18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wojskowe suchary

Endoowulator • 2015-02-26, 18:27
Szanowni Sadole!

Ostatnio przeglądałem sobie stare rodzinne pamiątki i natknąłem się na mały dzienniczek, który mój ojciec prowadził w czasie swej służby wojskowej w latach 80. W dzienniczku tym znalazłem dziesiątki "krótkich form lirycznych" dość barwnie opisujących wojskową codzienność :amused:

Oto część tych mądrości:

Lepiej w domu mieć barana niż w rodzinie kapitana


Nawet w śledziu nie ma ości, gdy się myśli o wolności


Lepiej mieć stosunek z owcą niźli w wojsku być kierowcą

Za te noce nieprzespane
Za te "ch*je" oberwane
za tę kaszę, za tę zupę
ch*j wam trepy wszystkim w dupę


Nie chodź z dziewczyną w wojsku, na Boga miłego
Ty przyjdziesz z plecakiem, a ona z kolegą


Żadna w wojsku piękna chwila
nie zastąpi ci cywila


Gdy dowódca bierze krzykiem
weź go olej i leż bykiem.


Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
"Co lepsze? Panna czy żarcie?"
Dobra jest panna, dobre jest żarcie
Ale przej***ne jest stać na warcie.


Kiedy ranne wstają zorze
Ukarz trepa Panie Boże
A najbardziej ukarz tego
co mnie złapał pijanego


Wódka, wino i kobiety to cywila są zalety

Wolę namiot na polanie niż dwie gwiazdki i mieszkanie!

Lepiej zostać psem cyrkowym niż być w sztabie plutonowym.

Niech szlag trafi tego gnoja, co skierował mnie do woja

I co, Sadole (niektórzy) nadal jesteście za przywróceniem obowiązkowej służby w woju? :kawa:

Jak się spodoba, to wrzucę więcej i dołączę skany.
Nie było, bo własne

cuurniprime

2015-02-27, 00:00
Najciekawsze że ludzie którzy są za obowiązkową służbą wojskową po prostu mają jaja.

Antek01

2015-02-27, 00:07
Mówcie co chcecie, ale szkoda że obowiązkowa służba została zniesiona i ominęło to wielu ludzi, także i mnie, a z chęcią poszedłbym, zobaczył, może dostał tym samym w dupsko. Jednak każdy kto odbył służbę ma w ch*j wspomnień z tego okresu. Zawsze to jakieś urozmaicenie w tym j***nym życiu.

Endoowulator

2015-02-27, 00:45
cuurniprime napisał/a:

Najciekawsze że ludzie którzy są za obowiązkową służbą wojskową po prostu mają jaja.



Albo mają po 17 lat i nasłuchali się bajek Korwina i tym podobnych demagogów.
Ojciec zawsze powtarzał, że 2 lata spędzone w wojsku to były lata zmarnowane i jedyne co im zawdzięcza to odrobina dodatkowej wiedzy mechanicznej, prawo jazdy dwóch czy trzech kategorii i chwilowy alkoholizm :amused:
Rozumiem, że od tego czasu w polskiej armii mogło się (trochę) pozmieniać, ale mimo to w kwestii obowiązkowej służby wojskowej wolę zaufać komuś, kto faktycznie te 2 lata czy przynajmniej rok odbył i był na poziomie intelektualnym nieco powyżej średniej krajowej. Reszta bałwanów dobrze się w wojsku bawi, bo zawsze lepsze to niż zawodówka czy napie**alanie z miotłą po mieście. Nie oszukujmy się - tam, gdzie zaczyna się wojsko, tam kończą się rozum i logika.
Poza tym Polska potrzebuje ZAWODOWEJ armii, a nie bandy matołków, która przeszła niby jakieś tam szkolenie na sprzęcie pamiętającym głęboką komunę (plus smaczki typu jeden nabój na jednego szeregowego :roll: ), a która w starciu z nowoczesnym uzbrojeniem, dronami i tak dalej i tak szans jakichkolwiek nie ma. Jak ktoś jest p*zdą, to wojsko nie sprawi, że przestanie nią być. Może zostać co najwyżej zwykłym ch*jem, a nie mężczyzną.

revelsat

2015-02-27, 00:58
no chyba poj***ło z tym przywróceniem służby co niektórych... nie mam na co życia marnować?

Mortim

2015-02-27, 02:11
@Endoowulator

A gdzie przeczytałeś, że Korwin jest za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej? On chce co najmniej stutysięcznej armii zawodowej składającej się z prawdziwych żołnierzy, a nie stada oficerów i urzędników wojskowych.

muraaas

2015-02-27, 07:02
Wrzucaj więcej. Jak byłem w syfie to kumpel na sąsiednim obiekcie miał podobny kalendarzyk po swoim ojcu. Było co czytać i z czego się pośmiać. A co do przywrócenia służby: na ochotnika bym nie poszedł, ale cieszę się że musiałem zmarnować ten rok...

manriusz

2015-02-27, 09:10
Coś krótkiego z mojej służby wojskowej.

"Lepiej mieć stosunek z jeźem niż w Zamościu być żołnierzem."

Pozdro dla ziomków z TSWL-u.

-Pita88-

2015-02-27, 16:13
Mój ojciec miał taką chustę rezerwy i pisało ,,Jeden chciał być Żydem drugi znowu jeżem a mnie sk***ysyny zrobiły żołnierzem Lato 88''

eFeN

2015-02-28, 10:53
LATO 2000/2001 !

Pobór niebieski, to pobór królewski!!

piotrekt1976

2015-02-28, 16:06
pie**olicie hipolicie
Bylem w wojsku 1994- 1996 fajne czasy , pierwszy raz za granica bylem wtedy cale 3 tury po 3 miechy odsiedzialem u siasiadow w jugoslawii. Bylo zajebiscie .
na poczatku unitarka, troche fali jak to w starym wojsku a pozniej z gorki . Chociaz postrzelalem , pobiegalem cos zrobilem ciekawego .
Nie zaluje mimo ze przesiedzialem w armii prawie 2 lata . Niby sluzba byla skrocona jak trafilem do wojska do 15-18 miechow ale tak sie zlozylo ze za zaslugi dostalem 4 miechy ekstra sluzby dla naszego kraju .
czy zaluje ? NIGDY i nie bede zalowac bo wojsko pokazalo mi jaki swiat jest naprawde i co trzeba zrobic zeby utrzymac sie na powierzni i nie stekac ze Tusk czy Komor czy inne lemingi niszcza mi zycie. Wojsko i doswiadczenia pokazaly mi ze nigdy nie jest tak zle zeby nie moglo byc gorzej .
Robie swoje , wiode dosc proste zycie ktore polega na r*chaniu zony, pilnowaniu corki i zarabianiu kasy i mam wyj***ne na reszte a dlaczego tak ? ano miedzy innymi dzieki wojsku ktore pokazalo jaki swiat jest naprawde i co naprawde liczy sie w zyciu .
Mysliscie ze nowy Iphone czy nowy samochod ? a ch*ja tam bo jak masz leb i ch*j to zawsze skombinujesz kase na wszystko co potrzebujesz. niestety teraz wychowuje sie same p*zdusie ktore mysla ze sa fajne w urreczkach i okularkach 0
To co widzimy na Ukrainie obawiam sie ze to dopiero poczatek ale jescze wspomnicie moje slowa. UE i nato pokazaly jak gleboko maja w dupie wlasne obiecanki i ze kosztem slabszych panstw gotowe sa do ustepstw aby nie bylo wojny. problem ze te ustepstwa dotycza rowniez Litwy i Polski . na Litwie soe obudzili i zaczeli cos z tym robic w Polsce niestety nie i dalej udaja ze nie ma problemu .
k***a mam nadzieje ze nie bede musial znowu isc po raz drugi w swoim zyciu na wojne bo wierzcie albo nie ale to ostro przej***ny temat jst. jakby cos sie dzial oto rodzine pakuje w touarega i wywoze do Niemiec a sam wracam napierdac ruskich . mam nadzieje ze przezyje to wezme sie za rozliczanie sk***ysynow ktorzy nas popychaa do wojny z Rosja i tyle w temacie

pewni6

2015-06-30, 13:40
Tak od marynarzy:

Lepiej ch*ja mieć w betonie, niż kotwicę na pagonie.

Ręka w smarze ch*j w towocie, to mechanik przy robocie.