topic

Żydowski Obwód Autonomiczny

8
piwo
F-ICE  @ 2012-12-25, 18:21
Tajemniczy kraj na planecie Ziemia

Jeśli spytałbym was do kogo należy ta flaga odpowiedzi byłyby różne.
Homoseksualiści? Ruchy hipsowskie? Nie moi drodzy ta flaga należy do:

Żydowskiego Obwodu Autonomicznego

O tym tajemniczym kraju prawie nikt z ludzi nie wie. Nawet w chwili obecnej znacznie więcej mieszkańców tej planety lepiej zna szczegóły geograficzne Marsa lub Księżyca niż tego kraju!
Owy kraj ukryty jest przed światem pomiędzy Mandżurią i byłym Związkiem Radzieckim.A więc trochę faktów:

Stolica – Birobidżan

Powierzchnia 36 tys. km2

Ludność – 200 tys. mieszkańców

Połączenie ze światem – kolej transsyberyjska

Rozwinięty przemysł elektrotechniczny, maszynowy i odzieżowy, nadto metalowy, materiałów budowlanych, skórzany, drzewny i spożywczy. Eksploatacja rud ołowiu i cyny, wydobycie surowców skalnych (wapienie, dolomity)

Historia – przed I wojną światową Japończycy walczyli z carską Rosją w ramach sporów granicznych od roku 1904. Japonia niemal przegrała ale przed klęską uratowała ją rodzina bardzo bogatych żydów amerykańskich która zaczęła finansować japońskie działania wojenne, ponieważ straciła wielu swoich członków podczas antyżydowskich pogromów w Rosji. Dzięki temu wsparciu Japończycy ostatecznie wygrali tamtą wojnę. Potem byli „gotowi do spłaty długu” wobec ludności żydowskiej. Osiedlili ich olbrzymią liczbę w Północnej Mandżurii. Adolf Hitler uznał pomysł Japończyków za wspaniały a że postanowił sobie jeszcze w Mein Kampf pozbyć się z Europy tylu żydów ilu mu się uda, bardzo gorliwie i… bezinteresownie pomógł Japończykom ewakuować ogromną liczbę żydowskiej ludności do północnej Mandżurii oraz Palestyny. Finansował całe statki pełne żydowskich uchodźców, repatriantów i pielgrzymów. Skąd aż tyle u niego sympatii i bezinteresownych działań na rzecz społeczności żydowskiej? Otóż współpracował wówczas bardzo ściśle z finansjerą żydowską przy ratowaniu ludności żydowskiej z Europy przed prześladowaniami w ramach porozumienia pomiędzy niemieckim SS i żydowskim Haganah – paramilitarną, syjonistyczną organizacją terrorystyczną powstałą w 1920 roku w kibucu Kinneret w Palestynie tuż po upadku żydowskiej osady rolniczej Tel Hai w marcu 1920 roku.Na fotografi widzimy okolicznościowy medal „EIN NAZI FAHRT NACH PALASTINA” wybity w hitlerowskiej III Rzeszy upamiętniający tę właśnie współpracę oraz braterskie stosunki faszystów i syjonistów.

Ten naród i ten kraj istnieje do dzisiaj. Ale na próżno go szukać w podręcznikach do geografii. Dlaczego?

Izraelczycy nie chcą po prostu aby ktokolwiek dowiedział się o tym narodzie i tym kraju, ponieważ bardzo obawiają się żeby Palestyńczycy oraz reszta świata nie powiedziała na przykład: „Skoro ten azjatycki Izrael istniał na długo przed tym na Bliskim Wschodzie to dlaczego wy wszyscy żydzi się tam nie przeniesiecie z ziemi należącej od pradziejów do Palestyńczyków?”
:idzwch*j:
[/b][/i]

Dodam że historia to są akurat domysły moje oraz kilku innych ludzi więc niekoniecznie są w 100% prawdziwe

uookie 

1
2012-12-25, 18:38 [link]
żydowski to on jest tylko z nazwy

Cytat:
Żydowski Obwód Autonomiczny w składzie Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej powstał 7 maja 1934. W latach 30. XX wieku wielu Żydów w ZSRR zmuszono do migracji do Birobidżanu. Mimo to Żydzi w Żydowskim Obwodzie Autonomicznym nigdy nie stanowili nawet jednej trzeciej mieszkańców.

Od 1991 Żydowski Obwód Autonomiczny znajduje się w składzie Federacji Rosyjskiej; jako jedyny z pięciu radzieckich obwodów autonomicznych nie awansował do republiki autonomicznej. Utrzymał dawny status i nazwę pomimo, że liczba Żydów jest w nim znikoma. /wiki
   Popularne tagi
slenderthegame  ostry anal  symulantka  walimy  breaking  ząb dentysta  rafa  famagusta  nikozja  nastawianie  najtańszy produkt w mieście  ghost tape
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]