18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

14-latka potrącona przez karetkę na sygnale

prohowks • 2020-06-07, 20:22
14-letnia rowerzystka została potrącona przez karetkę jadącą jako pojazd uprzywilejowany.
Nastolatka została przewieziona do szpitala.
05.06.2020 Warszawa - Wał Miedzeszyński



gu...........er

2020-06-07, 21:08
Marcinxxxxx napisał/a:

Pojazd uprzywilejowany nic nie zmienia nadal ma uważać i na bank z automatu kierowca prawko stracił



No to jedna karetka mniej w służbie . To gówniana robota jest więc chętnych nie ma .Właśnie się narażać na drodze czy u chorego szczególnie jakiegoś pijanego debila . Uprawnień raczej nie zabiorą . Inaczej usłyszy ktoś w telefonie : nie ma kto podjechać do chorego .


Attero132

2020-06-07, 21:15
Fakt faktem że gościu szybko zareagował a tej młodej piździe tylko życzyć mądrości...

Samael6

2020-06-07, 21:27
Rs2000wawa napisał/a:

Rower się przeprowadza po pasach, tam nie ma ścieżki rowerowej



Dokładnie!! A większość tych pedalarzy nie zna podstawowych przepisów. Ona nawet nie próbowała się rozejrzeć co się na ulicy dzieje.

Zawulon

2020-06-07, 21:36
Rs2000wawa napisał/a:

Rower się przeprowadza po pasach, tam nie ma ścieżki rowerowej



To prawda, że nie ma. Kończy się zaraz przy skrzyżowaniu i idzie już tylko wzdłuż głównej za ekranami. Dopiero dwa kolejne skrzyżowania mają ścieżkę w poprzek.

Jeździłem tamtędy do roboty dobre 8 lat. W lecie na rowerze. To co się tam odpie**ala z rowerzystami jest nie do opisania. Mają ścieżki prawie wszędzie a i tak wpie**alają się na ulicę. Jak na całej długości od wału do traktu na przedłużeniu Lucerny. j***ne, tępe zwierzęta. A jak jedziesz na rowerze, po ścieżce, to przejeżdżający koło ciebie po ulicy "kolaż"(p*zda co musiała sobie kupić pełen strój kolarski i aerodynamiczny kask do jazdy 25km/h) patrzy pogardliwie jak na frajera. Napie**alałbym sztachetą póki nie powiedziałby za co. Ale ja jestem dziwny i mam fetysz zasad, przestrzegania ich i bycia fair.

PS. powinni ten filmik pokazywać jako instrukcję dlaczego należy na pasach przeprowadzać rower. Gówniara najwyżej straciłaby rowerek. Chyba, że instynkt samozachowawczy po 10 pokoleniach chowu wsobnego na Zerzniu kazałby jej przyspieszyć zamiast sp***alać . Eh, marzenia.

Mrrm

2020-06-07, 21:56
Jesteś debilem
Marcinxxxxx napisał/a:

Pojazd uprzywilejowany nic nie zmienia nadal ma uważać i na bank z automatu kierowca prawko stracił


Mgmacius

2020-06-07, 22:05
Mrrm napisał/a:

Jesteś debilem



Takie są przepisy. Widziałeś światło? Jakkolwiek głupia ta c**a ze jechała na rowerze to ona miała prawo być na tym przejściu.

baronturbina

2020-06-07, 22:06
Ale ta k***a wjechała na pasy bezprawnie! Czyjeż życie mogło się skończyć bo pod karetkę wjechała. ch*j jej w dupe!

Pralpunkt

2020-06-07, 22:06
Marcinxxxxx napisał/a:

Pojazd uprzywilejowany nic nie zmienia nadal ma uważać i na bank z automatu kierowca prawko stracił



Nie koniecznie -
Byla ścieżka rowerowa? Jak nie to rower przeprowadzasz na przejściu a nie jedziesz
Wyjechała tak że nie było to widać a on zwalniał więc nie jest tak jak piszesz

roman970227

2020-06-07, 22:24
Najgorsze jest, że mamy zj***ne prawo, które nakazuje nam zachować szczególną ostrożność. Także nawet jak by wyjechała na czerwonym to i tak kierowca ma przej***ne

Antek01

2020-06-07, 22:28
Akcja z dzisiaj z Sosnowca (nie, nie mieszkam tam na całe szczęście). Patus na wypożyczonym rowerze z małą dziewczynką na drugim rowerze przejeżdża przez przejście dla pieszych na którym nie ma przejazdu dla rowerów, czy sygnalizacji. Po geście pie**olnięcia się w głowę zaczął coś do mnie sapać. Jednak po krótkiej wymianie zdań debil dalej został debilem nie rozumiejąc czym pewnego razu się takie przejeżdżanie może skończyć dla dziecka, które się uczy takich gównianych nawyków.

pankruk

2020-06-07, 22:37
Moim zdaniem kierowca nie poniesie żadnych konsekwencji bo dzieciak, zapewne ze słuchawkami w uszach był nie nauczony podstawowej zasady, że jak nadjeżdża pojazd uprzywilejowany na sygnale to się nie wpie**alamy na przejście czy gdziekolwiek nawet na zielonym. Dalej twórzcie prawo w którym rowerzyści, piesi, hulajnogarze mają zawsze pierwszeństwo przed rozpędzonym, blisko 2 tonowym sk***ysynem ze stali to rozważę otworzyć zakład pogrzebowy albo wypożyczalnię wózków inwalidzkich.

xY...........69

2020-06-07, 22:50
Essent napisał/a:

Kierowca karetki lub innego pojazdu uprzywilejowanego musi ograniczyć prędkość dojeżdżając do skrzyżowania do absolutnego minimum.!
Czyli do około 40km/h
Nawet nie macie pojęcia jak się starałem pisząc ten post pod wpływem 8 piw , żeby było bez błędów ortograficznych.
Liczę na wdzięćznoiść



Patologiczny alkoholik.

Porky

2020-06-07, 23:10
przynajmniej na czas byli

MindBodyLightSound

2020-06-07, 23:35
roman970227 napisał/a:

Najgorsze jest, że mamy zj***ne prawo, które nakazuje nam zachować szczególną ostrożność. Także nawet jak by wyjechała na czerwonym to i tak kierowca ma przej***ne



Zachowanie ostrożności jest zj***ne wg ciebie? Jesteś pewnie jednym z tych, co w zabudowanym jedzie 100 i nigdy nie przepuszcza pieszych na pasach, podobna mentalność przynajmniej.