18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

24% VAT

Frytka • 2013-03-19, 20:11
Grozi nam podwyżka VAT z 23 do 24 proc., ponieważ dochody budżetu drastycznie maleją. Jednak nie wszyscy muszą zaciskać pasa w równym stopniu. – Zdaniem prof. Witolda Modzelewskiego, b. wiceministra finansów, przedsiębiorcy powiązani z ośrodkami władzy nie muszą się obawiać, że fiskus zmniejszy ich zyski.

Sytuacja budżetu jest coraz trudniejsza. Ministerstwu Finansów nie udaje się osiągnąć zaplanowanych w ustawie budżetowej wpływów z podatków. Według wstępnych wyliczeń w roku 2012 zebrano zaledwie 93,8 proc. przewidzianej kwoty (248 mld zł), z podatków pośrednich – 92,7 proc. (prawie 182 mld zł). Po dwóch miesiącach tego roku dochody budżetu z podatku VAT są już o kilkanaście procent niższe niż rok wcześniej w tym samym okresie. Jest tak źle, że grozi nam podwyżka podatku VAT z 23 do 24 proc. Od 2008 r. prof. Witold Modzelewski, były wiceminister finansów i autor ustawy o VAT, mówi o spadających dochodach. Ale władze nie chcą rozmawiać z niezależnymi ekspertami, mimo że polityka fiskalna to złożona materia i obiektywnie trudna. Za to tolerują groźną dla systemu podatkowego praktykę przynoszenia do resortu finansów i Sejmu gotowych projektów ustaw.

– To są dziś dla tzw. biznesu podatkowego, który od lat ściśle współpracuje z urzędnikami i politykami rządzącej większości, najbardziej efektywne inwestycje, bo dzięki zainwestowaniu w „projekty legislacyjne” może zarobić na legalizacji niepłacenia podatków – mówi prof. Modzelewski. Wicepremier Jacek Rostowski prowadzi politykę podatkowo-represyjną jedynie wobec wybranych grup podatników. – Z pewnością nie będzie chciał zmuszać do płacenia podatków przedsiębiorców powiązanych z ośrodkami władzy. Oni mogą spać spokojnie – dodaje.

Źródło: http://wolnemedia.net/gospodarka/znowu-podniosa-nam-podatki/


Nawet jak podniosą podatek do 28% to wątpię, żebyśmy ruszyli dupy gdyż będą to robić skrupulatnie i powoli a my będziemy się przyzwyczajać tak samo jak do paliwa po 5,60 ! Myślę, że oni doskonale wiedzą o krzywej Laffera i wiedzą do czego doprowadzą Polską gospodarkę. Jutro podobno mieliśmy wychodzić na ulicę ale wszędzie cisza, ja też nie mogę nawet znaleźć informacji na ten temat.

czorny88

2013-03-19, 20:22


Skad k***a brać skoro bezrobocie wynosi 14.2 proc.

Robajson

2013-03-19, 20:37
Marsz ma być 23 marca a nie 20.

endrju1

2013-03-19, 20:46
A bo Polacy leniwi i do tego zimno, śnieg sypie to poco z domu wychodzić...

mare30ks

2013-03-19, 21:05
ja pie**ole, dla tych kurew jedynym znanym sposobem na zwiekszenie gotowy jest wycisniecie jeszcze wiecej z czlowieka. a jak wychodzi ze dopie**alajac jeszcze wiecej dostaja mniej to dochodza do wniosku ze trzeba jeszcze wyzej dojebac podatkow. i nie ma tam nikogo kto by sie temu przeciwstawil tylko wszyscy siedza cicho poku sa przy korycie

pazuzu

2013-03-19, 21:06
znowu jakiś populizm, prof.Modzelewski jest po stronie Pisu więc wiadomo że jest przeciwko partii rządzącej. ale największym plusem opozycji jest to że moga gadac i obiecywać co chca bo i tak nie muszą spełnić tych obietnic. a tylko by doszli do władzy to też by palcem nie ruszyli tak już jest w polsce od dziesiątek lat, niezależnie czy rządzi PO, PIS samoobrona czy SLD, każdy najwięcej gada jak jest w opozycji. Póki co cieszmy sie że nie jest u nas tak źle jak w grecji, hiszpanii, portugali czy na cyprze.

NieWiemZeWiem

2013-03-19, 21:09
troche nauki na polibudzie cos dało.... nie moze byc podwyzki VAT-u z 23% do 24% ponieważ takowa podwyzka byla z 22% do 23 % i prawo coś tam pie**oli zeby byla taka podwyzka najpierw musi spasc do 22% czyli do "pierwotnego" stanu a po tym moga nam dojebac 24,25 a nawet k***a 30% VAT-u. Coś na wykladzie koles mowil ze te 23% jest podwyzszone na jakims prawie przejsciowym czy cos... nie wiem moze sie myle albo cos ale tak slyszalem i prosze o jakies wyprostowanie.


Kotli

2013-03-19, 21:20
Czasem wydaje mi się, że oni naprawdę tak myślą.