18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wycieczka na dno oceanu

marcinc53 • 2013-06-17, 20:32
Oceany stanowią około 70 procent powierzchni naszej planety. W tym artykule pokażemy co czekałoby nas, gdybyśmy wybrali się na dno któregoś z nich na spacer.



Przede wszystkim, ocean jest dość głęboki.



Jest tak głęboki, że strach o tym myśleć.

Panuje tam tak wielkie ciśnienie, że ciało człowieka* zostałoby sprasowane po zrobieniu ćwierci drogi na dno.
* Jeśli nie będzie to ciało Jamesa Camerona, który mógł sobie pozwolić na budowę miniaturowej łodzi podwodnej zdolnej wytrzymać nacisk miliardów ton wody.

Wnętrze oceanu wygląda w przeważającej części tak:



Ciemno jak w du*ie. Jeśli boisz się ciemności - spacer po dnie oceanu będzie nietrafionym pomysłem.

I chyba lepiej, że jest ciemno, bo mógłbyś zobaczyć to:



Lub to:



To smutne żyjątko to Bathynomus giganteus. Ma rozmiar twojej rozmiar głowy.
Jesteśmy przekonani, że żywi się duszami, choć Wikipedia podaje inaczej. Większość głębokomorskich mieszkańców to stwory rodem z koszmarów SF.

Towarzystwa dotrzymają nam pająki wielkości stołu.



I nie bardzo jest gdzie się przed nimi ukryć.

Robaki morskie na tyle duże, by można ich użyć jako cumy jachtu.



Bardzo śliskiej cumy.

Zaś ten przyjemniaczek:



Nie został nazwany Szatanem, Grozozbójem czy Monstrum Ciemności, lecz rekinem falbankowym. Falbankowym!

Naukowcy szacują, że aż 80% wszystkich żywych istot żyje w oceanie.



Wiesz, ile to jest? Pomyśl o zwierzęciu, jakie kiedykolwiek widziałeś na własne oczy, i pomnóż to przez milion*
*(te obliczenia mogą nie być jakoś bardzo precyzyjne).

Ponieważ na dnie nie ma światła słonecznego, nie ma roślin. Więc prawie wszystko tam żeruje na mięsku.



Oto rozgwiazdy pożerające tuszę wieloryba. Kojarzysz te słodkie rozgwiazdy na plażach?

Wszystkie te dziwaczne potwory pływają w kółko, czając się, by rozsiekać cokolwiek znajdą.





To jest rekin goblin i właśnie próbuje zeżreć latarkę.
Do czego zmierzamy: Na dnie oceanu prawie wszystko ma zęby.



"proszę otworzyć usta i powiedzieć aaaa"

Dziury w dnie wyrzucają do wody wrzący kwas siarkowy, który rozpuściłby ciało do kości w kilka sekund. A te kości w kolejne kilka.



W kwasie tym żyją sobie robaczki, i dobrze im z tym.
Wokół unosi się jakaś gówniana zawiesina.



Dosłownie gówniana. Składa się z odchodów, odpadków i bakterii.

Większość głębinowych stworzeń jest kompletnie oderwanych od rzeczywistości. Na przykład to jest ryba barreleye:



A te dwie piłki tenisowe w środku jej głowy to jej oczy. Może nimi obracać w każdym kierunku, również do tyłu (czarne punkty na przedzie „twarzy” to nozdrza).

Najgorsze jest to, do tej pory naukowcy zbadali mniej niż 5% dna oceanu.



Mamy lepsze mapy Marsa niż dna oceanu.

Więc w zasadzie nie wiadomo, co tam może żyć.



I dlatego na wycieczkę lepiej wybrać się do parku.



:mikolaj:
ŹRÓDEŁKO
Autor: BF

Nie miałem pomysłu na kategorię więc nie wiem.

tr...........da

2013-06-17, 21:25
Specjalnie scrollowalem z z powrotem na gore zeby wcisnac na temat i napisac w komentarzy

"ZAJEBISTE :) )"

Tryglav

2013-06-17, 21:28
Tak bardzo w ch*j długie, aż mi się biało po bokach ekranu zrobiło.

daverp

2013-06-17, 21:29
Zajebiście zrobiony materiał! Chłopak się napracował, najbardziej podoba mi się, że napisał to swoimi słowami :)

@Hejterzy kupcie sobie maść na ból dupy, ktoś w końcu zrobił coś co miło się czyta :)

Zajebiście schłodzone piwko dla Ciebie :)

marcinc53

2013-06-17, 21:35
To nie ja to pisałem :-P . Podj***ne z joe. macie w źródle. Ja jedynie dodawałem sadystyczne rybki w komentach. Autorem jest BF, kogokolwiek inicjały to są.

Hymphh

2013-06-17, 21:39
Zajebisty materiał, w sumie, to ciekawe, czy żyje tam coś, co wpie**oliłoby nas raz dwa i nawet o tym nie śniliśmy :D

go...........et

2013-06-17, 21:49
Gwoli ścisłości - cały Rów Mariański nie ma 10920m głębokości. Najgłębszym punktem jest Głębia Challengera a jej dokładna głębokość to 10971m.

Spedi

2013-06-17, 21:58
doszedlem do 5 km, wrocilem dalem piwo i nurkuje dalej

Suguru

2013-06-17, 22:17
k***a mac, do moich opowiesci sie takie cudaczne stworzenia nadadza! Piwo leci, schlodzone, z dna oceanu. Calkiem metne :amused:

zempola

2013-06-17, 22:33
czy tylko ja szukałam a googlach zająca głębinowego ? ;]

nidmord

2013-06-17, 22:36
Cytat:

Ma rozmiar twojej rozmiar głowy.



tak sie skojarzyło

Marxe

2013-06-17, 22:40
to jest chyba najdłuższy temat w historii sadistica :D

Co nie zmienia faktu że zimne piweczko dla autora się należy :)

xXDoggXx

2013-06-17, 22:40
jednym słowem powiem zajebisty temat, przewijając, czytając i oglądając zdjęcia tak bardzo się wkminiłem że bałem się ze po następnym skrolnięciu bedzie the and i koniec mojej wycieczki po oceanach, zajebiste nie ma co wielki browar dawno nie było tutaj takiego dobrze opracowanego i na luzie tematu, pis joł :D jak to mówi słynny prekursor polskiego rapu :]

kur2005

2013-06-17, 22:48
Jak te ryby wytrzymuja tak wielkie cisnienie? skoro maszyny sie rozpie**alaja to dlaczego zywe organizmy tam zyja?

blezio

2013-06-17, 22:48
Zajebisty artykuł. Bardzo ciekawe informacje podane w sposób przystępny i pasujący do tego portalu. Piwko się należy!

JanGu

2013-06-17, 22:59
Świetny materiał! Nie dość, że się uśmiałem to i zaciekawiłem!

Konkretny browar ziomeczku !