18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

1408

Wilczex • 2009-12-15, 17:54



Film oparty na opowiadaniu Stephena Kinga o tym samym tytule. Pisarz Mike Enslin jest autorem dwóch książek dotyczących zjawisk paranormalnych. Aby zdobyć materiały do nowej książki, Mike jest zdecydowany zbadać cieszący się złą sławą pokój 1408 w nowojorskim hotelu. Jest on jednak przekonany, że opowieści dotyczące owego pokoju to tylko mit. Dyrektor hotelu Mr. Olin nie podziela podejścia pisarza i ostrzega go o możliwym niebezpieczeństwie. Enslin zamierza udowodnić, że przerażające wydarzenia, które miały tam miejsce w przeszłości to tylko zwykłe zbiegi okoliczności i bajki.


Oglądałam go z lekkim przymrużeniem oka, pomimo, że to dzieło Kinga. Jednak i tym razem sie nie zawiodłam. Wart obejrzenia.

Arkhaanis

2009-12-15, 19:38
Wersja kinowa miała inne zakończenie,niż wersja divxowa :-)

Scarlet

2010-03-25, 22:39
całkiem przyjemny film. no i zakończenie ciekawe.

BÃ...........³g

2010-03-25, 22:56
Wilczex napisał/a:

Oglądałam go z lekkim przymrużeniem oka, pomimo, że to dzieło Kinga. Jednak i tym razem sie nie zawiodłam. Wart obejrzenia.



Specjalnie straszny nie jest, ale jako że dzieło mistrza stracony czas to nie był...

Dante88

2010-04-19, 13:07
W ogole mnie nie jara proza Kinga...No i film oparty na jego dziele tez absolutnie mi nie podszedl. Dla mnie troche horrory o nawiedzonych miejscach czy dzieciach z parapsychologicznymi zdolnosciami to straszne meczenie buly.

Grace

2010-04-19, 20:22
Hmm.. polecam zobaczyc dwie wersje zakończenia.

Wilczex

2010-04-21, 11:03
Dante88, widać, że nie znasz Kinga. Nie we wszystkich jego książkach są jakies paranormalne zdarzenia czy nawiedzone miejsca. Przeczytaj Misery, Dzieci Kukurydzy, Truskawkową wiosnę, Dolores Claiborne i mogę tak wymieniac bez końca a dopiero wtedy się wypowiadaj.

grace, szukałam drugiego zakończenia i nie znalazłam ;/ A może mały spoiler na pw?

Dante88

2010-04-21, 11:56
Wilczex napisał/a:

Dante88, widać, że nie znasz Kinga. Nie we wszystkich jego książkach są jakies paranormalne zdarzenia czy nawiedzone miejsca. Przeczytaj Misery, Dzieci Kukurydzy, Truskawkową wiosnę, Dolores Claiborne i mogę tak wymieniac bez końca a dopiero wtedy się wypowiadaj.



Pokaz mi zdanie w ktorym napisalem ze wszystkie ksiazki Kinga sa o paranormalnych zdarzeniach czy nawiedzonych miejscach. No przepraszam seria Mroczna Wieza mi sie podobala. Poza tym, nic innego jego autorstwa co probowalem czytac mi nie podeszlo. A jak mi cos nie wchodzi to nie czytam wszystkiego na sile bo inaczej nie mam prawa wypowiadac sie na ten temat. A tak swoja droga Misery to juz byl szczyt meczenia buly dla mnie. Ale oczywiscie sa rozne gusta i nikomu nie zabraniam czytac tylko dlatego ze mnie to nudzi.

Wilczex

2010-04-22, 14:50
Dante88, Jeżeli mówisz najpierw:

Dante88 napisał/a:

W ogole mnie nie jara proza Kinga...



a potem:

Dante88 napisał/a:

Dla mnie troche horrory o nawiedzonych miejscach czy dzieciach z parapsychologicznymi zdolnosciami to straszne meczenie buly.



to chyba mam prawo wysnuć wniosek , że mówisz o prozie Kinga.

Nie mam zamiaru Cię przekonywać, bo tak jak napisałeś ( i to jedyna rzecz z jaką się zgadzam) to to, że z gustami się nie dyskutuje. Jednak uogólnianie jest też trochę nie na miejscu. Radzę sięgnąć po "Ucznia Szatana". Jeśli sięgasz po Kinga tylko i wyłącznie po to, zeby poczytać o cyckach i flakach to proponuję raczej Mastertona w to miejsce. Ale jeśli chcesz sie zagłębić w psychikę bohaterów to King jest niezaprzeczalnym mistrzuniem :)

Przynajmniej dla mnie, bo ja jestem jego "the number one fan" :)

A mogę wiedzieć, po jakie książki |Kinga sięgałeś? Tak z ciekawości.

Dr...........er

2010-05-14, 19:10
Polecam , dla mnie jeden z lepszych filmów w tym gatunku.

Mindfuck

2010-05-20, 20:36
na Iplex.pl jest ta wersja bardziej "optymistyczna"