4 minuty i 56 sekund

Sundown • 2019-06-07, 22:00
PiS nie jest zainteresowane projektem „Świecka Polska”. W 5 min. odrzucili inicjatywę, pod którą podpisało się 58 tys. osób”.


Projekt został złożony przez stowarzyszenie „Inicjatywa Polska”. Zakładał on zakończenie finansowania lekcji religii ze środków publicznych, zakończenie finansowania ubezpieczenia społecznego księży i likwidację Funduszu Kościelnego oraz zlikwidowanie wspólnych komisji rządowo-kościelnych i zastąpienie ich jedną komisją, która składałaby się z przedstawicieli rządu, kościołów i związków wyznaniowych.

Wiceprzewodniczący komisji, który prowadził obrady, Andrzej Smirnow z PiS, uznał, że „złożenie petycji jest żądaniem, aby to nasza komisja złożyła taki projekt ustawy. Otóż ja nie widzę takiej potrzeby”. Ciekawe podejście do tematu, gdy nawet prawnicy z Biura Analiz Sejmowych byli przekonani, iż „żądanie zawarte w petycji mieści się w zakresie zadań i kompetencji sejmowej Komisji Petycji. Załączony do petycji projekt nie dotyczy kwestii, w których inicjatywa ustawodawcza byłaby konstytucyjnie zastrzeżona na rzecz Rady Ministrów”.

~Angel

2019-06-07, 22:20
Żadne ugrupowanie polityczne nie jest tym zainteresowane a tylko pie**olą.
Religia w szkołach jest od 1990 r za sprawą nacisków na Mazowieckiego. Od 1990 r wszystkie ugrupowania rządziły czy współrządziły i nikt nie wycofał religii ze szkół. Temat do bicia piany i dzielenia społeczeństwa.

Wiewór

2019-06-08, 14:29
A Czesi kilka dni temu zrobili milowy krok w odcieciu watykanskoego pasożyta od koryta.
Zrobili porządek z państwowa komisja i dołożyli kościołowi kolejny podatek.
Klechy wily się w histerii, Watykan miotal gromy i zarzucal prześladowanie itp. Ustawa i tak weszła.
Mądry naród.