18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W BBC ruszyła masowa propaganda chipów RFID

Gruby Brzuch • 2014-02-25, 13:55


Chcesz mieć mikrochip RFID wszczepiony pod skórę?
Jeśli jesteś podobny do mnie,
to nigdy nie pozwolisz sobie na zrobienie czegoś takiego.
Jednak wielu, zwłaszcza wśród młodego pokolenia,
widzi rzeczy w zupełnie innym świetle.
Implanty RFID i inne formy "noszonej technologii" są przez młodych ludzi,
którzy chcą się "udoskonalić", coraz częściej postrzegane jako "cool", "trendy" i "na topie".
I oczywiście wszystkie media głównego nurtu stają za takim "rozwojem technologicznym".
Na przykład, BBC opublikowało ostatnio artykuł zatytułowany: "Dlaczego chcę implant z mikroczipem".


Mówi się nam, że takie implanty mogą rozwiązać cały szereg problemów społecznych.
Kradzieże tożsamości i oszustwa z kartami kredytowymi będą prawie wyeliminowane,
wiele innych form przestępczości zostanie znacznie zredukowanych,
dzieci nigdy nie zaginą, a my nie będziemy musieli pamiętać szerokiego wachlarza
haseł i numerów PIN, tak jak to ma miejsce obecnie.
Powiedziano nam, że jeśli tylko przyjmiemy taką technologię,
to nasze życie będzie o wiele lepsze.
Ale czy tak będzie w istocie?

Ponieważ nasze społeczeństwo staje się "cyfrowo zintegrowane", technolodzy mówią nam,
że jest "nieuniknionym", iż wszczepiana technologia będzie tak powszechna, jak obecne inteligentne telefony.
Artykuł BBC, jak już wspomniałem, pozytywnie patrzy w przyszłość kiedy nadejdzie ten dzień:
"Ostatecznie, wszczepione mikroczipy oferują sposób na odczyt twojego ciała przez urządzenia.
Obecnie nie ma jednego standardu komunikacji z maszynami, które stanowią podstawę społeczeństwa.
Urządzenia takie, jak panele dostępu, czy bankomaty mają nieskończoną różnorodność systemów identyfikacji:
taśmy magnetyczne, hasła, numery PIN, pytania zabezpieczające i klucze elektroniczne.
Wszystkie są próbą niwelowania różnic między cyfrową i fizyczną tożsamością,
a jeśli je zgubisz, lub zapomnisz to jesteś nagle odcięty od konta bankowego,
swojej siłowni, powrotu do domu, dowodu osobistego itd.
Wszczepiony chip przeciwnie, może działać jako uniwersalny token tożsamości
w świecie kontrolowanym przez urządzenia.
"



Dla niektórych ludzi, ten dzień już nastąpił.
W rzeczywistości, na wybranych konferencjach technologicznych
ludzie stoją w kolejkach, by wszczepić sobie mikroczip:
"W tym miesiącu na konferencji Transhuman Visions w San Francisco,
firma Graafstra stworzyła stację implantacji "oferującą uczestnikom"
szansę wszczepienia sobie mikroczipa za 50 dolarów.
Korzystając z dużej igły przeznaczonej do wszczepiania mikroczipu zwierzętom,
Graafstra wstrzykuje każdemu klientowi powlekany szkłem tag RFID wielkości ziarenka ryżu.
Pod koniec dnia Graafstra stworzyła 15 nowych cyborgów.
"

Czy nie jest to przerażające?

Ponadto, naukowcy opracowali obecnie baterie, napędzane przez ludzki organizm,
które mogą być wykorzystywane do zapewnienia stałego źródła zasilania dla wszczepianych systemów.
Poniżej znajduje się krótki fragment niedawnego artykułu Kristana Harrisa pt
"Naukowcy opracowali baterie dla wszczepialnych chipów RFID":
"Grupa naukowców ze Stanów Zjednoczonych i Chin współpracowała przy stworzeniu
małych wszczepialnych baterii, które żywią się ludzką energią.
Te cienkie, elastyczne pochłaniacze mechanicznej energii zostały pomyślnie przetestowane na krowach.
Proces wykorzystuje tak zwane konforemne, piezoelektryczne zbieranie
i kumulowanie energii z ruchów serca, płuc i przepony.
"

W przyszłości, mówią, że może to być używane do zasilania szeregu gadżetów.
Czy minie wiele czasu, zanim będziemy ładowali i-Phona, podłączając go do własnego ciała?



Oczywiście mikroczipy RFID nie muszą być wszczepiane, by były przydatne.
W rzeczywistości są już wykorzystywane do śledzenia uczniów w całych Stanach Zjednoczonych: według Associated Press
"Po przybyciu rano, każdy uczeń w przedszkolu CCC- George Miller nosi koszulkę z naszytym czipem RFID.
Podczas, gdy dzieci zajmują się nauką, czujniki w szkole rejestrują ich ruchy, frekwencję dla obu klas oraz posiłki.
Urzędnicy szkoły stwierdzili, że zapisują tylko informacje wymagane
w związku z odbieraniem funduszy federalnych z programu HeadStart (program rządowy)."


Również w Wielkiej Brytanii, mikroczipy RFID są
używane do śledzenia dzieci, gdziekolwiek się znajdują:
"Dla tych, którzy myślą, że NSA to najgorsza agencja naruszająca prywatność,
zapraszam do zapoznania się z dniem Aidena i Fostera,
dwóch 11-letnich chłopców, którzy kończą piątkowy dzień w szkole.
Aiden zaprasza swojego przyjaciela do domu na odpoczynek
i wysyła wiadomość tekstową do jego rodziców, którzy wyrażają zgodę.
Kiedy jadą autobusem telefon Fostera i czujnik na opasce powiadamiają szkołę
i rodziców o zejściu z normalnej trasy.
Szkoła została powiadomiona, że Foster udaje się do domu Aidena,
więc policja nie zostaje wezwana.
Kiedy Aiden wchodzi do domu zintegrowana sieć rozpoznaje go
i wysyła informacje na telefony i tablety będących w pracy rodziców
."



Obecnie jesteśmy szybko wprowadzani w dystopijną przyszłość,
w której będzie "normalnym” monitorowanie naszych działań 24 godziny na dobę.
Większość ludzi prawdopodobnie przywita taki obrót spraw z otwartymi ramionami,
jednak otwiera to drzwi do szerokiego nadużycia technologii przez rządy.

Link do oryginalnego artykułu: link.

Ii...........iI

2014-02-25, 17:16
Ależ o cóż się spinać? Każdy z nas nosi w kieszeni już teraz urządzenie które pozwala zweryfikować naszą tożsamość, odczytać nasze położenie i pozyskać jeszcze cholernie dużo danych. Dzisiaj zaprezentowany został Samsung Galaxy S5. Z czujnikiem pozwalającym na zmierzenie tętna. I czytnikiem linii papilarnych. I sprzeda się w milionach sztuk na całym świecie. W Polsce też. Wśród użytkowników tego portalu i nawet wśród tych co psioczą pod tym tematem. A jeśli nie kupią Samsunga, to za dwa lata kupią iPhone'a czy Nokię, która będzie potrafiła pozyskać jeszcze więcej informacji. Teraz można powiedzieć że przecież telefon to nie chip, przecież można go wypieprzyć i żyć bez ciągłej inwigilacji naszej kieszeni. No ale jakoś nikt swoich telefonów nie wypieprza i nie ucieka w panice w Bieszczady. Także powiedzcie mi szczerze- gdzie widzicie różnicę?

Technologia będzie coraz bliżej nas, w końcu wejdzie w nas samych. Naturalna kolej rzeczy przewidywana już od dziesięcioleci.

ejdzbikej

2014-02-25, 17:18
slec21 napisał/a:

Co do paru pytań, już odpowiadam.

Jakie są różnice między numerem pesel a tym czipem?

Samego numeru nie namierzysz w terenie, nie będziesz w stanie badać jego funkcji życiowych za jego pomocą. W późniejszym etapie (i tu się nie śmiać odczytywać a nawet sterować naszym mózgiem) Może to bd za 10 może za 50 lat, ale badania na szczurach już trwają, jako że insektami już potrafią sterować. (Jak nie wierzycie poszukajcie sb info w googlach tego sporo)

Kodu możesz nie użyć albo w razie czego nie podać, czip masz zawsze, jeśli go wyjmiesz na pewno powiadomi on o tym centrale że został wyjęty wraz z przesłaniem twoich danych oraz miejsca ostatniego pobytu.

Pozdrawiam wszystkich debili którzy wierzą w sprawiedliwość, równość oraz bezpieczeństwo jak i to że państwo zawsze stoi po stronie obywatela. Jeśli ktoś się z tym zgadza to jest j***nym hipokrytą jako że najazdu na nasz aktualny rząd i nie tylko ten jest w ch*j na tej stronie.

Kod:
Kod:



http://www.youtube.com/watch?v=hwIK-M4RfHo

IiiI napisał/a:

Także powiedzcie mi szczerze- gdzie widzicie różnicę?



Telefon zawsze mozna zostawic w domu.

addieadam

2014-02-25, 17:31
slec21 napisał/a:

Co do paru pytań, już odpowiadam.

Jakie są różnice między numerem pesel a tym czipem?

Samego numeru nie namierzysz w terenie....



Mam prośbę do Ciebie oraz innych osób, które z tego co widzę nie mają bladego pojęcia Co to jest i Jak działają systemy RFID indukcyjnie sprzężone.

W skrócie. Systemy RFID NIE nadają, nie mogą też służyć do jakiejkolwiek autoryzowanej transakcji (karty płatnicze PayPass) ponieważ NIE nadają. Nie będę się zagłębiał w szczegóły techniczne jak to działa. Ale tak w skrócie to np Terminal w sklepie nadaje emituje pole magnetyczne, które to zasila poprzez wyindukowane napięcie w antenie( im większa antena tym większą sprawność) układ scalony - chip. Ten zaś odpowiada terminalowi poprzez modulacje impedancji anteny, którą dopiero co sam siebie zasilił :) Nie będe tego rozwijał, jak już wspominałem to dość skomplikowane.

Zatem, Im mniejsza antena, tym bliżej trzeba podejść z terminalem RFID lub tym większe pole magnetyczne trzeba wyemitować. Na całym cywilizowanym świecie są ściśle określone normy co do emisji pola magnetycznego w zależności od wartości częstotliwości.

Jeśli to was dalej nie przekonuje to tak na chłopski rozum. Gdyby rząd, Tusk, PO, Nasa, Ufoludki chciały nas inwigilować poprzez czipy RFID musieli by emitować ogroooomne pole magnetyczne, od którego nastąpiłby zgon. (coś ala mikrofalówka + kotek)

Amen.

De...........37

2014-02-25, 17:39
Zaraz Cie zjadą od lewaków oraz stwierdzą, że jesteś zmanipulowany przez media, nie myślisz samodzielnie, jesteś gejem i lewakiem. I gejem.

Witamy na sadolu :D .

myha

2014-02-25, 17:40
no to ja mam pytanie.
Kto z płaczących na te chipy nie nosi przy sobie telefonu komórkowego?

Mesjaszowaty

2014-02-25, 17:49
addieadam napisał/a:



Mam prośbę do Ciebie oraz innych osób, które z tego co widzę nie mają bladego pojęcia Co to jest i Jak działają systemy RFID indukcyjnie sprzężone.

W skrócie. Systemy RFID NIE nadają, nie mogą też służyć do jakiejkolwiek autoryzowanej transakcji (karty płatnicze PayPass) ponieważ NIE nadają. Nie będę się zagłębiał w szczegóły techniczne jak to działa. Ale tak w skrócie to np Terminal w sklepie nadaje emituje pole magnetyczne, które to zasila poprzez wyindukowane napięcie w antenie( im większa antena tym większą sprawność) układ scalony - chip. Ten zaś odpowiada terminalowi poprzez modulacje impedancji anteny, którą dopiero co sam siebie zasilił :) Nie będe tego rozwijał, jak już wspominałem to dość skomplikowane.

Zatem, Im mniejsza antena, tym bliżej trzeba podejść z terminalem RFID lub tym większe pole magnetyczne trzeba wyemitować. Na całym cywilizowanym świecie są ściśle określone normy co do emisji pola magnetycznego w zależności od wartości częstotliwości.

Jeśli to was dalej nie przekonuje to tak na chłopski rozum. Gdyby rząd, Tusk, PO, Nasa, Ufoludki chciały nas inwigilować poprzez czipy RFID musieli by emitować ogroooomne pole magnetyczne, od którego nastąpiłby zgon. (coś ala mikrofalówka + kotek)

Amen.


Projektowales to?Jak tak to sorry.Podejrzewam jednak ze sie mylisz bo wrazie innego wypadku na necie istnieje rzesze specow jak ty (co w wikipedii wyczytaja i juz spia spokojnie) i juz dawno by podwazyli ta "teorie spiskowa" takim wyjasnieniem jakie ty podales.A tak sie nie stalo.

matti1987

2014-02-25, 17:53
Tak. Ale wielki światowy spisek to mit. k***a, ten świat zginie jeżeli ludzie się nie obudzą, i nie rozpie**olą tego systemu władzy.

De...........37

2014-02-25, 17:54
Cytat:

Projektowales to?Jak tak to sorry.Podejrzewam jednak ze sie mylisz bo wrazie innego wypadku na necie istnieje rzesze specow jak ty (co w wikipedii wyczytaja i juz spia spokojnie) i juz dawno by podwazyli ta "teorie spiskowa" takim wyjasnieniem jakie ty podales.A tak sie nie stalo.



Nie? A co się dzieje np tutaj?

Inna sprawa, że większość ludzi ze zdrową głową nieszczególnie udziela się w dyskusjach zjebów od teorii spiskowych, co poradzisz?

Mesjaszowaty

2014-02-25, 17:58
Dexterkrak napisał/a:



Nie? A co się dzieje np tutaj?

Inna sprawa, że większość ludzi ze zdrową głową nieszczególnie udziela się w dyskusjach zjebów od teorii spiskowych, co poradzisz?



Uspokoje Cie:to dziala rowniez w druga strone,szkoda czasu by uzerac sie z otumanionymi czubami(zreszta raczej nawet nie warto) ale probowac mozna :-x

ellsworth

2014-02-25, 18:01
Tak jak ludzie kiedyś byli uprzedzeni wobec rowerów (nie przypadkiem mówi się, że wszystkiemu winni są żydzi, masoni i cykliści), samolotów (może mi powiecie, że nie słyszeliście legendarnego powiedzenia "gdyby bóg chciał, by ludzie latali, to dałby im skrzydła) czy telegrafów, tak teraz osoby o ograniczonych umysłach chipów się boją. Że niby co wam zrobią takim chipem czego nie mogą zrobić teraz? Namierzyć można każdego komórką. Ba! Można nawet z orbity czytać gazetę przez ramię. Istniejące systemy bankowe bez problemu mogą cię w ciągu sekundy pozbawić wszystkich oszczędności i to znacznie łatwiej niż mając jedyny i niepowtarzalny chip jako środek identyfikacji. Wszystko to są rojenia ludzi, którzy nie potrafią żyć w dynamicznie zmieniającym się świecie i najchętniej zamieszkaliby w głębokim średniowieczu, gdzie można było przez 10 pokoleń żyć bez żadnych zmian.

addieadam

2014-02-25, 18:03
Mesjaszowaty napisał/a:


Projektowales to?Jak tak to sorry.Podejrzewam jednak ze sie mylisz bo wrazie innego wypadku na necie istnieje rzesze specow jak ty (co w wikipedii wyczytaja i juz spia spokojnie) i juz dawno by podwazyli ta "teorie spiskowa" takim wyjasnieniem jakie ty podales.A tak sie nie stalo.



Tak się składa że projektowałem wraz z kolegami anteny RFID do systemów pracujących na 13.56MHz. Do tego podczas studiów wybrałem jako specjalizacje Systemy RFID. A jako wisienke na torcie dodam, że na Politechnice Rzeszowskiej znajduje się najlepsze w PL laboratorium systemów RFID w którym prowadzi się badania nad RFID do polskich paszportów biometrycznych, czy systemów identyfikacji wagonów kolejowych, który za jakiś czas będzie wdrażany.

A co do szpeców od wikipedii...cóż :) Ja wole poczytać norme ISO/IEC 15693 lub 18000

Coś jeszcze ?

C

Mesjaszowaty

2014-02-25, 18:13
addieadam napisał/a:



Tak się składa że projektowałem wraz z kolegami anteny RFID do systemów pracujących na 13.56MHz. Do tego podczas studiów wybrałem jako specjalizacje Systemy RFID. A jako wisienke na torcie dodam, że na Politechnice Rzeszowskiej znajduje się najlepsze w PL laboratorium systemów RFID w którym prowadzi się badania nad RFID do polskich paszportów biometrycznych, czy systemów do identyfikacji wagonów kolejowych, który za jakis czas będzie wdrażany.

A co do szpeców od wikipedii...cóż :) Ja wole poczytać norme ISO/IEC 15693 lub 18000

Coś jeszcze ?


C



Tyle informacji potwierdzajacych prawdziwosc twojej wypowiedzi ze az zatrzesienie.Nie uwierze ze masz wieksze pojecie o rzeczonym chipie niz grono wyuczonych ludzi,ktorzy przedstawili swoje poglady kropka

wiesiors4

2014-02-25, 18:33
ellsworth napisał/a:

Że niby co wam zrobią takim chipem czego nie mogą zrobić teraz? Namierzyć można każdego komórką. Ba! Można nawet z orbity czytać gazetę przez ramię. Istniejące systemy bankowe bez problemu mogą cię w ciągu sekundy pozbawić wszystkich oszczędności i to znacznie łatwiej niż mając jedyny i niepowtarzalny chip jako środek identyfikacji. Wszystko to są rojenia ludzi, którzy nie potrafią żyć w dynamicznie zmieniającym się świecie i najchętniej zamieszkaliby w głębokim średniowieczu, gdzie można było przez 10 pokoleń żyć bez żadnych zmian.


Tak bardzo nie rozumiesz... jeśli RFID będzie bazą danych wszystkich dokumentów tożsamości, informacji i systemem płatności, to za kilkanaście lat MOŻE dojść do sytuacji, że bez tego nie będziesz mógł NIC zrobić, NIC kupić. Nie będziesz istniał w systemie.

Ktoś nie chce wszczepić sobie chipa, więc chce mieszkać w średniowieczu.. logiczne :homer: słaba manipulacja...

De...........37

2014-02-25, 18:41
Nie bardzo kumam, a teraz buntujesz się, że musisz mieć dowód osobisty, paszport (jak chcesz) itepe?

Chyba, że Ty jeszcze nie masz dowodu, to sorry.

Teraz bez PESELu, konta w banku czy telefonu bądź emaila tez nic nie zrobisz (no, może e-mail troszkę stracił na popularności w ciągu ostatnich powiedzmy 10 lat).