18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Tymczasem w Grecji

fryca88 • 2012-10-18, 14:29
Dziś strajk generalny i jak zwykle zadyma-świeże fotki








vieri1990

2012-10-18, 14:57
Oni to niech sie lepiej do roboty zabiorą, a nie za strajkowanie ;> nieroby j***ne!

Czesiek181

2012-10-18, 15:14
@up i co Polacy cały czas zapie**alają i jakoś Polska jest nadal biednym krajem.

fryca88

2012-10-18, 16:52
Panowie ogarnijcie się i skończcie pie**olić o tym,że w Grecji się nie pracuje.Istnieje jakieś durne pojęcie,że Grecy dostają pieniądze za darmo,jak wy sobie to wyobrażacie?Otwieracie biznes i przychodzi do was co miesiąc wysłannik z Unii i daje wam po 10 000 euro?Tak samo do szewca,krawca,piekarza?Nic bardziej mylnego,w Grecji pieniądze pochłaniała biurokracja i korupcja.Nepotyzm,tworzenie niepotrzebnych miejsc pracy,dodatki za byle głupoty,owszem,ale tylko i wyłącznie w wąskim zakresie sektora publicznego.U nas przerabialiśmy coś podobnego za czasów socjalizmu,ale podkreślam to dzieje się tylko w urzędach.Ludzie z rządu,robią przekręty,a później szuka się oszczędności,ostatnio znów zniknęło bodajże koło miliarda euro,nie wylądowały one w kieszeni przeciętnego obywatela,bo ci dostają po dupie.Skąd to wiem,ano stąd,że od kliku lat prowadzę firmę w Grecji,właśnie teraz klepie w te pieprzone guziki na klawiaturze z Aten.Moje znajome dostają za miesiąc pracy po 400 euro,obcięto zasiłki socjalne,wszelkie dodatki,nie jest kolorowo.Ludzie chcą pracy,ale jej nie ma,zatem biorą co jest,osoby,które pracowały za 1500 euro miesięcznie,cieszą się jak mają teraz 500.Przy okazji rząd męczy ludzi ciągłymi podwyżkami.Nie powtarzajcie głupot,bo w Grecji przeciętny obywatel nie idzie co miesiąc do okienka i nie odbiera grubej kasy z to,że w ogóle mu się chciało do tego okienka przyjść.Ludzie jak wszędzie,fakt,że klimat rozleniwia,sam tego doświadczam,ale bez przesady panowie.

łysa_pała

2012-10-18, 19:56
@up
może i nie mają szału, ale 500 euro, to około 2000 zeta. Ceny żywności pewnie maja podobne do tych u nas. k***a, ja mam 15 lat stażu pracy i tyle mam jak w 2 soboty popracuję, a praktycznie to nie mam nawet możliwości. Mam żonę, która siedzi w domu z roczną córeczką, bo nie stać nas na opiekunkę, więc żyjemy z mojej pensji. A jeśli tam rozpaśli się zarobkami po 1000-2000 euro, to teraz widza wielką krzywdę. Ja pie**olę, to u nas wielu ludzi ma tak cały czas i ja nad żadnym Grekiem sie nie będę litował, podobnie jak nad cyganami i innymi brudasami. Krótko mówiąc mam na nich wyj***ne po całości.

Fukuoka

2012-10-18, 20:43
jeszcze by chcieli za darmochę po żyć darmozjady!!

fryca88

2012-10-18, 21:06
@łysa_pała

Żywność owszem,ceny podobne nie powiem,ale żarcie to nie wszystko,gdzieś trzeba mieszkać,jak się ma samochód zalać paliwo (dziś wlewałem prawie 1,9euro/l) itd.W Grecji nie ma czegoś takiego jak mieszkania komunalne,albo kupujesz,albo wynajmujesz,nie ma,że boli.Zatem jeśli dostaniesz nawet 500 euro,to żeby żyć normalnie wydasz 350 na mieszkanie,zostaje 150 "na życie",a gdzie opłaty?Prąd,który drożeje co jakiś czas,woda,tzw.kinokrista,wszystko idzie w górę.Tu nie chodzi o litowanie się nad Grekami,chodzi o to,że to nie ich wina,państwo ich r*cha,politycy kradli,ale pałka się przegięła,system pożarł własny ogon,teraz szuka się pieniędzy kosztem obywatel,to nie fair,że ktoś wypracował sobie emeryturę,a teraz dostaje 1/3 z tego co miał,bez żadnego w sumie powodu.Podkreślam,nie pieprzcie,że Grecy nie pracują,obijają się Ci na pocztach,w biurach to fakt,ale to nie cała Grecja,jak by prosperował cały biznes turystyczny gdyby Grecy się opie**alali?Jakoś nikt nie narzekał na wycieczki do Grecji do niedawna,nażarł się,poleżał pod palmą i przywiózł album fotek do domu.

Jak dla mnie plan jest prosty,Grecja nie powinna nigdy zbankrutować ze względu na turystykę,jej przeszłość,zabytki to dojna krowa i gdzieś tam u góry komuś zaświtał świetny plan.Rzucić Greków na kolana,niech upadną małe biznesy,niech Grecy przyzwyczają się do pracy za drobniaki,wtedy przyjdzie ktoś z kapitałem,wykupi ziemię,wykupił hotel,wykupi lokal,przyjmie Greka za bezcen i ten sam biznes będzie się kręcił.To się już dzieje,widzę to,ludzie,którzy mieli knajpki,pensjonaty,muszą je sprzedać,bo w mediach nagonka,pokazywanie demonstracji,ludzie wolą jechać spokojnie do Chorwacji,a Grecja przez to biednieje.Poczekajcie trochę wspomnicie moje słowa,za kilka lat,o kryzysie nikt nie będzie pamiętał,będziecie przyjeżdżać znów na wakacje,ale nie do hotelu Greka tylko "biznesmena" z Izraela.

człowiek_zły

2012-10-19, 22:40
Socjalizm prowadzi do biedy. Im więcej biednych tym więcej podatków ściąga państwo. Im więcej podatkow ściąga tym więcej biednych.

borisklinga

2012-10-20, 23:26
Naród p[otrzebuje 1 silnego przywódcy a nie bandy posłów senatorów kretynów, nie znających sie na niczym ale decydujących o wszystkim

Sental

2012-10-20, 23:27
Dzień bez zadymy dniem straconym.

J0HNY

2012-10-20, 23:46
a my polaczki r*chani w dupę przez rząd siedzimy przed kompem i się z nich śmiejemy :)

artiee

2012-10-20, 23:48
@fryca88 gdzie ty w Polsce masz teraz dostępne mieszkania komunalne... W Grecji masz przynajmniej te 500 euro, a w Polsce na socjalkę dostajesz 500 zł. Jeśli nie widzisz różnicy to jest przykro. Państwo ich r*chało i wyr*chało nas. Kwestia czasu jak padniemy, poza tym Ryży i jego ekonomiści nas strasznie oszukują, ale to zauważą tylko oświeceni...

xts

2012-10-20, 23:52
myląca nazwa tematu

powinien być "Strajk w Atenach" bo tylko tam ten shit się dzieję.

kih0n

2012-10-20, 23:53
fryca88 i łysa_pała, macie oboje panowie troche racji... ja jednak myśle że to kwestia sprzedania tego kraju, unii europejskiej i korupcji. Całe to paplanie o leniwych grekach wymyślił ktoś mądry bo teraz zniechęca inne narody do grecji. Niebawem usłyszymy że hiszpanie też są leniwi, a potem włosi, że jak to możliwe? siesta? dlaczego my nie mamy siesty?
we francji pracuje się 38h nie 40 jak u nas, coś mi się zdaje że UE zawali się do środka tak jak związek radziecki.

eryslav1

2012-10-21, 00:13
no tak tylko że grecy walczą o swoje i nie dają sie okradać i dzieki takim strajkom wywalczą swoje i beda miec godne życie a w polscie sie nikomu niechce wyjsc na ulice :p i bedziem tyrac za 1200 do smierci i gowno miec z tego zycia