18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zagazowania, kradzieże, włamania - Czyli życie kierowcy

Rifu11 • 2013-11-14, 19:56
Rozmowa z kierowcą ciężarówki na temat przypadków włamań do kabin i kradzieży, to nie tylko jazda jak to niektórzy myślą. Ciekawy materiał polecam.



Misiu9316

2013-11-14, 23:09
Więc kto tu jest większym ch*jem - pracodawca organizujący możliwość uczciwej pracy, ryzykujący całym swoim dobytkiem by prowadzić firmę, czy jego pracownicy, rozkradający firmę?

Pracodawca jest ch*jem wysyłając kierowce na 3-4-5tygodni w trase za psi ch*j i dawając minimalną ilośc godzin na dojazd z ładunkiem (Polska-Chiny w 2 godziny)
I nie którzy kierowcy którzy podpie*dalają rope z samochodów
Jakbyś pojezdził troche jako kierowca zawodowy to byś zrozumiał dlaczego podpie*dalają rope ale przecież ty jesteś najmądrzejszy bo siedzisz przy biurku zbijając bąki.

ponury windziarz

2013-11-14, 23:11
Misiu9316 napisał/a:

Więc kto tu jest większym ch*jem - pracodawca organizujący możliwość uczciwej pracy, ryzykujący całym swoim dobytkiem by prowadzić firmę, czy jego pracownicy, rozkradający firmę?

Pracodawca jest ch*jem wysyłając kierowce na 3-4-5tygodni w trase za psi ch*j i dawając minimalną ilośc godzin na dojazd z ładunkiem (Polska-Chiny w 2 godziny)
I nie którzy kierowcy którzy podpie*dalają rope z samochodów
Jakbyś pojezdził troche jako kierowca zawodowy to byś zrozumiał dlaczego podpie*dalają rope ale przecież ty jesteś najmądrzejszy bo siedzisz przy biurku zbijając bąki.



120tys km w 2 lata - też robisz tyle siedząc za biurkiem?

zboooy

2013-11-14, 23:19
Nie znam sie na tym, ale kierowcy przewoza towar w ciezarowkach, wiec jak juz zagazujesz kolesia to nie lepiej ukrasc to co ma na pace zamiast laptopa?

ChomikAdrian

2013-11-14, 23:26
ale że co ?
o czym ta rozmowa ? Jakiś skrót, puenta, przemyślenia ?

TruckR

2013-11-15, 00:51
@ponury windziarz - prawda jest taka, że jeżeli pracownik jest dobrze wynagrodzony (nie wymagam już, że bardzo dobrze...) to nie dość, że nie będzie się chciał brudzić takimi rzeczami to nie będzie ryzykował utraty dobrej posady, ew. problemów prawnych etc.

Dodam jeszcze tylko, że w Polsce 90% firm transportowych to tzw. dziad-transy 1500brutto+diety za 3/1 tyg. w trasie albo "lepiej"... czyli ewidentne minimum za niewolniczą pracę i to jeszcze jak przyjdzie do płacenia to z takim fochem... bo musi za dużo przelać... albo ślizga się z płatnościami po kilka miesięcy...

Jak słyszę ofertę 1500brutto + dieta to mam ochotę takiemu splunąć w twarz bo dla mnie to jest obelga...

Do tego "obciążenia za paliwo" z wyssanej z dupy "normy" czyli jawne złodziejstwo prosto w twarz.
Pomimo, że miał "sondy" w zbiornikach i dokładnie widział gdzie kiedy i ile ubyło paliwa bądź przybyło...
To już się tłumaczył że nie ekonomiczna jazda... Stare trupy Euro3 co najwyżej... wszystko na druta naprawiane...
A jak spytasz o "notę obciążeniową" czy inne potwierdzenie potrącenia to się czerwony na ryju zrobi bo wie, że z takim świstkiem pójdziesz prosto do sądu pracy...

Ja już przeprowadziłem batalię z jednym ścierwojadem to w sądzie był purpurowy... tak kłamał...
I magicznie zniknęły wszystkie "tarczki tacho" z całego okresu przez jaki u niego pracowałem (ok. roku).
Ale na nic mu się jego kłamstwa nie zdały... swoje wywojowałem...

No ale już OK... bo pojechałem OFF-TOPEM...

Playboy223

2013-11-15, 01:04
W Stanach zjednoczony kazdy kierowca ciezarowki ma bron palna, do samoobrony. Gdyby jeden dostal kule w leb to pozniej kolejni by sie zastanowili czy oplaca sie krasc.

kothletino

2013-11-15, 01:07
Wytnie mi ktoś tą część kiedy Staszek mówi "Iiiiiiiiiii spałem dalej", i zrobi z niej gifa
proszę ?

TruckR

2013-11-15, 01:08
ChomikAdrian napisał/a:

ale że co ?
o czym ta rozmowa ? Jakiś skrót, puenta, przemyślenia ?


Ale że co? Nie wychwyciłeś? Masz problemy z rozumieniem?
Wiesz o tym, że możesz odtworzyć ponownie jeżeli czegoś nie zrozumiałeś? :amused:

Żeby Ci było łatwiej:
Otóż w filmiku jest omawiana dla niektórych ta niezbyt oczywista... ukryta... mniej-kolorowa rzeczywistość z jaką musi się borykać zawodowy kierowca ciężarówki na trasach międzynarodowych.
Tak aby przyszli adepci tego zawodu wiedzieli z czym tak naprawdę wiąże się "życie w ciężarówce" i jakie niebezpieczeństwa będą na nich czyhać... oprócz tych oczywistych jak wypadki etc.

Ludzie, do czego to dochodzi... już nie starczają Wam streszczenia z lektur... już nawet filmiki na sadolu Wam trzeba streszczać...


Pomogłem? :kawa:

Raush

2013-11-15, 14:50
Europa idzie z postępem. Ładnie powiedziane.

darek-ko

2013-11-17, 23:01
KwejkPANY napisał/a:

Tiry na tory


Tory na tiry