18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

10 Absurdalnych przepisów polskiego kodeksu drogowego

KaiWren • 2015-07-05, 16:29

Jeździcie na co dzień po drogach prawdopodobnie nie zdając sobie sprawy, że czasem nieświadomie łamiecie przepisy. Za to nieposłuszeństwo moglibyście zostać ukarani mandatem, ale to się nie stanie, gdyż szczęśliwie w większości te przepisy nie są respektowane. W każdym razie zobaczcie nowe zestawienie 10 absurdalnych przepisów polskiego kodeksu drogowego. Zapraszam do oglądania!

Brindisi

2015-07-05, 17:09
Ciekawe informacje, gościu jest zaangażowany i wytrwały w tym co robi. Piwko

Yellow_Submarine

2015-07-05, 19:54
Mogliby zrobić 10 NIE absurdalnych przepisów * kodeksu.
*wstaw dowolny kodeks

Już niedługo nawet faktura papieru do dupy będzie normowana.

a co do filmiku to jest kończona praca nad 3 tablicą na bagażnik - mieli zdążyć przed wakacjami

Motorider121

2015-07-05, 20:27
w Łukowie policjanci podczas kontroli przyj***li się do mojego brata, bo "tablica rejestracyjna w motocyklu jest źle ustawiona, bo powinna być prostopadle do jezdni, a jest pod skosem". Oczywiście brat ich wyśmiał... Debile...

decode21

2015-07-05, 20:33
pie**olenie i tyle... Prowadzisz pojazd wszystko jedno jaki po alkoholu tracisz prawko i już.

Z wykupem godzin przed egzaminem też się autor filmiku nie postarał, bo można wykupić, różnica jest taka że pojazd nauki jazdy ma złożoną tablice "L" i można się douczyć.

To że nie można zasłaniać rejestracji to nie absurd przepisów, ma być widoczna. Te bagażniki na haki to ch*jnia zasłaniają tablice ale co gorsze to zasłaniają światła tylne.

Wyprzedzanie z lewej strony to jaki jest w końcu przepis według autora nie mądry czy dobry?
Przykład: dwa pasy jeden który prowadzi do lewoskrętu jest zakorkowany i pojazdy poruszają się ciągle 10-20km/h, prawy pas jest wolny i można jechać przykładowo 50km/h według tego co sądzi autor filmiku pojazdy na prawym pasie nie powinny poruszać się szybciej niż te na lewym czyli te 10-20km/h bo nie można wyprzedzać z prawej strony. Czy to by było mądre?

Co do kilku przykładów "błędnie" ustawionych znaków to tylko ostatni jest błędnie ustawiony. Reszta wbrew opinii większości jest zgodna z przepisami, może tylko jest za mało czytelna.

Polecam lekturę przepisów!

primas

2015-07-05, 21:32
Takie bagażniki rowerowe na hak mają światła podłączane do gniazda przyczepy, nie masz się do czego doj***ć i tyle.

Pr...........em

2015-07-05, 22:58
Myślałem, że się dowiem czegoś, czego nie znam... Absurdy to tam widzi chyba tylko autor...

Pierre d'Ollony

2015-07-05, 23:15
Cytat:

pie**olenie i tyle... Prowadzisz pojazd wszystko jedno jaki po alkoholu tracisz prawko i już.



Wiesz, że pojazdem jest też hulajnoga i wózek inwalidzki?

sebnysa

2015-07-06, 02:26
Martwy przepis z 2:50. ciekawe jak te auta zaparkowały tam, nie przejeżdżając przez podwójną ciągłą??

qbeen

2015-07-06, 11:10
Za pływanie żaglówkami czy tam kajakami i rowerkami pod wpływem nie zabierają prawka tylko mandat dają 500zł cxzy coś takiego, jakieś nieaktualne te dane (nie wiem jak z motorówkami)