18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

19 latek skazany za przekroczenie obrony koniecznej

Przyczajonykangur • 2017-03-28, 19:02
W skrócie, wsadzili dziewiętnastolatka za obronę przed pijanym Sebą który jak to fantastico mówi "dokonał zamachu na jego życie" a że je postradał to niestety przedstawiony został w roli ofiary. 4 lata to jedna piąta jego dotychczasowego żywota dokonującego się na tym padole łez. Kiedy to się zmieni?...

źródło
http://fakty.interia.pl/polska/news-19-latek-z-pisza-skazany-za-przekroczenie-granic-obrony-koni,nId,2373001#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=www.wykop.pl

Noside

2017-03-29, 01:47
Burdel, k***a, na kółkach. Jakby taki seba mu przyj***ł i go leżącego skopał w łeb na śmierć, to nic by z tego nie było, poza piwkami pod filmem z monitoringu klubu.
Dobrze zrobił, j***ną zwierzynę chciał porządnie nastraszyć, a reszta to już WY-PA-DEK.

Loaloa

2017-03-29, 04:18
Białystok i wszystko jasne. Pewnie atakujący był lokalnym "patryjotą wyklętym" (jak te śmiecie, które robiły gnój w sklepie z kebabami) i wyczuł u chłopaka lewackie odchyły. Chciał go patryjotycznie naprostować, ale nie przewidział, że jego intencje zostaną niewłaściwie zrozumiane. Na szczęście czujny sąd przykładnie ukarał mordercę biednego patryjoty. W miejscu jego męczeńskiej śmoerci staną dwa pomniki, a białostockie środowisko narodowe będzie organizować miesięcznice i czuwania modlitewne.

~Velture

2017-03-29, 07:34
Mogli mu zmienić kwalifikację czynu na pobicie ze skutkiem śmiertelnym.
Cytat:

art. 158 § 3 k.k. - jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10


I wtedy zawiasy można już dać.

Wiewór

2017-03-29, 09:03
kokos_123 napisał/a:

Ale czego się spodziewał, użycie noża podczas bójki oznacza problemy nawet jeśli napastnik nie umrze, gdy tamten atakuje nieuzbrojony. Jeszcze można by zrozumieć, gdyby w ręce/nogi celował, ale cios nożem w klatkę, raczej źle się kończy.
To nie był napad rabunkowy, włamanie czy próba zabójstwa, tylko pijaczek pod klubem szukający zaczepki, a takich pełno, jednak nikt ich nie zabija.


Tyle, że zgodnie z prawem on nie miał obowiązku wdawać się w bójkę. Miał nóż to miał prawo go użyć.
Może i jest przekroczenie obrony koniecznej ale sprawa powinna zostać umorzona lub sąd powinien zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary np. pół roku więzienia w zawieszeniu na rok. To jest niedopuszczalne aby człowiek przez taką j***ną mendę miał zniszczone życie bo znalazł się w złym miejscu o złym czasie a sąd bronił bandytę. Prawo do obrony jest elementarnym prawem każdego człowieka.
Jakby do mnie podszedł lokalny bandyta, nawalony jak szpadel i startował do bójki to też bym mu ożenił kordzik pod żebro bo bokserem nie jestem i nie mam zamiaru tarzać się w rynsztoku z jakimś małpoludem multi recydywistą.
Jestem przekonany, że w Strasburgu wygra bo ten Trybunał wielokrotnie musiał uczyć polskich popie**olonych sędziów co to jest obrona.

Velture napisał/a:

Mogli mu zmienić kwalifikację czynu na pobicie ze skutkiem śmiertelnym.
Cytat:
art. 158 § 3 k.k. - jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10

I wtedy zawiasy można już dać.


Polskie sądy w swej nieskończonej mądrości dają zawiasy za zabójstwo nazywane "pobiciem ze skutkiem śmiertelnym" tylko zawodowym bandytom. Normalnych ludzi polskie sądy bezwzględnie niszczą.

mooop12

2017-03-29, 10:25
Cytat:

Sąd uznał, że mógł on np. jedynie postraszyć nożem.



Ja pie**ole :homer:

Ka...........ki

2017-03-29, 11:04
Dlatego dzieci olewajcie honor i ze sportów walki trenujcie głównie jogging.

janlew

2017-03-29, 11:07
Czy ja dobrze rozumiem? Koleś dostał w gębę i wywalili go z lokalu, a on zamiast iść do domu, czekał na innego gościa, wbił mu nóż w klatkę piersiową i pozbył się narzędzia i uciekł? No nie wiem czy czasem 4 lata to nie za mało.
Za danie w gębę nie wbija się komuś noża w klatę, tylko albo się oddaje, albo idzie w p*zdiet.

RYJ23

2017-03-29, 11:07
k***a,mogl 'tylko postraszyc go nozem'' pewnie ten smiec wyrwalby mu ten noz z reki i jego zaj***l,nie moge tego debilnego prawa zrozumiec,mam nadzieje ze chociaz te k***y z pisu jakos zareaguja na to.

Magnic

2017-03-29, 11:12
Nie istnieje coś takiego jak przekroczenie obrony koniecznej. Jeśli ktoś szuka zaczepki należy mu się tylko utylizacja.

nessei

2017-03-29, 11:31
@janlew
"Obawiając się takiego zachowania, chłopak nie wchodził już do środka; przez 2 godziny czekał na pozostającego wewnątrz kolegę, kilka razy telefonicznie próbował go też wywołać z lokalu.
Wtedy ponownie doszło do ataku, wywiązała się bójka"
Naucz się czytać.

Wiewór

2017-03-29, 11:47
janlew napisał/a:

Czy ja dobrze rozumiem? Koleś dostał w gębę i wywalili go z lokalu, a on zamiast iść do domu, czekał na innego gościa, wbił mu nóż w klatkę piersiową i pozbył się narzędzia i uciekł? No nie wiem czy czasem 4 lata to nie za mało.
Za danie w gębę nie wbija się komuś noża w klatę, tylko albo się oddaje, albo idzie w p*zdiet.


Brawo janlew. Idź na prawo. Zrobisz karierę w wymiarze sprawiedliwości bo sposób myślenia masz idealnie irracjonalny do zostania polskim sędzią w specjalizacji obrona konieczna i bójki.

RYJ23 napisał/a:

nie moge tego debilnego prawa zrozumiec,mam nadzieje ze chociaz te k***y z pisu jakos zareaguja na to.


Problemem nie jest polskie prawo bo ono obronę konieczną i sankcje a w zasadzie praktycznie ich brak za jej przekroczenie określa bardzo dokładnie. To polscy sędziowie orzekają wyroki niezgodne z polskim prawem i sprzeczne z logiką.

Gris123

2017-03-29, 11:48
Orientuje się ktoś jak wyglądałaby ewentualna sprawa petycji do Dudy?

Wiewór

2017-03-29, 11:51
Gris123 napisał/a:

Orientuje się ktoś jak wyglądałaby ewentualna sprawa petycji do Dudy?


Skazany musi napisać do Maliniaka list: "proszę mnie ułaskawić" a Duda podpisze z przyzwyczajenia bez czytania :amused:

sosikhehe

2017-03-29, 12:05
Polskie prawo jest zj***ne. Gościu się bronił i raz dziabnął najebusa i już poszedł pierdzieć w pasiak na 5 lat.
U mnie w bloku menel napierdzielał matkę, ostatnio tak jej wpierdzielił że na następny dzień zmarła w szpitalu. Menel nawet jednego dnia nie przesiedział w pierdlu... co za kraj...

Admirał

2017-03-29, 12:13
"Sprawca najpierw zaalarmował gości lokalu, a gdy ci próbowali zatamować krwawienie i wzywali służby, uciekł stamtąd, po drodze pozbywając się przedmiotu, którym zadał cios. Zatrzymany został tego samego dnia. "

Czy tylko ja to doczytałem? Jakby chłopak został, próbował pomóc to by sprawy nie było. A tu mamy ucieczkę z miejsca zdarzenie i próba pozbycia się narzędzia zbrodni? Przecież to wygląda jak morderstwo, a nie obrona konieczna.