18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zimowa zagadka

KrisCFC • 2017-01-08, 01:39
Co mówi czujnik tlenku węgla do pieca kaflowego?

spoiler


:amused:

wt...........us

2017-01-08, 07:37
Tlenek węgla jest efektem niepełnego spalania.
Brew pozorom w minionych latach piece kaflowe nie były przyczyną śmierci w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Charakterystyka palenia w piecu kaflowym jest zgoła inna niż w piecach transportowych popularnie nazywanych kozami lub piecami typu żar. (Koza, bo wygląda jak koza, a żar bo tyle ile wsypiesz węgla tyle zeżre).
W piecu kaflowym pali się średnio ~3 godziny tj.do czasu nagrzania się cegieł szamotowych wewnątrz pieca po czym zamyka się go i pozostaje gorący/ciepły przez ok 24godziny.
W piecach transportowych pali się w systemie ciągłym - nieprzerwanie przez całą dobę dla zapewnia komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach.
Również automaty gazowo-kąpielowe popularnie nazywane piecykami gazowymi, junkersami, są przyczyną zatruć tlenkiem węgla
Pamiętajcie sadole o odpowiedzialności przy użytkowaniu w/w urządzeń, doprowadzeniu powietrza niezbędnego do prawidłowej pracy przewodów kominowych, konserwacji/czyszczenia przewodów:
-dymowych 4x do roku,
-spalinowych 2x do roku,
-wentylacyjnych 1x w roku
przez uprawnionych do tych celów osób tj. KOMINIARZA.
Sprawdzać należy także przewody i urządzenia w domach i mieszkaniach, szczelnosci rur i czopuchów.
By żyło się lepiej :) 8-)

KrisCFC

2017-01-08, 10:37
wtomus napisał/a:

Tlenek węgla jest efektem niepełnego spalania.
Brew pozorom w minionych latach piece kaflowe nie były przyczyną śmierci w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Charakterystyka palenia w piecu kaflowym jest zgoła inna niż w piecach transportowych popularnie nazywanych kozami lub piecami typu żar. (Koza, bo wygląda jak koza, a żar bo tyle ile wsypiesz węgla tyle zeżre).
W piecu kaflowym pali się średnio ~3 godziny tj.do czasu nagrzania się cegieł szamotowych wewnątrz pieca po czym zamyka się go i pozostaje gorący/ciepły przez ok 24godziny.
W piecach transportowych pali się w systemie ciągłym - nieprzerwanie przez całą dobę dla zapewnia komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach.
Również automaty gazowo-kąpielowe popularnie nazywane piecykami gazowymi, junkersami, są przyczyną zatruć tlenkiem węgla
Pamiętajcie sadole o odpowiedzialności przy użytkowaniu w/w urządzeń, doprowadzeniu powietrza niezbędnego do prawidłowej pracy przewodów kominowych, konserwacji/czyszczenia przewodów:
-dymowych 4x do roku,
-spalinowych 2x do roku,
-wentylacyjnych 1x w roku
przez uprawnionych do tych celów osób tj. KOMINIARZA.
Sprawdzać należy także przewody i urządzenia w domach i mieszkaniach, szczelnosci rur i czopuchów.
By żyło się lepiej :) 8-)



Ani mi o kominiarzach nie gadaj... przecież to takie lebry, że szkoda gadać... nic, k***a nie sprawdzą, tylko co mu nie powiesz to usłyszysz "musi pan dorobić kratkę", "musi pan otworzyć okno". No ch*j człowieka strzela kiedy wentylację ma w porządku a czasem czuć jak sąsiedzi palą bo leci piętro niżej trochę tego dymu...

mygyry

2017-01-08, 10:50
@up Ale są chętni do wyciąganie ręki po kasę za kalendarz...

wt...........us

2017-01-08, 13:38
@upy - 1. kalendarz kupuj w księgarni, a nie od oszustów przebranych na czarno.
2. Właśnie tacy mądrale wąchają kwiatki od spodu, bo przecież "ja znam się lepiej, co mi czarny palant będzie pierdzielił, że mam kratkę założyć albo okno otwierać".

flejtuch

2017-01-08, 14:20
Ejjjj.... to mój tekst :(

KrisCFC

2017-01-08, 15:02
wtomus napisał/a:

@upy - 1. kalendarz kupuj w księgarni, a nie od oszustów przebranych na czarno.
2. Właśnie tacy mądrale wąchają kwiatki od spodu, bo przecież "ja znam się lepiej, co mi czarny palant będzie pierdzielił, że mam kratkę założyć albo okno otwierać".



1. Jaki sens ma palenie w piecu jak za oknem -10 a Ty masz otwarte okno?
2. Mam już 2 kratki, bo tak kominiarz powiedział, i ch*ja to daje. Jak przestawimy piec i dalej tak będzie to chyba z rózgą będę ich ganiał, żeby porzadnie przeglądnęli komin i wyczyścili. :amused:

Lokoss

2017-01-16, 05:40
Hitler z żydami rozkręcili imprezke. Hitler robił za dj'a i pyta się:
-Jak się bawi lewa komora?
Na to żydzi:
-Świetnie!
Hitler odparł:
-To dajcie gazu!