18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

400 bilionów kilometrów

Jesse.Pinkman • 2013-03-28, 20:01
400 bilionów kilometrów (40 lat świetlnych) - mniej więcej tyle dzieli nas od układu podwójnego 55 Cancri (55 Cancri A - żółty karzeł typu G8 V i mniejsza, krążąca wokół 55 Cancri A w odległości 1065 j.a., gwiazda 55 Cancri B - czerwony karzeł typu M4 V i 5 planet pozasłonecznych krążących wokół gwiazdy głównej A, najbliżej gwiazdy planeta e, potem b, c, f i d). Być może planet jest jeszcze więcej ale nawet 5 planet czyni ten układ planetarny jednym z k***a najzacniejszych w niedalekiej okolicy Słońca:


Niektórzy astronomowie są zdania, że planety mogą wyglądać tak...:
LINK


...inni natomiast wyobrażają je sobie inaczej. Widok z planety f:


Porównanie planety e z Ziemią:
LINK


Widok z planety d:
LINK


Planeta b:
LINK


Planeta c widziana z niewielkiej odległości:
LINK


Kolejne porównanie planety e z Ziemią:
LINK


Parę kolejnych wizji z tego układu planetarnego:
LINK


LINK


LINK


LINK


LINK


Porównanie wszystkich planet układu Cancri:


Księżyce wokół planet:


LINK


LINK


LINK


LINK

pufacz

2013-03-28, 20:05
dzisiaj jadlem papryke nadziewana miesem.

okar19

2013-03-28, 20:05
Ja pie**ole nic nie rozumiem i to jest w ch*j dla mnie niezrozumiałe :D
Jestem na Ziemi, tutaj żyję i mam wyj***ne na inne galaktyki/planety.

NieWiemZeWiem

2013-03-28, 20:15
ee tam troche fabryk, auta itp i takie widoky schowaja sie nam za zanieczyszczeniami... pewnie kiedys z naszej planety byly zajebiste widoki....cala droge mleczna bylo widac a teraz pare kropek i h*j...na szczescie jak sie wyjedzie poza duze miasto i gdzies na polu sie stanie to widac troche ta droge mleczna ale to h*j. Kiedys widzialem porownanie nieba z tej dekady a sprzed miliona lat

Jesse.Pinkman

2013-03-28, 20:21
NieWiemZeWiem napisał/a:

kiedys z naszej planety byly zajebiste widoki....cala droge mleczna bylo widac


Teraz też zajebiście widać, musisz tylko w dobrym miejscu stać:

mare30ks

2013-03-28, 21:18
ja jebie, jest tyle do odkrycia a dla wiekszosci ludzkosci liczy sie tylko to co maja przed geba...

Jesse.Pinkman

2013-03-28, 21:54
mare30ks napisał/a:

ja jebie, jest tyle do odkrycia



Mało tego - potencjalna podróż bezzałogowej sondy w celu sfotografowania tego układu planetarnego będzie całkiem realna za jakieś 70-100 lat, oczywiście na zdjęcia przyjdzie poczekać kilkanaście pokoleń. A gdyby wysłać załogową misję to przy odpowiedniej prędkości dylatacja czasu pozwoliłaby im skrócić podróż dla załogi do 3,4 lat ale na Ziemi oczywiście by minęło 40 lat.

Mathiuser

2013-03-29, 00:07
BluntedAstronaut napisał/a:



Mało tego - potencjalna podróż bezzałogowej sondy w celu sfotografowania tego układu planetarnego będzie całkiem realna za jakieś 70-100 lat, oczywiście na zdjęcia przyjdzie poczekać kilkanaście pokoleń. A gdyby wysłać załogową misję to przy odpowiedniej prędkości dylatacja czasu pozwoliłaby im skrócić podróż dla załogi do 3,4 lat ale na Ziemi oczywiście by minęło 40 lat.



Ciekawe czy kiedy już będzie to możliwe, to czy znajdą się jacyś ochotnicy, którzy chcieliby zostawić swoje rodziny.

milosciprzyjazn

2013-03-29, 07:38
Ku*wa, zdjęcia jak z jakich gier komputerowych, to jakies sci-fi a nie nawet ciekawostki paranaukowe + przy zestawieniu planet Cancri ostatnia z nich to oczywiscie Jowisz. no wtf, to ma byc rzetelnosc?

Orgasmatron

2013-03-29, 07:47
milosciprzyjazn,

oprócz tej pierwszej to to na porównianiu widzę jeszcze Neptun, Uran, Saturn, Jowisz

ellsworth

2013-03-29, 08:13
@Mathiuser
Oczywiście, że tak. Kolonizacja Ameryk, czy Oceanii też była podróżą w jedną stronę, z której się już nie wracało. Póki co mówi się o wysłaniu pierwszej misji załogowej na Marsa jako podróż bez powrotu. Zobaczymy co z tego wyniknie.

pauauek

2013-03-29, 09:33
Jeżeli by była możliwość zapisania się na taką wyprawę- robię to bez zastanowienia. Co mi po rodzinie i znajomych skoro i tak kiedyś wszyscy umrzemy? Wolałbym do grobu "zabrać" piękne wspomnienia. Ponadto zrealizować marzenia- jestem fanem wszechświata- dodatkowo zapisać się do annałów historii :D

Co do tematu to więcej dawaj k***a zdjęć ! :D

ProfessorHix

2013-03-29, 09:45
Jestem pewien, że ochotnicy by się znaleźli. Inna sprawa, że pięknym wspomnieniem zabranym do grobu mogłoby byc: "opuściliśmy ziemską atmosferę, kierujemy się do... O k***aaaa!!! KABOOOM!!!" :)

killcore

2013-03-29, 10:08
400 bilionów kilometrów (40 lat świetlnych) - mniej więcej tyle dzieli nas od układu podwójnego 55 Cancri (55 Cancri A - żółty karzeł typu G8 V i mniejsza, krążąca wokół 55 Cancri A w odległości 1065 j.a., gwiazda 55 Cancri B - czerwony karzeł typu M4 V i 5 planet pozasłonecznych krążących wokół gwiazdy głównej A, najbliżej gwiazdy planeta e, potem b, c, f i d)


Co k***a?