18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Życie jest jak pudełko czekoladek...Z Archiwum X

Policeman • 2013-04-15, 15:37

Forrest Gump? Nie. Tym razem prawdziwa, realistyczna alegoria życia. Jeśli chodzi o tło akcji: Smoking Man [Palacz], chyba najczarniejszy charakter filmowy w historii kina, postanawia zerwać ze swoją pracą w agencji rządowej, w której przez lata zabijał [nawet Kennediego] ludzi i tuszował afery. Pisze książkę o swoim życiu. Wszyscy wydawcy uznają, że książka jest denna i zupełnie nierealna, a postacie przerysowane. W końcu jednak pojawia się wydawca oczarowany jego książką i mówi, że zostanie ona wydana w czasopiśmie w egzemplarzach. Palacz podpisuje kontrakt, rzuca palenie i jednocześnie zawiadamia agencję, ze odchodzi z pracy. Jak się potem okazuje, jego książka pojawia się jedynie wewnątrz czasopisma fragmentarycznie, jako tanie i kiczowate science fiction. Załamany siada z papierosem i z czekiem na 2500$, wygłasza tezę o życiu, tuż koło menela jedzącego czekoladki. Ostatecznie mógłby dać ten czek bezdomnemu, ale od czego jest najczarniejsza postać filmowa? Oczywiście drze czek na kawałki i wrzuca do śmietnika.

BongMan

2013-04-15, 16:41
Najlepszy serial jaki powstał. Browar!

Polecam odcinek "Musings of a Cigarette Smoking Man". Tam jest opowiedziana historia jego młodości, między innymi zamach na Kennedy'ego.

Dz...........ak

2013-04-15, 20:55
up
Nie gadaj. Lepsze są "Band of Brothers ", "Twin Peaks " i "Deadwood".

marna

2013-04-15, 21:49
ja tam się bałam Tumsa, który wyjadał wątroby i czaił się w kratkach wentylacyjnych

teken

2013-04-15, 22:06
k***a jak ja się bałem tego serialu. Ale był zajebisty. Człowiek lepiący gniazda z ludzkich wątrób, wchodzący do domu przez kibel, potwór ze śmieci, który pilnował czystości na dzielnicy. To było coś.

Policeman

2013-04-15, 22:10
Serial miał klimat, choć zabrakło momentami lepszego scenariusza.

hudziel

2013-04-15, 22:11
Życie jest jak pudełko czekoladek ...
jeśli masz uczulenie na orzechy to masz przej***ne oraz u grubasów szybko się kończy.

koloalu

2013-04-16, 00:11
człowiek sk***iel w pełnej okazałości :krejzi:

chlusniembousniem

2013-04-16, 03:33
Nie za bardzo lubiłem motyw polityczny, bardziej wolałem pojedyncze historie paranormalne.
Jeżeli ktoś pamięta jeszcze trzech Samotnych Strzelców to polecam spin-off - The Lone Gunmen.

tofur

2013-04-16, 04:04
Wychowałem się na tym serialu (jak większość mojego pokolenia). Na początku rodzice nie pozwalali mi oglądać, więc oglądałem przyczajony za drzwiami. Muzyka z czołówki nadal wywołuje dreszcze. Ale jakiś rok temu chciałem do niego wrócić i wydał mi się boleśnie kiczowaty, sztampowy, płaski i ogólnie ch*jowy. A dzieciństwo rozsypało się jak domek z kart....

edit
@chlusniembousniem
Lone Gunmen zajebiste. Jak zobaczyłem odcinek z zamachem na world trade center, nakręcony PRZED faktycznym atakiem, rozj***ło mi mózg :) to chyba pierwszy odcinek jest.

@Policeman
Cytat:

Ostatecznie mógłby dać ten czek bezdomnemu, ale od czego jest najczarniejsza postać filmowa? Oczywiście drze czek na kawałki i wrzuca do śmietnika.



czeki są zwykle na konkretne nazwisko

Policeman

2013-04-16, 13:16
@ A czek na okaziciela? :D Zresztą w Ameryce można przepisać czek w 5 sekund, tam jest dodatkowe pole przepisania czeku.

kwiatusheck

2013-04-16, 19:50
To nie byl smoking man tylko cancer man.

Ne...........es

2013-04-16, 21:20
przestalem lubic z archiwum x po paru odcinkach. jakos po tym odcinku gdzie byl sobowtor protagonisty