18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

19-latek potrącił kobietę na pasach Jagiellońska w Olsztynie

KleksOlsztyn • 2016-01-30, 16:38
Kolejny groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ul. Jagiellońskiej w Olsztynie. W pobliżu skrzyżowania z ul. Żeromskiego 19-letni kierowca hondy potrącił kobietę, która była na środku jezdni.
Do potrącenia doszło w środę wieczorem (27.01) w pobliżu skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej z Żeromskiego w Olsztynie. 19-letni kierowca hondy jechał ul. Jagiellońską w stronę ul. Limanowskiego. Kobieta przechodziła przez jezdnię - z perspektywy kierowcy - z lewej strony na prawą.

19-latek potrącił kobietę, gdy przekraczała oś jezdni, była już więc na jego pasie. Tłumaczył policjantom, którzy przyjechali na miejsce wypadku, że kobieta przechodziła przez przejście zbyt szybko, co chciał udowodnić nagraniem z zamontowanej w samochodzie kamery.

Po obejrzeniu nagrania policjanci stwierdzili, że kobieta poruszała się w normalnym tempie. Sprawca potrącenia najprawdopodobniej straci prawo jazdy, a sprawą zajmie się sąd.

Potrącona kobieta została przewieziona do szpitala. Nie wiadomo, jak poważnych obrażeń doznała.



***
To nie pierwszy wypadek na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej z Żeromskiego w Olsztynie.



nokius

2016-01-30, 16:43
w świetle przepisów młody niestety winien ale tą krowę co lazła przez to przejście to osobiście bym jeszcze w tyłek kopnął

wojtas890328

2016-01-30, 16:54
takie osoby powinno wysyłać się do Indii. tam przepuszczają wszystkie "święte krowy"

Insaner

2016-01-30, 17:04
Zdaje mi się, czy ona jeszcze przyspieszyła będąc w połowie jezdni żeby władować się prosto na maskę...? Gdyby szła w stałym tempie to co najwyżej wlazła by w tylne drzwi. Wina kierowcy, bo potrącił ją na pasach, ale i ona nie jest bez winy. Należy się zawsze upewnić, że możemy bezpiecznie przejść. Ta idiotka nawet nie podniosła głowy.

grave22

2016-01-30, 17:07
up a wy to co zgromadzenie poszkodowanych lewakow-kierowcow bmw? Jesli pieszy chociaz zrobi krok na pasach to kierowca nie ma prawa wjechac. wiadomo ze w pl ta praktyka nie obowiazuje. tak to swieta krowa, ale skad wiesz czy np nie ma problemu ze wzrokiem i nie widzi dobrze po zmroku. Obowiazkiem tego mlodego patusa bylo sie zatrzymac. mozecie sobie hejty wsadzic w dupe.

Siberian_Meat_Grinder

2016-01-30, 17:09
@up:

popie**oliło was? Szła normalnym, jednostajnym tempem. A że gnój ma jakieś problemy z banią i ze wzrokiem, to nie powinien jeździć autem po zmroku i w taką pogodę. Ba - skoro nie patrzy nawet na znaki (przejście dla pieszych - szczególna ostrożność), to nie powinien jeździć autem W OGÓLE.

Lolium

2016-01-30, 17:18
Na Jagielońskiej miałem kiedyś fajną i miłą dziewczynę.

kokos_123

2016-01-30, 18:25
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

@up:

popie**oliło was? Szła normalnym, jednostajnym tempem. A że gnój ma jakieś problemy z banią i ze wzrokiem, to nie powinien jeździć autem po zmroku i w taką pogodę. Ba - skoro nie patrzy nawet na znaki (przejście dla pieszych - szczególna ostrożność), to nie powinien jeździć autem W OGÓLE.



Pewnie zmęczony, lub nie uważał. W taką pogodę ch*ja widać, jak ci wejdzie pieszy ubrany na czarno, to gówno zrobisz.

Jeśli przejście jest niebezpieczne, powinni je doświetlić, na całej długości ( najlepiej diodami led, zamiast zwykłych latarni ulicznych, łatwiej w ich świetle rozpoznać człowieka na mokrej jezdni po zmroku )

AntosiuTakiJeden

2016-01-30, 19:00
Miałem nadzieję w pierwszej chwili, że 3 pierwsze komenty to troll ale wychodzi na to, że nie. Co za popie**olona, kacapska "logika" wami kieruje? :samoboj: Święta krowa? Miała przefrunąć bo jaśnie jego k***a mać szczyl se jedzie? U nas też na drogach prawo dżungli panuje jak u Iwana? Moim zdaniem to wlaśnie odróżnia cywilizowane społeczeństwa od dzikusów, że potrafią się stosować do obowiązującego prawa, norm społecznych i panujących obyczajów. Pieszemu na przejściu dla pieszych ustąpić pierwszeństwa. Koniec.
@ kokos_123 coś w tym jest ale z drugiej strony debilom nie powinno się pozwalać na kierowanie jakimikolwiek pojazdami w ruchu ulicznym. Nie chcę uogólniać, ale wiadomo po co 19-sto latkowi honda...

browarinho

2016-01-30, 21:03
Sytuacja jest prosta wina kierującego no ale... piesza idiotka bo wylazła zza innego auta i nie kontrolowała tego co się dzieje na drodze, gościu mógł akurat spojrzeć w prawo co oczywiście nie umniejsza jego winy ale nie jesteśmy robocopami i przechodząc przez przejście też powinniśmy brać pod uwagę, że człowiek jest zawodną istotą i popełnia błędy. Zdrowie mamy jedno więc to, że mam pierwszeństwo nie oznacza, że mam mieć w dupie wszystko inne. Zacznijmy zakładać odblaski to pomaga ! a nie w deszczowej nocnej porze wyjdę ubrana na czarno zza innego auta i musi mnie widzieć.