18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tymbark z owocami maliną i acai?

Zakrzaku • 2014-06-15, 16:18


Jak wiadomo - reklama dźwignią handlu.

el...........wy

2014-06-15, 16:21
Nihil novi. Wystarczy spojrzeć na skład zamiast słuchać 1,5minuty pie**olenia.

lajtek12

2014-06-15, 16:26
ze wszystkim tak jest jogurty pełne kawałków owoców ( 4 % ) .... ;D

Ku...........cz

2014-06-15, 16:26
Branża spożywcza to moja branża, a przetwórstwo owocowo-warzywne to moja specjalizacja dlatego co nieco powiedzieć mogę.
Każdy kretyn teraz się może wybić robiąc "testy produktów" na yt? Pan testujący jest ignorantem który nie potrafi czytać i wiedzy w temacie nie posiada.

1. Ważna sprawa. 100% soku z maliną i acai a nie soku z maliny i acai. Jesli nie potrafisz ze zrozumieniem to twoja sprawa "testerze".

2. Każdy 100% sok jest sokiem odtworzonym - czyli produkowanym z soku zagęszczonego. Ma on taki sam skład jak sok świeży. Jedyną rzeczą którą można dodać do 100% soku to wzbogacenie go witaminami. Wystarczy przeczytać ustawe czym jest sok, napój owocowy, napój o smaku owocowym etc.

Wypisany na etykiecie "aromat" to aromat otrzymany w procesie dearomatyzacji przed zagęszczaniem soku. W przeciwnym wypadku zostałby stracony. Dodawany jest po odtworzeniu soku więc producent nie musi nawet go podawac na etykiecie.

Zapewniam was że tego typu Tymbark to dobry produkt. W przeciwienstwie do napojów jest to zdrowe a nie napchane cukrem badziewie jak napoje owocowe lub co gorsza napoje o smaku owocowym

Chyba czas założyć konto na YT i pier*olić przez 2 min.

cl...........er

2014-06-15, 16:46
@UP
Masz piwo, bo właśnie to chciałem napisać nieumiejącym czytać gimbusom - 100% soku z maliną i acai.

Ku...........cz

2014-06-15, 16:55
~clubber i właśnie to jest straszne, że przez takich pajaców jak twórca tego filmiku ludziom się wydaje że żarcie to trucizna.

Taki był pojazd na wszelkie Exxx. Ostatnio był nawet artykuł w którymś "w sieci" czy innym badziewiu na temat trucia nas E.
Producenci piszą na etykiecie E bo nie ma miejsca zeby sie rozpisac. A czym jest niektóre E? E330 to kwas cytrynowy, E300... to witamina C etc.

Mógłbym napisać o tym ciekawy artykuł ale jestem leniwą świnią i wole prostować pod takimi bredniami niż samemu coś wyprodukować. Pamiętajcie że nie ma niezdrowej żywności są tylko niezdrowe proporcje. Jak wypijecie 30 litrów soku z pomidorów pochorujecie się, ale nikt z was nie powie że to trucizna

cl...........er

2014-06-15, 17:06
O, dokładnie - nagonka na Exxx, a w rzeczywistości to Unia kazała wprowadzić kody zastępcze na składniki (nie trucizny - no poza paroma przypadkami), które są używane do produkcji żywności i bardzo dobrym tu przykładem jest zastąpienie przez przepisy Unijne nazwy "witamina C" kodem "E 300". :roll:

Nemayu

2014-06-15, 18:11
Kubacz, wytłumacz jeszcze tylko po co zagęszczać sok, a później go rozrzedzać? transport?
Jeśli już uważać na żarcie to na "deser jogurtowy", "napój owocowy", "wyrób czekoladopodobny", "xxx o smaku malinowym", itp.

Jeszcze jedno suma składu: 70%+1%+0,015%+30%=101,015%, coś źle liczę?
Jeśli to 31,015% zawiera się w 70% to w takim razie czym jest reszta?
Już doszedłem o co chodzi. Mogli wziąć w nawias "z jabłek, bananów, malin i jagód acai" żeby było bardziej czytelne (refleks świetlny na zdjęciu sprawił, że mi umknęlo "z").
Jednocześnie pokazuje to, że autor filmu nie umie czytać. Skoro malin jest 1% w 70% soku zagęszczonego to już w całym napoju jest ich nie 1%, lecz mniej (nie chce mi się liczyć).

NieWiemZeWiem

2014-06-15, 18:14
to nie wina przedsiębiorców a opóźnionego w rozwoju rzadu, który nie poprawia norm prawnych wraz z rozwojem marketingu,gospodarki, technologi itd. Najlepiej pić samą wodę, można dodać do tego plusza lub witaminki no i pepsi max :P j***ć raka

Ku...........cz

2014-06-15, 18:24
@Nemayu
Przede wszystkim transport. Przewiezienie soku zagęszczonego to oszczędność 50-60 %.

Po drugie mniejsze ryzyko zakażeń. W soku zagęszczonym może rozwijać się właściwie tylko jedna bakteria - Alicyclobacillus acidoterrestris poza tym soki te są bezpieczniejsze w przechowywaniu.

Co do twoich uwag. Napój owocowy z tego co pamietam z głowy to musi mieć 21% soku. Więc tu nie jest źle. Gorsza rzecz to napoje o smaku owocowym które to soku mieć kompletnie nie musza (tylko aromat ładują do zwykłej źródlanki)

Cytat:

Jeszcze jedno suma składu: 70%+1%+0,015%+30%=101,015%, coś źle liczę?
Jeśli to 31,015% zawiera się w 70% to w takim razie czym jest reszta?


Źle liczysz. 70% to soki zagęszczone. 68,xxxx% to jabłko i banan, do tego 1% malina, a 0,xxxx Acai.
Sok z marchwi to 30 % więc mamy 100.
Witaminy i aromaty tak jak pisałem wyżej to przywrócenie do stanu przed zagęszczeniem więc uwzgledniane byc nie musi

Nemayu

2014-06-15, 18:35
Jednak dam piwo, żeby ludzie mogli się pośmiać z idioty (chodzi mi o autora wideo żeby było jasne) :]

Tak dla pewności. 1% malin znajduje się w 70% soku zagęszonego soku, czy jest to 1% z całego napoju? Bo zwątpiłem.

Ku...........cz

2014-06-15, 18:51
Nemayu napisał/a:

Jednak dam piwo, żeby ludzie mogli się pośmiać z idioty (chodzi mi o autora wideo żeby było jasne) :]

Tak dla pewności. 1% malin znajduje się w 70% soku zagęszonego soku, czy jest to 1% z całego napoju? Bo zwątpiłem.



To procenty w całym produkcie. Pewnie jakby to rozpisać wyszłoby tak:
60% sok jabłkowy,
30% sok marchwiowy (niżej wymieniony),
8,985 %- bananowy,
1 % - malinowy,
0,015 %- Acai

Nemayu

2014-06-15, 19:09
Trochę trzeba się nagłówkować, żeby połapać się jak dokładnie przeczytać taką etykietę. Pozornie proste, ale jak się zagłębić to coraz więcej wątpliwości. Już wszystko skumałem ^^ O ile to prawda, że procenty zawsze odnoszą się do 100% produktu.

MaczoJuh

2014-06-15, 19:26
tymbark i tak jest zajesbity.. jedyny napoj warty swojej ceny.

Trzyszcz

2014-06-15, 19:31
Pocisnęliście go, ale ma rację, że wyśmiewa. Bo jak na opakowaniu są maliny i jagody i w opisie są wymienione tylko one to oczekiwałbym, że to główny składnik, a nie k***a jakaś homeopatia. Oczywiście mogę spojrzeć na skład. Ale oni podają ten skład bo muszą, jakby mogli, to by dymali klienta i się nawet nie przyznali. Mnie się jednak wydaje, że szacunek do klienta wymagałby nieużywania takich sztuczek.