18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Warszawa Urbex - Korytarz Książęcy

sietra • 2015-05-30, 07:52


Kolejnym obiektem, jaki zwiedziłem podczas wizyty w Warszawie, był Korytarz Książęcy.
W wyprawie towarzyszyli mi Kuba oraz z Konrad Urbex History:
https://www.youtube.com/user/urbexhistory

Wejście do Korytarza znajduje się w parku na Książęcem (stąd nazwa).
Jego budowa przypomina kanał burzowy. Składa się on z czerwonej cegły, z którego zbudowano półkoliste sklepienie. Długość korytarza wynosi około 200 metrów, co z pozoru wydaje się nie robić żadnego wrażenia. Sytuacja zmienia się po zejściu na dół.
Tylko w kilku miejscach byłem w stanie stanąć wyprostowany. Średnio, wysokość korytarza, nie przekracza metra. Dodatkowo chcąc dojść do końca, zmuszeni byliśmy przeczołgać się przez około 30 centymetrowy zawał, co nie było przyjemne.
Jednak najgorszy był brak świeżego powietrza. Korytarz nie posiada drugiego wyjścia, przez co brakuje cyrkulacji powietrza.
Objawia się to niemożliwością złapania oddechu.
Dlatego też, przy zwiedzaniu zalecam ostrożność i kontrolowanie, czy nie dochodzi u nas do objawów niedotlenienia (zawroty głowy, nudności, zaburzenia mowy, brak orientacji i skupienia). Jeśli tak, radzę jak najszybciej się wycofać.

Jeżeli interesuje Was ten obiekt, podaję współrzędne:
52°13'46.34"N 21°1'32.96"E

Zapraszam także na mojego fb po aktualne informacje:
https://www.facebook.com/sietra.urbex

BongMan

2015-05-30, 09:47
A jakieś informacje co to za korytarz, skąd się wziął i dokąd prowadził? Bo chyba nikt by nie budował ślepego, wąskiego korytarza tak se?

KrisCFC

2015-05-30, 09:55
BongMan napisał/a:

A jakieś informacje co to za korytarz, skąd się wziął i dokąd prowadził? Bo chyba nikt by nie budował ślepego, wąskiego korytarza tak se?



Zostaw go, kolejny chce się wypromować... :P

horizn

2015-05-30, 10:12
k*rwa, tyle sie mowi o ofiarach ktore weszly gdzies do jakiejs studni czy szamba bez aparatow tlenowych, a ci kretyni sie pchaja swiadomie do jakiegos kanalu... potem tacy niedotlenieni glosuja na piosenkarza.

BongMan

2015-05-30, 10:14
Ale na czym? Na łażeniu po kanałach? My za dzieciaka mieliśmy takie zabawy na porządku dziennym. Wchodziło się po jednej stronie osiedla, a wychodziło po drugiej :D Tylko nie było internetów, fejsbuków i telefonów z kamerami, a za łażenie po kanałach nie było lajków i subów, tylko co najwyżej opie**ol od rodziców :D

dumad

2015-05-30, 11:25
Chłopaki taka rada na przyszłość. Chyba że życie Wam nie miłe.
Wchodząc do studzienki o głębokości powyżej 1,5-2 metra zawsze zakładajcie szelki.
A dlaczego? Już tłumaczę:
Gdy dojdzie do omdlenia osoby znajdującej się w takiej studzience, kanale czy takim korytarzu to nie ma szans żeby ofiarę wyciągnąć na powierzchnię na czas. Większość takich osłabnięć powoduje śmierć.
Wyobraźcie sobie że taka osoba leży nieruchomo. Nie będziecie w stanie wyciągnąć, podrzucić 70-80kg na górę bez użycia szelek co powoduje duże opóźnienie w ratowaniu człowieka.
Nawet odpowiednie służby ratownicze takie jak np straż pożarna będzie miała problem w tak ciasnym miejscu założyć pasy nieruchomej osobie.

Nie piszę tego na złość ani żebym się czepiał. Pracuję w FTTH (krótko mówiąc teletechnika światłowodowa) i przeszedłem ostatnio szkolenie z egzaminem na kierownika budowy. Sporo się dowiedziałem, ale wiem że ta wiedza jest potrzebna więc chciałem się z Wami podzielić.

Otwartą studzienkę należy dobrze zabezpieczyć lub powinna być pilnowana przez jedną osobę.
Słyszeliście ile ostatnio dzieci wpada do takich studni?
Przepisy mają się zaostrzyć bo wypadków jest co raz więcej a co za tym idzie na małym mandacie się dla Was nie skończy bo zagrożenie dla życia jest bardzo duże.

Fajny materiał ;-)
Piwko i pozdrawiam :szczerbaty:

kokos_123

2015-05-30, 12:50
po łażeniu po podobnych miejscach wiem jedno.
Zawsze brać nieprzemakalnie buty. Zawsze mieć ochraniacze na kolana i łokcie + rękawiczki. Zawsze mieć kask, lub w ostateczności gruba czapkę ( bo wysokie osoby jebią łbem o strom cały czas ).
Długie spodnie, jak i ciasna gruba materiałowa kurtka.
szelki i mierniki zawartości powietrza tez się przydadzą, jeśli chcemy wyjść z tego żywi ( można wypożyczyć ).

Dzedaj87

2015-05-30, 15:10
Wszystko super, macie Panowie zajebista zajawke, tylko kufa... w takie miejsca nalozcie porzadne buty bo zaraz jeszcze w klapkach zaczniecie po podziemiach chodzic :-)

flyzupan

2015-05-30, 15:19
@up sietra akurat robi dobre filmiki, obejrzyjcie poprzednie chociażby z poradzieckiego szpitala w Legnicy

Macary

2015-05-30, 15:35
horizn napisał/a:

k*rwa, tyle sie mowi o ofiarach ktore weszly gdzies do jakiejs studni czy szamba bez aparatow tlenowych, a ci kretyni sie pchaja swiadomie do jakiegos kanalu... potem tacy niedotlenieni glosuja na piosenkarza.



Morda ty POwska k***o.

Nocturno

2015-05-30, 16:34
Trochę w życiu UrbExu uprawiałem, więc powiem tylko tyle:
1. KASK lub czapka;
2. Nieprzemakalne buty z grubą podeszwą (powinny być desanty albo glany - z braku laku jakieś gumiaki);
3. Ochraniacze na kolana i łokcie;
4. Maska na twarz (zwykła, biała, dostępna w każdym sklepie z materiałami budowlanymi za parę groszy - nie wiecie, czy jest tam pył, co to za pył - może azbest? jakieś związki siarki? amoniak? grzyby? zatrucie się lub pylica to głupota, gdy można się ochronić za te 1,50 zł);
5. Niech choć jedna osoba zawsze będzie na zewnątrz, albo niech ktoś wie, gdzie łazicie - w razie braku zasięgu i zawalenia mogą was odratować;
6. Dobrze mieć przy sobie w plecaku (lepiej w ładownicach przy pasie) mały prowiancik - woda, czekolada. To może uratować życie.
7. Szelki;

To tyle. Podobne rady dawałem SciFunowi i ADBusterowi, gdy łazili w ramach TubeRiders po kanałach bez odpowiedniego wyposażenia. Pozdro.

wieczór

2015-05-30, 16:43
horizn napisał/a:

k*rwa, tyle sie mowi o ofiarach ktore weszly gdzies do jakiejs studni czy szamba bez aparatow tlenowych, a ci kretyni sie pchaja swiadomie do jakiegos kanalu... potem tacy niedotlenieni glosuja na piosenkarza.



A w czym piosenkarz (były) na tym stanowisku jest gorszy od niedouczonego historyka?

dumad

2015-05-30, 17:06
Nocturno19 napisał/a:


4. Maska na twarz (zwykła, biała, dostępna w każdym sklepie z materiałami budowlanymi za parę groszy - nie wiecie, czy jest tam pył, co to za pył - może azbest? jakieś związki siarki? amoniak? grzyby? zatrucie się lub pylica to głupota, gdy można się ochronić za te 1,50 zł)



taka biała maska ch*ja daje
wiem z doświadczenia