Kaaba:Kurde w pierwszej chwili przeczytałem "świątynię KEBABA". :D

Bosze jakie śmieszne...

Gienek2

2013-04-16, 13:04
trzeba mieć na uwadze, że ktoś te książki "przetwarzał", pisał pewno trochę po swojemu i być może miał własne cele w redagowaniu tych pism co wg mnie może nie oznaczać że są całkiem bezużyteczne

ru_ziolo

2013-04-16, 13:41
A czemu nikt nie wrzuci jak żydowskie śmiecie traktują w swojej książce fantastycznej wszystkich innych niż beznapletowcy pejsacze?

Wiciu47

2013-04-16, 17:02
Tabernak napisał/a:

W Koranie widać to szczególnie, bo Mahomet dopisywał kolejne fragmenty tak, aby pasowały mu do sytuacji w jakiej aktualnie się znajduje.Z dużym prawdopodobieństwem Mahomet był niepiśmienny.

I2ufu5

2013-04-16, 18:38
(m)4-ho-met jest spoko ;>

Svenlee

2013-04-16, 21:51
tak to jest - USA pcha się na wschód, nie zna ich kultury, zwyczajów, nie rozumieją problemów ludzi tam żyjących i po prostu kipi od nich głupota. Np. dotykają koran mimo, że są 'niewierni' i potem wychodzą spiny.

PogromcaDziewic

2013-04-18, 21:33
Wrzuć ktoś kilka wersów talmudu. Zobaczycie co jest religią nienawiśći. Ale o tym ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...

PA...........SM

2013-04-19, 22:52
Ja uważam, że każda religia jest zła :( Wiara toczy nienawiść dla niewiernych :( W ten czy inny sposób podpuszcza zło :( Precz z religią, precz z bogiem, precz z papieżem polakiem czy tam innym ch*jem !!!