18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

72 lat AK

jokero42 • 2014-02-14, 23:14
Jak wielu z nas wie, 72 lata temu 14 lutego 1942r. Związek Walki Zbrojnej został przemianowany na Armie Krajową. Z tej okazji szkoła pod tym patronem uczciła pamięć w sposób za który należy się spory szacunek.

Wszyscy obecni na apelu, uczniowie podstawówki oraz nauczyciele mieli na sobie jednakowe koszulki z wizerunkiem Inki,czyli Danuty Siedzikówny, 17-letniej sanitariuszki skazanej na śmierć przez rozstrzelanie.



Cześć i chwała Bohaterom!

filipbompensiero

2014-02-15, 09:18
Cześć i chwała bohaterom! Szkoda, że media nawet nie wspomniały o rocznicy.

ram1941

2014-02-15, 10:01
Oh ja jebię, chcieli ją uczcić i tyle. Młodzież się zmotywowała i ubrała koszulki-super. Przynajmniej wiedzą teraz, kim jest Inka. Dzisiaj nieświadomość i obojętność to najgorsze choroby, im to już nie grozi, właśnie dzięki tym koszulkom, na które tak psioczycie.

wernetto

2014-02-15, 10:32
wolfik990 napisał/a:

@up życzę Ci, żeby na twoim pogrzebie twoja rodzina miała twoje zdjecie na koszulce



Ja bym chciał, aby moja rodzina i znajomi na moim pogrzebie mieli moją twarz na koszulkach i odśpiewali always look on the bright side of life, smutasie.

kroplowa

2014-02-15, 11:25
@wolfik990, z Twoim podejściem do bohaterów to ja wątpię, żeby ktokolwiek chciał Ciebie nosić na sercu.. Ja czułbym się dumnie, gdyby ludzie, dla których dobra byłem w stanie oddać życie, dziękowali mi chociażby nosząc mój wizerunek.

mrozekpl

2014-02-15, 11:50
Bardzo dobra inicjatywa !
Zamilczcie Ci którzy twierdzą inaczej albowiem w dniu rewolucji będziecie wisieć !
Trzeba okazywać szacunek i pamięć bohaterom narodowym -tym prawdziwym a nie czerwonym motłochom pokroju Jaruzelskiego .
Piękna inicjatywa-aż łza się w oku kręci.
Pomniki takim ludziom powinni stawiać a nie k***a takim Kaczyńskim czy innym odmieńcom.

romozomo

2014-02-15, 11:59
Cześć i chwała bohaterom czyli funkcjonariuszom Milicji Obywatelskiej.

Rafixo

2014-02-15, 12:40
O k***a, jaka burza o wizerunek na koszulkach. Widzę że połowa z was ma ból dupy i nosi koszulki z wizerunkiem Che Guevary...

di...........os

2014-02-15, 12:56
Blezzer napisał/a:

@up, uwierz, że nie każdy ma czas na naukę 3 języków, gdy musi zapie**alać na chleb oraz z wiedzą, że po drugiej stronie Odry za mycie kibli starym esesmanom dostanie za miesiąc tyle co tu za pół roku harówki.

Na szczęście ja nie boję się pracować za 1500/mc, robić zawód i zdobywać doświadczenie, bo wiem, że w życiu nic łatwo nie przychodzi.




Pracujesz góra 8 h/dzień, śpisz powiedzmy 6-7h/dzień, obowiązki domowe - 3h/ dzień, więc masz jeszcze koło 6h na naukę dziennie.


Liczyć na doświadczenie, to w moim przekonaniu błagać o cud. Człowiek jest jedynym mocodawcą swojego żywota.

babubabu89 napisał/a:

@up jak bym znał 3 języki obce to w każdym zachodnim kraju zarabiał bym nie 3k a 6k i nie złoty a ojro.



Co więc ci przeszkadza, by siąść jeszcze dzisiaj do nauki języka, skoro, zdaje się, że marzy ci się pensja 6k euro?

oska1237

2014-02-15, 13:12
SP 23 w Płocku im. Armii Krajowej. Fajnie po tylu latach zobaczyć swoją szkołę tym bardziej na sadolu ;)

QuaPL

2014-02-15, 21:30
Jak zawsze znajdzie się ktoś, kto skrytykuje. Sam bym takiej koszulki nie założył, bo Inkę powinno się po prostu pamiętać. Ciężko jednemu z drugim idiocie zauważyć, że taki dzieciak wyjdzie na podwórko z taką koszulką, zobaczy go inny, się spyta go kto jest na niej i będzie kolejny, który będzie wiedział/a. Ale najlepiej powiedzieć, że ch*jowa akcja, a samemu nic nie robić w kierunku uświadamiania innych.

Blezzer

2014-02-15, 23:40
dionizodoros, wiedz, że 6h to stanowczo za mało czasu aby spędzić go tylko na wkuwaniu języka. Może zamiast 3 lepiej się dobrze nauczyć jednego, a resztę czasu poświęcić na naukę czegoś co realnie otworzy ci drogę do kariery zawodowej. Sama umiejętność języka prominentnej pracy ci nie zapewni.

di...........os

2014-02-16, 02:06
Jeśli cały swój wysiłek kierujesz w stronę zarobków, lepiej czas spożytkować na uczeniu się, nie wyuczaniu do zawodu. W pierwszym wypadku będziesz bardziej wszechstronny - w nie jednej dziedzinie będziesz mógł znaleźć potencjalne źródło dochodu. W drugim skazujesz się na wąską specjalizację; w tym przypadku źródło będzie zależne od koniunktury rynkowej, nie od ciebie. Rób jednak co chcesz - nie wiń później jednak świata, będąc przywiązany na śmierć i życie do swojej pracy, że nie masz perspektywy wyboru.

kothletino

2014-02-16, 22:17
Temat ważny a "szlachta" jak zwykle trollownie robi.

UBcjaPOLSKA

2014-03-09, 14:47
My nie wygraliśmy wojny. My ją przegraliśmy. Osoba na koszulkach nie jest "on" tylko ona. To Inka. Danuta. Miała 17 lat gdy ją mordowali.