18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zajebiste efekty specjalne w polskim filmie

bart20 • 2015-10-17, 19:25
Porównanie „przed i po" efektów z filmu „Miasto 44". Wszystkie te efekty zostały stworzone przez Czeską Firmę UPP, która ma na swoim koncie efekty do takich produkcji, jak: „2012", „SALT" , „Iluzjonista" , „Wolverine" , „Eskadra „Czerwone Ogony" " , „The Walk: Sięgając Chmur" czy z nadchodzących „Warcraft".






Recydywista

2015-10-18, 02:38
bart20 napisał/a:



Jakoś twój nick,avatar oraz wiek nie dziwią mnie,że o tym tak mówisz.

Ale koniec pie**olenia o tym,czy film dobry czy nie...To temat o efektach DO filmu.Jak chcecie gadać o filmie,to zapraszam na Filmweb lub do tematu zbiorczego o filmach na sadolu.



jak ja lubie czytac wypociny ciula ktory jak ze twardo i męsko broni swojego ch*jowego tematu :lodowka:

cerealkiller992

2015-10-18, 04:19
Jak Warcraft z calym swoim zapleczem nie rozpie**oli sceny, to juz chyba mozna zapomniec o ekranizacjach gier. Wiecej hajsu nie da sie w film wpakowac. Szczerze trzymam kciuki za chlopakow z blizzarda i ekipy za ta produkcje.

Tuptekcraft

2015-10-18, 04:32
Jaki Skrillex w filmie, Przecież tam wogole Skrillexa nie było lel

gaclav3

2015-10-18, 11:18
Komasa jest reżyserem, który wybija się swoją kreatywnością i profesjonalizmem o jakieś 20 lat w przyszłość polskiej kinematografii, o czym z resztą świadczą komentarze tutaj.
Piszecie, że "Miasto 44" to próba zekranizowania historii naszego kraju, skupiona na byciu atrakcyjnym dla dzisiejszej młodzieży. Kompletna bzdura. Film ma w sobie mnóstwo scen, które niedoświadczonego widza dziwią i śmieszą (bullettime, seks do skrillexa itd.), oraz takich, które zadziwiają i zachwycają (nawiązanie do małego powstańca, fotograf robiący zdjęcia, które naprawdę istnieją itd.).
Wielu ludzi spodziewało się kolejnej heroicznej bajki, stworzonej szkołą Wajdy, albo Hoffmana. Ekranizację lektury, nudną, poprawną i bezpieczną. A tu psikus - Komasa nie tylko nakręcił - taki malutki i tani, ale jednak - blockbuster, zbierający świetne recenzje niestety tylko za granicą. Mało tego! Stworzył zalążek nowego gatunku filmowego, łącząc filmowy pop-art z kinem wojenno-historycznym, a wszystko okraszone dramatem miłosnym. Wielu znanych filmowców zaczyna wzorować się na Komasie i już niedługo zobaczymy więcej filmów w tym stylu na europejskich i amerykańskich ekranach kin.

voidinfinity

2015-10-18, 13:19
gaclav3 napisał/a:

skupiona na byciu atrakcyjnym dla dzisiejszej młodzieży. Kompletna bzdura.



Twórcy tak twierdzili w wywiadach, ale ty wiesz lepiej...

gaclav3 napisał/a:

Film ma w sobie mnóstwo scen, które niedoświadczonego widza dziwią i śmieszą (bullettime, seks do skrillexa itd.),



Sam pomysł z pociskami z matrixa nie był koniecznie zły, jak wiele innych zabiegów w tym filmie. Problem w tym że te środki są używane tak jakby je używał pijany szympans - bez ładu i składu.

Ja takie coś widziałbym w jakimś mocnym emocjonalnym momencie, a nie k***a na początku filmu. To po prostu jest użyte z dupy.

Historia (w sensie kolejnych scen) nie trzyma się po prostu kupy (nie nawiązują do siebie) - a dla zagranicznego widza to już zupełnie abstrakcja.

gaclav3 napisał/a:


Ekranizację lektury, nudną, poprawną i bezpieczną. A tu psikus - Komasa nie tylko nakręcił - taki malutki i tani, ale jednak - blockbuster, zbierający świetne recenzje niestety tylko za granicą.



IMDB Ratings: 6,7
Blockbuster w ch*j. Zagraniczni krytycy na kolanach :amused:

gaclav3 napisał/a:

Mało tego! Stworzył zalążek nowego gatunku filmowego, łącząc filmowy pop-art z kinem wojenno-historycznym, a wszystko okraszone dramatem miłosnym. Wielu znanych filmowców zaczyna wzorować się na Komasie i już niedługo zobaczymy więcej filmów w tym stylu na europejskich i amerykańskich ekranach kin.



Mam nadzieje tylko, że zrobią to dobrze :amused:
Czyli mówiąc inaczej - pomysł był dobry - ale panie...kto panu tak ten film sp***olił...

KarolinaWu94

2015-10-18, 13:30
Akurat deszcz ludzkich szczątek nie jest wymysłem reżysera. Taka akcja miała miejsce i fajnie, że pojawiła się w filmie!

dude214

2015-10-18, 21:18
Dzwonie do UPP by to oni przejeli prace nad nowym need for speed'em :D

Dżizas_kurde

2015-10-18, 21:33
Nie idźcie na to do kina.... nie warto.
Film jest beznadziejny.
Powstańcy wyszli zdruzgotani z projekcji.....

emperorzbigniew

2015-10-19, 01:05
^^ voidinfinity - rozbawiłeś mnie tym wcześniejszym komentarzem bardzo. I oszczędziłeś z 1,5 godziny życia czy ile to tam trwa :D