topic

3 Sposoby USA na Obalenie Dyktatury

Butter • 2012-09-22, 11:36
Wyznania John'a Perkins'a, byłego głównego ekonomisty 'Chas. T. Main Inc' czyli jak wprowadza się DEMOKRACJĘ.
ashitaka

2012-09-22, 12:20
Idąc podobnym tokiem rozumowania, cóż to za surowce czy interesy posiada Grecja, że eurokołchoz ją tak niemiłosiernie doi?

Radoslaf

2012-09-22, 12:30
Eurokołhoz nic nie doi, eurokołchoz pakuje w Grecje nasze pieniądze i pieniądze innych państw, które jeszcze dają radę po to by i im w końcu zabrakło wtedy właśnie bank światowy przyjdzie Europie z pomocą ...

ButcheredAtBirth

2012-09-22, 14:53
@ashitaka

Nawet w Grecji się coś znajdzie.

"Przy okazji wizyty przedstawicieli Trojki (Europejski Bank Centralny, Komisja Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy) w Grecji, tamtejszy rząd zapowiedział oprócz kolejnych drastycznych cięć budżetowych także sprzedaż państwowych aktywów, z czego połowę stanowią nieruchomości. Rząd Antonisa Samarasa zamierza w ten sposób uzyskać ok. 50 mld euro.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż przez Grecki Fundusz Prywatyzacyjny (HRADF) obejmuje m.in. placówki pocztowe, lotniska, monopol loteryjny. Kompletana lista przedstawia się następująco:

1. Tatoi Palace, zabytkowa nieruchomość dawnej rodziny królewskiej pod Atenami.
2. Londyński budynek Victoria w pobliżu Holland Park. Prócz niej, na liście obiektów do sprzedaży znajdują się także budynki w Brukseli, Belgradzie, Lublanie
3. Lotniska, w tym międzynarodowe lotnisko w Atenach. A także lotniska na Rodos, Korfu, Kos, Chania, Samos i w Salonikach.
4. Loteria Grecka
5. Grecka Poczta (Hellenic Post), wiodący dostawca usług pocztowych z 750 placówkami.
6. Firmy i obiekty użyteczności publicznej. Na liście obecne są m.in. Ateńskie Wodociągi i Kanalizacja, Wodociągi i Kanalizacja z Salonik oraz Public Power Corporation.
7. Autostrady. Oprócz istniejących, sprywatyzowane ma być też pięć głównych autostrad międzymiastowych będących obecnie w budowie.
8. Greckie wyspy. Do wydzierżawienia rząd zamierza zaoferować przynajmniej 40 niezamieszkanych."

Cały artykuł tutaj: http://www.pb.pl/2669430,31197,grecja-wyprzedaje-nieruchomosci-lista

bishfinger

2012-09-22, 14:54
to juz wiem czemu pomimo odwiertów gazu łupkowego gaz drozeje

WIEWIORa

2012-09-22, 15:11
eee tam czeka nas tylko wojna, wtedy będzie zajebiście

pesanserinusminor

2012-09-22, 16:17
ashitaka napisał/a:

Idąc podobnym tokiem rozumowania, cóż to za surowce czy interesy posiada Grecja, że eurokołchoz ją tak niemiłosiernie doi?
nic nie posiadają. te ch*je przez 20 lat brały dotacje z unii na łatanie dziury budżetowej powiększającej się przez niegospodarność, zamiast inwestycji stawiali makiety, żeby focie dobrze wychodziły z satelity. Na koniec w 2004 odj***li igrzyska by 5 lat później pie**olnąć na ryj z całą gospodarką. a powiedz jakiemuś brudasowi z grecji że robią długi to cię zwyzywa jako potomek założycieli cywilizacji. Poza tym nie wiem o co płacz, u nich biedak to koleś którego nie stać na obiad w restauracji raz w tygodniu, zimą mają +15 w cieniu, a najniższa krajowa to jakieś 900 euro. U nas biedak to koleś który nie wie czy ochłap swojej pensji przeznaczyć na opłaty, jedzenie, ubrania czy leki, zimą mamy -15 więc umrzesz nie mając schronienia, a najniższa krajowa będąca niemal medianą to 300 euro. Polska zamiast dawać 15mld dla brudasów powinna własnie pokombinować jak ich wydoić

pesanserinusminor

2012-09-22, 16:23
sestorme napisał/a:

Tak samo Tusk nas wych*jal z gazem lupkowym. My juz nie mamy gazu lupkowego, wszystko posiadaja amerykanieskończ oglądać tę sbcka telewizję, największe udziały w naszym gazie łupkowym, bo ponad 40% posiadają ruscy

Ka...........o7

2012-09-22, 16:54
Jednym słowem nie Rosja, nie Europa i nie Chiny są naszym największym wrogiem, tylko USA! To jest banda sk***ysynów, którzy nie chcą by na świecie się dobrze żyło, wolą nas truć jakimiś pie**olonymi świństwami, które dodają do jedzenia, korumpować nasze kraje i pozbywać się dobrych ludzi, którzy chcą dla ludzi dobrze. Według mnie przydało by się zrobić porządek z tymi ku*asami!

dymion

2012-09-22, 17:35
zskakująco dużo katastrof lotniczych z głowami państw.
tusek na szubienicę!

NaszaKlasa

2012-09-22, 18:22
ashitaka napisał/a:

Idąc podobnym tokiem rozumowania, cóż to za surowce czy interesy posiada Grecja, że eurokołchoz ją tak niemiłosiernie doi?"Banki chcą uratować Grecję" ponieważ jak grecja czy inne państwa staną się niewypłacalne, to kto odda bankom ich pieniądze? Oni chcą aby takie państwo wyszło na prostą ale tylko po to aby potem oddać połowe zarobków obywateli na spłacanie tego długu.

slonzok

2012-09-22, 19:21
Grecja ma/miala? skorupowane elity. Grecja miala pieniadze na niemieckie czy francuskie czolgi, samoloty itd.

Polska ma lupki takze uwazajcie.


Po za tym wszystkie przytoczone fakty przez kolesia sa prawdziwe. Mozna przeczytac wiecej o systemach w ksiazce 'Dziedzictwo Popiolow, Historia CIA'.

lunio86

2012-09-23, 02:35
pie**olicie o Grecji a tu Smoleńsk k***a i Rudy h*j na usługach korporacji, pytanie co z tym sie zrobi, patrząc na poziom inteligencji naszego społeczeństwa i wprowadzane uproszczenia systemu edukacji żle widze przyszłość naszego kraju. To przykre jak wielu wielkich ludzi którym naprawde zależało na dobrobycie swoich obywateli zostało zmieszanych z błotem przez media a potem obalonych i zapomnianych.

szponiasty

2012-09-23, 16:10
Grecję nie zadłużyli Grecy tylko ich rząd wespół z Goldman Sachs oraz agencjami ratingowymi, ukrywającymi prawdziwy stan ekonomii Grecji (oczywiście żaden polityk, bankier czy ekonomista kreatywny, nie dostał nawet zarzutów).

Pieniądze które bank ci pożycza, to nie są pieniądze banku. Poczytajcie jak w naszym systemie ekonomicznym tworzony i niszczony jest nowy pieniądz (cykl życia pieniądza). Przez pożyczki banków komercyjnych. Bank po prostu dopisuje ci cyferki na koncie oraz nalicza odsetki od tego co ci "pożyczył" (again: bank nie pożycza - bank tworzy pieniądze z powietrza). Wirtualny pieniądz jest "usuwany" w momencie spłacenia "pożyczki". A że "pożyczka" zawiera również procent, który trzeba bankowi zapłacić, to powoduje że nie ma matematycznej możliwości by którykolwiek kraj, kiedykolwiek spłacił te "pożyczki". Nie istnieje tyle pieniędzy na świecie (all pieniądze powstają jako "pożyczka", ale nie są tworzone pieniądze na spłatę odsetek, dlatego by spłacić te odsetki trzeba znów stworzyć sumę za pomocą pożyczki, która znów ma jakiś procent i tak w nieskończoność)

Grecy (ani inne kraje którym się "pomaga" jak chociażby Irlandia) nie dostali ani grosza. Całe pieniądze idą prosto do banków. Te banki następnie POŻYCZAJĄ (znów na procent) te pieniądze rządom i ludziom (czaicie przekręt? dostają pieniądze od społeczeństwa i "pożyczają" je z powrotem społeczeństwu, na procent!). Czyli te wykupowanie i ratowanie banków to tak na prawdę odwlekanie katastrofy w czasie, jednocześnie powodując że katastrofa będzie znacznie cięższa.

"Kryzys" ekonomiczny został ukartowany przez największe światowe banki. Zauważcie że w kryzysie największe banki mają się świetnie, co więcej z roku na rok przynoszą rekordowe zyski. Tyle że dzień dziecka się skończył a niedawna zapowiedź EBC i FED że będą drukować (wklepywać w systemach komputerowych kolejne pieniądze z powietrza) do skutku. Mówią że chodzi o naprawę ekonomii, a tak na prawdę każdy idiota raczej załapie, że oznacza to nadchodzącą hiperinflację.

Dlatego "kryzys" ekonomiczny ściśle wiążę się też z inwazją na Iran. Dlaczego? Bo dla banków najlepszą metodą rozwiązania kryzysów, jednocześnie najlepszą okazją do zarobku, jest wojna. Taki "reset" systemu, jak to już było dwa razy w XX wieku (i banki z USA sponsorowały zarówno Hitlera, jak i Aliantów jak i Rosjan - banki wygrywają bez względu na to kto wygra kto przegra konflikt).

Sam wymysł "bailoutów" banków wyśmiał dobitnie Nigel Farage. Ratowanie banków to zwykły przekręt, by przetransferować pieniądze z kieszeni społeczeństwa, do kieszeni bankierów i polityków. A jako że media korporacyjne są własnością (bardziej lub mniej bezpośrednio) największych banków, to nie usłyszycie w mediach publicznych prawdy na temat kryzysu, jego prawdziwych przyczyn itd. A jako że bankierzy opłacają sowicie kampanie wyborcze polityków, ci ich kryją i banki oraz banksterzy są całkowicie bezkarni (poza Iranem, gdzie prawo Islamskie zabrania pożyczania na procent [lichwy] i Islandią która obaliła rząd, a polityków i banksterów aresztowała)


bart3q

2013-02-05, 17:38
6:10-6:50 z niczym wam się nie kojarzy przypadkiem?