18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Witold Pilecki

Avitus • 2012-01-17, 19:44
Ochotnik do Auschwitz.
Pewnie wielu z was o nim słyszało ale jak dla mnie jeden z największych bohaterów w historii naszego kraju. Przez całą moja szkolną karierę niestety nigdy o nim nie wspomniano.

Ale trzeba przyznać że facet miał jaja jak mało kto.

W 1940 Pilecki przedstawił swoim przełożonym plan przedostania się do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, w celu zebrania od wewnątrz informacji wywiadowczych na temat jego funkcjonowania i zorganizowania ruchu oporu. W tym czasie niewiele było wiadomo o warunkach panujących w obozie. Nauczył się życiorysu nieujawnionego Niemcom polskiego żołnierza, by jako „Tomasz Serafiński” stworzyć dla Gestapo powód do zesłania do obozu zagłady. 19 września 1940 podczas łapanki wszedł w kocioł łapanki by dostać się do obozu Auschwitz zdobyć informacje o panujących w nim warunkach Jako więzień nr 4859 był głównym organizatorem konspiracji w obozie W zorganizowanej przez niego siatce nazwanej przez Pileckiego – ZOW Pilecki wyznaczył stworzonej przez siebie organizacji następujące cele
-podtrzymywanie na duchu kolegów
-przekazywanie współwięźniom wiadomości z zewnątrz obozu
-potajemne zdobywanie żywności i odzieży
W nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 Pilecki wraz z dwoma współwięźniami zdołał uciec z obozu. Brał udział w powstaniu warszawskim. 8 maja 1947 został aresztowany. W areszcie był torturowany przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. W trakcie ostatniego, jak się później okazało, widzenia z żoną, wyznał jej w tym kontekście: Oświęcim to była igraszka...

3 marca 1948 przed Rejonowym Sądem Wojskowym w Warszawie rozpoczął się proces. Rotmistrz Pilecki został oskarżony o:

-nielegalne przekroczenie granicy
-posługiwanie się fałszywymi dokumentami
-brak rejestracji w Rejonowej Komendzie Uzupełnień
-nielegalne posiadanie broni palnej

15 maja 1948 rotmistrz został skazany na karę śmierci i wkrótce stracony.

[/size]

Ks...........ak

2012-01-17, 19:55
Każdy powinien wiedzieć, kim był Rotmistrz Pilecki. Chwała bohaterom.

vass

2012-01-17, 20:00
Nie dali rady zabić Go Niemcy, to zabili komuniści.

RHminus

2012-01-17, 20:26
A teraz kaczuszki poszłusznie wrzucają głosy do urn na sk***ysynów pokroju tych ku*asów, którzy zakapowali i skazali Pileckiego, nic tylko k***a uścisnąć prawicę pok***ionemu elektoratowi.

vass

2012-01-17, 20:33
up
Ci ludzie już dawno nie żyją, a jak żyją, to na pewno nie działają w polityce.

Ks...........ak

2012-01-17, 20:35
"A teraz kaczuszki poszłusznie wrzucają głosy do urn na sk***ysynów pokroju tych ku*asów, którzy zakapowali i skazali Pileckiego, nic tylko k***a uścisnąć prawicę pok***ionemu elektoratowi. "

Nie na ludzi pokroju tych ku*asów, tylko na użytecznych idiotów i chciwych cwaniaków. Oni z kolei mianują, awansują i utrzymują za nasze pieniądze potomków tychże ku*asów, lub sk***ysynów, którzy dostali stołki z ich nadania.

Ci ludzie już dawno nie żyją, a jak żyją, to na pewno nie działają w polityce.

O, święta naiwności. Jasne, że nie żyją. Ale pozostawili trwały ślad w naszym życiu publicznym. Mianując i płodząc. Patrz wyżej. Poza tym, kolega RHminus nie napisał, że to na nich konkretnie ludzie głosują, tylko na ludzi ich pokroju, im podobnych.

slide91

2012-01-17, 20:51
sierpem i młotem w czerwoną hołotę!!

BongMan

2012-01-17, 21:38
Przeżył szwabów, został zabity przez Polaków...

pjetja

2012-01-17, 22:19
j***ne komuchy k***ica chwyta ze człowiek sie powiecił dla innych i według mnie powinni mu postawic pomnik ( bo nie mam pojecia czy tak owy już jest) ale najgorsze jest to że skazali go swoi polska krew pod żadami czerwonej chołoty , będac w szkole nic o nim nie słyszałem jak pewnie większość z was drodzy sadole . dla tego powinniśmy przywracać pamieć takich oto własnie bohaterów by młodsze pokolenie oraz ci którzy jeszcze o tym człowieku nie słyszeli w końcu poznali jednego z prawdziwych bohaterów który zamieszkiwał nasz ziemię . I pewnie nie tylko ja czuje dumę że mimo tego jakie treści sa na tej stronie ;) trafi sie informacja z której można sie czuć dumnym będąc POLAKIEM.

eskel_jsk

2012-01-17, 23:40
Dlatego właśnie w Polsce dzisiaj jest jak jest. Bo honorowych, wartościowych ludzi wybił socjalizm. Jak nie narodowy, to ludowy.

GnOmen

2012-01-17, 23:40
BongMan napisał/a:

Przeżył szwabów, został zabity przez Polaków...



Co ty gościu pieprzysz - komuna była narzucona przez władzę z Kraju Rad i przez nią sprawowana. Do szkoły, a nie na necie tłuczone pierdoły powtarzać. W każdym kraju są ludzie, skur...y i idioci. W Rosji z tymi myślącymi już dawno temu sobie poradzili.

Chwała autorowi za ten artykuł.

Jest bardzo dobry teatr TV "Śmierć Rotmistrza Pileckiego" - gorąco polecam !

W całości na Youtube:



http://filmpolski.pl/fp/index.php/524105

Jeszcze jest drugi warty uwagi "Inka 1946", też w całości na Youtub:



http://filmpolski.pl/fp/index.php/525013
http://pl.wikipedia.org/wiki/Danuta_Siedzik%C3%B3wna

Masterof

2012-01-17, 23:40
Pierwszy raz słyszę i chylę czoła.

sard

2012-01-17, 23:50
gimbusom najpierw wytłumacz co to Auschwitz


a już bardziej serio - jak po raz pierwszy o gościu usłyszałem... to nie chciałem wierzyć, że jeden człowiek takie rzeczy zrobił, dobrowolnie wejść do obozu zagłady - działać tam - sp***zielić...

i tylko j***ne komunistyczne świnie mogły taką postać zamordować, w sumie oni więcej ludzi nam wymordowali niż j***ne Niemcy.

Jak mi babcia mówiła - lepsi byli Niemcy bo tylko jak szli na wschód to rozp***uchę robili, a ruscy jak jechali na Berlin, jak wracali - a potem już tak zostało.

RHminus

2012-01-17, 23:51
@Barnaba666 święte słowa

@GnOmen tak, a naziści nie byli Niemcami tylko nazistami, taki sam tok myślenia, a że za PRLu masa naprawdę głupich ku*asów się dopchała do jakichś stanowisk to fakt, im głupszemu dali odrobinę władzy tym większym sukinsynem się okazywał.