18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyciągnij kartę....

krzyks • 2016-11-12, 11:50
... i zbierz banknoty :mrgreen:



spoiler

DzidaZawodnik

2016-11-12, 12:22
Co k***a oddał?! Niech se bonkomata wyjebią z roboty :ciasteczkowy:

ka...........ro

2016-11-12, 12:46
Bankomat się naj***ł, to odpie**ala...

tarcer123

2016-11-12, 12:54
Odda wszystko z nawiązką, jeszcze mu dojebią za przywłaszczenie...

SirMajkel

2016-11-12, 13:25
jackpot, jak się jest hazardzistą to nawet na bankomacie zagrasz szczególnie, że one dalej na łyndowsach xp chodzą to można sobie pasjansa odpalić.

BajecznyKrzysztof

2016-11-12, 20:25
łatwo dojść niestety do takiego "szczęściarza". W PL jest przepis mówiący, że jak na Twoje konto omyłkowo wpłynie hajs, to nie musisz oddawać, ale w takim przypadku, to chyba jednak twoje śiwadome działanie, czyli oddasz z nawiązką ;p

mp0011

2016-11-12, 20:30
@up Pokaż mi ten przepis... Bo jest taki o bezpodstawnym wzbogaceniu się i wynikającym z tego bezwzględnym obowiązku zwrotu korzyści.

smyndryl

2016-11-12, 20:36
Jebnięte to nasze prawo. Przecież to nie moja wina, że bankomat nagle zerzygał sie pieniędzmi. Moimi, miedzy innymi, bo jestem klientem tego banku. No to pozbierałem, żeby nikt nie ukradł.

Wiewór

2016-11-12, 20:47
jak cie bankomat ojebie to sie zdarza. Jak ty wezmiesz za duzo z bankomatu to kryminal

Kloaka

2016-11-12, 22:10
Nie możesz zabrać tych pieniędzy nawet jak ci bankomat wysypał tysiące. Możesz wziąć tylko tyle ile rzeczywiście wypłaciłeś. Resztę powinieneś zostawić bo nie są twoje. A że wiatr rozwieje... Najważniejsze, żeby na kamerze nie było widać, że zbierasz te pieniądze.

zupa_z_kur_wielu

2016-11-12, 23:06
Zwykła podpucha, żaden bankomat nie ma wbudowanej wyrzutni banknotów tylko zwylły podajnik taśmowy typu przód-tył z ograniczoną iloscią kroków, wlaśnie po to żeby zabezpieczać przed takimi sytuacjami... :kawa:

Masterof

2016-11-12, 23:25
mp0011 napisał/a:

@up Pokaż mi ten przepis... Bo jest taki o bezpodstawnym wzbogaceniu się i wynikającym z tego bezwzględnym obowiązku zwrotu korzyści.



Jeśli ktoś omyłkowo na twoje kont prześle hajs, czy prześle kilkukrotnie etc. nie musisz oddawać. Możesz, ale nie musisz. A jak chcesz przepis to se ch*ju sam poszukaj.

rogacz

2016-11-13, 02:05
@Masterof a to czasem nie jest ten przepis że nie musisz oddawać tej kasy którą wydałeś bo domniemywałeś że jest twoja?

Lysack

2016-11-13, 02:43
Masterof -> nie musisz oddawać w dwóch przypadkach - jeśli sprawca świadczenia świadomie je wykonał na Twój rachunek lub jeśli nie wzbogaciłeś się w sposób trwały czyimś kosztem.

Art. 410

§ 2. Świadczenie jest nienależne, jeżeli ten, kto je spełnił, nie był w ogóle zobowiązany lub nie był zobowiązany względem osoby, której świadczył, albo jeżeli podstawa świadczenia odpadła lub zamierzony cel świadczenia nie został osiągnięty, albo jeżeli czynność prawna zobowiązująca do świadczenia była nieważna i nie stała się ważna po spełnieniu świadczenia.

oraz

Art. 411. Nie można żądać zwrotu świadczenia:

1) jeżeli spełniający świadczenie wiedział, że nie był do świadczenia zobowiązany, chyba że spełnienie świadczenia nastąpiło z zastrzeżeniem zwrotu albo w celu uniknięcia przymusu lub w wykonaniu nieważnej czynności prawnej;

2) jeżeli spełnienie świadczenia czyni zadość zasadom współżycia społecznego;

3) jeżeli świadczenie zostało spełnione w celu zadośćuczynienia przedawnionemu roszczeniu;

4) jeżeli świadczenie zostało spełnione, zanim wierzytelność stała się wymagalna.

Innymi słowy, nie możesz ubiegać się o zwrot kasy oferowanej komuś na przykład w ramach wdzięczności za usługę (napiwek) czy darowizny przelanej na konto fundacji. No może, że przelew był zatytułowany "wymiana rozrządu" i miał trafić do pana wieśka, który potwierdzi, że wymienił rozrząd i nie dostał kasy. Jeśli tytuł będzie brzmiał "na nerkę dla maciusia", jednocześnie będzie świadczyło o świadomości dokonanego przelewu i braku konieczności zwrotu.

W przypadku awarii bankomatu przyjmuje się, że posiadacz pieniędzy nieświadomie dokonał przekazania gotówki, a jednocześnie odbiorca bezpodstawnie się wzbogacił. Z jednej strony trochę słabo, gdy już ma się w rękach sporo kasy. Z drugiej bez tego przepisu równie dobrze kasjerka przyjmując stówę za zakup gumy kulki mogłaby ją sobie zachować twierdząc, że przecież dałeś jej banknot.

zomos

2016-11-13, 23:17
No to dla mnie kolejny dowód że Prawo mamy w PRLu wybitnie ułomne i socjalistyczne. k***a mać! Czyli jak dostanę znikąd prezent zużyję go sobie to potem mogę za to iść do pierdla jak odbarowujący powie że on nie chciał mi dać prezentu ? No w ch*j... Ale baranów trzeba trzymać na smyczy bo jeszcze będą pracować dla naszej mafii - pomyśleli rządzący z układu.