18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wrócił do domu, a domu nie ma.

Jajcarz • 2016-04-28, 19:22
Cytat:

Na działce pana Thomasa w Krakowie ktoś bez jego zgody rozebrał dom i wyciął drzewa. Nikt nic nie wie, również deweloper, który przez rok budował obok lokale mieszkalne i biurowe – informuje „Gazeta Krakowska”.
Thomas Zieliński wrócił do Krakowa po latach spędzonych w Wiedniu. Zamiast starego, rodzinnego domu i wysokich drzew zastał wyrównany, posypany żwirem teren. Z kolei na sąsiedniej działce wyrósł biurowiec i budynki mieszkalne. Deweloper twierdzi, że nie ma nic wspólnego z rozbiórką. Świadkowie ją widzieli, ale nie potrafią wskazać wykonawcy.
Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Postępowanie wyjaśniające prowadzi również nadzór budowlany, którego nikt nie zawiadomił o rozbiórce. Z kolei Urząd Miasta będzie musiał wyjaśnić kwestię wycinki drzew, bo nikt nie wydał na nią zgody.

Pan Thomas może czuć się podwójnie pokrzywdzony, bo okazało się, że na swojej działce nie będzie mógł postawić nowego domu. Uniemożliwia to uchwalony w 2013 roku plan zagospodarowania przestrzennego, przewidujący w tym miejscu zieleń. Natomiast gdyby stary dom stał nadal tam nadal, pan Thomas miałby prawo go remontować.



Co za sk***ysyństwo. Najlepsze jest to, że pewnie temu całemu deweloperowi i tak to się opłaci nawet jak będzie musiał zapłacić po paru latach śledztwa facetowi kilkaset tysięcy odszkodowania. Chociaż kto wie czy do tego czasu będzie jeszcze istniał, takie firmy mają tendencję do szybkiego znikania z rynku.

cholonek

2016-04-28, 19:34
Jak twierdzi "Masa" gdzieś musiał Pruszków i inne grupy zainwestować kasę. Wystarczy popatrzeć na firmy deweloperskie w Warszawie.

lapps

2016-04-28, 20:29
nikt nie wydal zgody ale w lape dostal kto musial i starczy

panstwo opiekuncze



tylko szkoda, ze glownie przestepcami i zulami sie opiekuje

Oponka

2016-04-28, 21:11
Jajcarz napisał/a:



Thomas Zieliński wrócił do Krakowa po latach spędzonych w Wiedniu



i już k*** zapomniał, jak się Tomasz pisze? chciało się wyjeżdżać za granice to masz!!

uho82

2016-04-28, 21:18
Jakby mnie było stać to bym wybudował dom bez niczyjej zgody tak samo jak mi go rozebrali. Mój plac to jaki ch*j mi powie co mam na nim robić.

~Velture

2016-04-28, 22:16
Ktoś może udowodnić ,że tam coś było wybudowane a nie było pustej działki i nagle thomas zaczął pie**olić ,że było?

Zresztą pies to j***ł bo nie wiadomo o co chodzi czyli jak nie wiadomo o co chodzi to już wiadomo.

cuurniprime

2016-04-29, 00:06
A tam pie**olicie, spalić budynek postawiony obok tak że będą musieli go wyburzyć i się sk***ysynom odechce kombinowania. Kilka litrów benzyny i zapewnione alibi swoje zrobi a cwane ch*jki dostaną na co zasługują. Ja bym się 5 minut nie zastanawiał.

Jajcarz

2016-04-29, 00:07
Oponka napisał/a:



i już k*** zapomniał, jak się Tomasz pisze? chciało się wyjeżdżać za granice to masz!!



Nie obchodzi mnie to jak się facet nazywa. Prawo własności jest dla mnie prawem świętym i nikt nie ma prawa cokolwiek robić na jego terenie bez jego zgody.

Cytat:

Ktoś może udowodnić ,że tam coś było wybudowane a nie było pustej działki i nagle thomas zaczął pie**olić ,że było?

Zresztą pies to j***ł bo nie wiadomo o co chodzi czyli jak nie wiadomo o co chodzi to już wiadomo.



,,Deweloper twierdzi, że nie ma nic wspólnego z rozbiórką. Świadkowie ją widzieli, ale nie potrafią wskazać wykonawcy.''
Czyli coś tam było wybudowane, skoro wyburzali, zresztą sam fakt wszczęcia śledztwa, które następuje w momencie gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa świadczy o tym, że były ku temu przesłanki.

GlassEdi

2016-04-29, 01:05
@jajcarz szacunek dla Ciebie. Bardzo racjonalnie

atomboy

2016-04-29, 01:19
nie ma to jak zabierzów, podobna sytuacja, gościu wyjechał na 20 lat do austrii kiedy wrócił z jego domu nie zostały nawet fundamenty bo ktoś uznał, że i tak nikt się nie pojawi z właścicieli działki i już przygotowywał sobie grunt do przejęcia przez zasiedzenie a to było 1,2ha już budowlanej z racji obowiązujących automatycznie przepisów, więc stał tam blaszak pozorujący mieszkanie a okazało się, że to ch*jek z krakowa developer. Ale Zabierzów jest spoko i gościowi polecili zapłacić zaległy podatek od gruntu i jest nadal jego. W dodatku uznali że dom nadal tam stoi i może sobie go odbudować/wyremontować. Ziemia została wyrównana i rosły tylko jakieś chaszcze w koło tego blaszaka. Druga sytuacja też z okolicznej miejscowości która podlega pod zabierzów to odrolnienie gruntu. Facet został wpuszczony w maliny i wymanewrowany tak, że kupił grunt rolny chciał tam zbudować dom, zagrodę dla kóz pod mleko oraz pieczarkarnie. Potem okazało się, że mapki były złe i grunt nie ma prawa żadnej zabudowy w dodatku są tam ujęcia wody chronionej... przez Kraków. Zabierzów zapoznał się z sytuacją i wydał pozwolenie na budowę pod warunkiem, że właściciel zrobi ogólnodostępne ujęcie wody pitnej głębinowej oraz utrzyma min 30% powierzchni aktywnej biologicznie (uprawa) i teraz ma tam nie dość, że źródełko wody i bezpłatną możliwość z jej korzystania to wszystkie inne rzeczy które sobie wymarzył.
Kolejna sprawa też zabierzów tak lubię zabierzów chociaż mieszkam po drugiej stronie Polski ale pracuję w nieruchomościach i zabierzów jest podawany jako przykład miasta utopii które w ch*ju ma niekorzystne rozporządzenia z Warszawy dla tego regionu i nie płaci janosikowego bo nie i wypie**alać.
Rodzinka z Kraka kupiła sobie grunt BUDOWLANY ma media i inne bajery ale nie ma drogi. Wpuszczeni w maliny kupili to po cenie i tak zawyżonej przez... developera z krakowa... jakże by inaczej.
Nie było tam drogi ale budowlana, nie dostali zgody na budowę i lipa. Zabierzów co zrobił? w skrócie - daj 5tys zł zrobimy przetarg na drogę utwardzoną damy jej jakąś ch*jową nazwę i buduj się ile chcesz. Sami dorzucili z budżetu prawie 15 tys zł droga jest ma ch*jową nazwę jakiegoś kwiatka i można mieszkać. Zabierzów to wzór do naśladowania antybiurokracji i anty debilizmu panującego w większości gmin.

bula789

2016-04-29, 01:23
Znając życie to pewnie policja nic nie ustali i nałożą na niego karę za nie zgłoszoną rozbiórkę i wycinanie drzew bez zezwolenia. Czasami mam wrażenie, że w tym kraju jest jakaś nieoficjalna liga sk***ysyństwa.

de...........nt

2016-04-29, 02:04
Tomasza żałowałbym. Thomasowi wuj w austriacką dupę.

Velvet

2016-04-29, 07:48
Ja tam złośliwy nie jestem. Chociaż gdyby to trafiło na mnie to poważnie zastanowiłbym się nad hodowlą świnek lub innego generującego zapachy przedsięwzięcia :swinia:
:trollencjusz:

s0pel

2016-04-29, 07:49
Chory ten kraj gdzie na własnej ziemi nie wolno ściąć posadzonego przez siebie drzewa i wybudować domu...
A co do tematu, to właściciel pewnie będzie musiał na koniec zapłacić karę :D

cholonek

2016-04-29, 07:54
atomboy napisał/a:

Zabierzów to wzór do naśladowania antybiurokracji i anty debilizmu panującego w większości gmin.



Fakt - Zabierzów wyróżnia się niesamowicie zwłaszcza na tle krakowskiego grajdołka. Przylegające gminy biorą z nich przykład, sam zastanawiam się nad inwestycją w pobliskich Niegoszowicach. Miejsce dobre, blisko do A4, lotnisko w Balicach blisko, ale samolotów nie słychać zza wzgórza. Plusem jest Cracow Business Park, który nakręca koniunkturę.