18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Waść machasz jak cepem

Suka_Blyat • 2013-11-16, 21:02
Jeden z najlepszych pojedynków na szable w historii kina

pepekolo

2013-11-17, 08:48
Spoko Spoko święta idą - Potop będzie na bank

mblbn

2013-11-17, 10:05
"żyje - nie padł na wznak" to jakaś ówczesna wersja spadniętych butów? :D

Mycroft

2013-11-17, 10:50
Łomnicki, Olbrychski, Pawlikowski, Wichniarz, Lutkiewicz, Hańcza, Holoubek - mega gwiazdy i wyśmienici aktorzy dzięki którym Pan Wołodyjowski i Potop stały się filmami prawie doskonałymi. A teraz mamy braci Mrok i Nataszę Urbańską strzelającą z CKMu... Żal...

contowsky

2013-11-17, 11:24
jakoś tak wyczułem pewną różnicę między tamtym "dawaj waść" a teraźniejszym "no dawaj k***a ch*ju j***ny"

hugotan

2013-11-17, 11:28
ketchup na końcu, najlepszy!

polipropylen

2013-11-17, 11:33
Ten film był kręcony z takim kurewskim rozmachem... dziwię się, że nikt nie zginął na planie.

T0B1

2013-11-17, 11:37
ellsworth napisał/a:

Dlaczego polskie filmy mają zawsze takie ch*jowe udźwiękowienie. Przez te wszystkie lata nie urodził się nikt kto umiałby wykonać robotę z dźwiękiem jak należy??


Ten film został zrobiony zanim Twój tatuś wpadł na pomysł żeby zrobić sobie dziecko (w sensie - Ciebie). Zaskoczę Cię może, ale kiedyś technologia nie była na tak wysokim poziomie jak jest obecnie.

Plecionkarz

2013-11-17, 11:44
Scena dobrze nakręcona, bez cięć, merdania kamerą czy zbliżeń na gęby zamiast na szable. Kiedyś aktorzy musieli się nauczyć fechtunku żeby to jakoś wyglądało. A dzisiaj aktorzy machają pięściami albo bronią jak c*pki i montażysta musi wychodzić z siebie, żeby ukryć ich nieporadność. Np. pokażą jak raz weźmie zamach, cięcie i pokazanie jego gęby a potem machanie kamerą na boki, żeby widz nie mógł się skupić i wychodzi sraczka.

metalowa666

2013-11-17, 11:54
Super ale to nie Ogniem i Mieczem -.-

KuroNoTenshi92

2013-11-17, 13:43
@tomharris

Zobacz sobie układ zamknięty i dopiero potem komentuj PL kinematografię.

Dzisiaj Polacy nie potrafią kręcić komedii bądź filmów historycznych. To jest FAKT.

Jednak Polacy świetnie potrafią nakręcić seriale np: Czas Honoru
Warto też wspomnieć o filmowej adaptacji PL rzeczywistości.
Filmy typu układ zamknięty, drogówka lub dom zły. Mają coś czego filmy za komuną nie miały.

Pewnie taki Krytyk Filmowy tomharris nie wie co one mają :?
To już mu tłumaczę, filmy za komuny nie miały napięcia.

[SPAM - musiałem się wyżalić]

Odnośnie drogówki to komentarz policji był" to już nie te czasy".

Jak to k***a nie te czasy?! Niby Policja łapówek nie bierze? Politycy to są tacy czyści i równi wobec prawa?

To są k***a właśnie te czasy. Ja komuny nie mam prawa pamiętać, ale k***a też nie pamiętam aby jakiś człowiek nadużywający władzy został pociągnięty do odpowiedzialności czy to policjant, sędzia, prokurator bądź polityk itp.

21 j***nych lat przeżyłem a mnie moja ojczyzna wyedukować co to sprawiedliwość nie raczyła.

Jedno jest pewne jak moja generacja będzie u władzy to tej starej tak upie**oli życie i się odwdzięczy za perspektywy jakie nam dzisiaj zafundowała.

Ja nauczyłbym ich co to socjalizm sprzężony. Starym zabrać a młodym dać taką social demokrację bym im zafundował. Wiem, że zabrać to nadużycie słowne. Każdy młody Polak wie, że mu te pieniądze kradną. Dlatego te pieniądze będą nazywać się odzyskane i ja nie mam nic przeciwko jak te pieniądze ODZYSKANE otrzyma mój syn czy córka.

golonko

2013-11-17, 17:29
metalowa666 napisał/a:

Super ale to nie Ogniem i Mieczem -.-


A kto napisał, że to Ogniem i Mieczem?

Bujal90

2013-11-17, 23:56
"Pułkownika będą chować to i niebo płacze" itp. Kiedyś to mieli ludzie klasę. A teraz? "zrobię ci dziecko!" :D

Novik

2016-11-09, 11:45
kończcie waście tą rozmowe wstydu sobie oszczędź