18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wałęsak brazylijski - postawa obronna

NealCaffrey • 2012-09-13, 09:36
Na wstępie, w tagach nie odnalazłem, aby uniknąć postów w moją stronę o stresowanie pająka - filmik nie jest mego autorstwa.

Wandering spider/Wałęsak brazylijski - jeden z najbardziej jadowitych pajączków przyjmuje postawę obronną na poniższym filmiku

Jako ciekawostkę dla sadoli:
Jad ptasznika powoduję długotrwałą erekcję :D

Jeśli jakaś informacja jest zła a znawcy ptaszników posiadają większą wiedzą, mogą mnie poprawić :)



borisklinga

2012-09-14, 01:31
podobno wlasciciel woła na niego BOLEK

Fragless

2012-09-14, 03:00
Ja bym sk***iela kwasem oblał, albo karmił solą.

NealCaffrey

2012-09-14, 08:40
Spoko, jednak na jednym forum arachnea piszą o nim jako o ptaszniku, na drugim jako pająku.

Fakt jest jeden, ma bardzo grozny jad, a post chętnie bym edytował po Waszych informacjach jednak minęło 60 minut i już nie mogę tego zrobić :)

Nikczemny_Płód

2012-09-14, 10:20
ansminii napisał/a:

@Obeliks
Jad wałęsaków nie ma właściwości cytolitycznych. Zdjęcia przedstawiają ukąszenie przez pająka z rodziny Sicariidae takiego jak np. Pustelnik brunatny.



Cytotoksyczny :roll:

Wałęsak ma silny jad neurotoksyczny. Co do jady wywołuje parogodzinną SILNĄ erekcje więc co nieco poprawia.
Cytat:


Spoko, jednak na jednym forum arachnea piszą o nim jako o ptaszniku, na drugim jako pająku.



Bo i ptasznik i tarrantula to pająk.

8765tj

2012-09-14, 21:03
po pierwsze Phoneutria spp. bo jest to rodzaj obejmujący obecnie 8 gatunków należy do pająków wędrownych(Ctenidae) i z ptasznikami ma mało wspólnego, po drugie wyżej wspomniane zaburzenia :-> są spowodowane przez neurotoksynę Tx2-6. prykłady raportów ukąszeń grozniejszych gatunków masz tu http://arachnea.org/serwis/raporty-wypadki/35515-poecilotheria-ornata-g-wright-bite-report.html
i tu
http://arachnea.org/serwis/raporty-wypadki/37858-poecilotheria-metallica-raport.html
pozdro :-)