18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Totalna slepota?

zdrowoyebne • 2016-09-02, 13:56
Czy to juz ignorancja czy zamyslenie? Nie jestem pewny kto kierowal ale wyglada na babe.przynajmniej patrzac na to zajscie.Opis zdarzenia oraz obrazenia mezczyny opisane pod filmikiem autora.

mygyry

2016-09-02, 14:00
Raczej się zawiesiła a nie zamyśliła

TT4

2016-09-02, 14:00
Mama ci alt schowała?

A za potrącenie piwko.

Wiewór

2016-09-02, 14:06
Podziwiam ludzi, którzy mają na tyle odwagi, żeby wsiąść na rower bez kasku.

janlew

2016-09-02, 14:14
Normalni ludzie jeżdżą samochodami albo idą piechotą. A rowerem to po lesie nad jezioro jadą, a nie slalomują między autami.

mp0011

2016-09-02, 14:54
@Abraxus

Kask wbrew pozorom nie wiele daje, większość (~90%) śmiertelnych obrażeń to i tak obrażenia w obrębie tułowia. Kask ewentualnie zmniejsza skutki obrażeń głowy z "śmierć" na "warzywo".

Dodatkowa waga na głowie także nie jest bez wpływu podczas normalnych i typowych upadków rowerowych - może naciągnąć/naderwać mięśnie szyi chociażby.

Na tyle upadków i zderzeń z kierowcami które miałem nigdy nie zdarzyło mi się żebym kiedykolwiek dotknął głową asfaltu lub czegokolwiek twardego...

Co innego jazda wyczynowa czy downhill.

kokos_123

2016-09-03, 11:11
pierwszeństwo zabija :D


mp0011 napisał/a:

@Abraxus

Kask wbrew pozorom nie wiele daje, większość (~90%) śmiertelnych obrażeń to i tak obrażenia w obrębie tułowia. Kask ewentualnie zmniejsza skutki obrażeń głowy z "śmierć" na "warzywo".

Dodatkowa waga na głowie także nie jest bez wpływu podczas normalnych i typowych upadków rowerowych - może naciągnąć/naderwać mięśnie szyi chociażby.

Na tyle upadków i zderzeń z kierowcami które miałem nigdy nie zdarzyło mi się żebym kiedykolwiek dotknął głową asfaltu lub czegokolwiek twardego...

Co innego jazda wyczynowa czy downhill.




Prawda, ale spójrz na to z innej perspektywy, jedna dziura/szyna/auto i niefortunny upadek na krawężnik, i po człowieku.

Ja po tym jak raz prawie przejechałem 15-20 metrów twarzą po asfalcie ( wybroniłem przedramieniami ) jak tylko mogę jeżdżę w full face

Ps. Kolega już trochę dawno temu, raz przypierniczył łbem w niski przepust rowerowy pod mostem, gdyby nie kask, to by miał niezłe wgniecenie w czaszce.

Ranger

2016-09-03, 11:45
Cytat:

Na tyle upadków i zderzeń z kierowcami które miałem nigdy nie zdarzyło mi się żebym kiedykolwiek dotknął głową asfaltu lub czegokolwiek twardego...



Mnie zgarnął samochód na szybę, kiedy skręcałem w lewo po czym przeleciałem z dobre 10m. Jak wstałem z ziemi to nie miałem tylnej części kasku, bo zaj***łem głową w szybę - gdyby nie kask to byłoby co najmniej dobre szycie na pół głowy.

BulaKSSG

2016-09-03, 11:53
Po zachowaniu samochodu widać, że jest to klasyczna sytuacja - jakich na sadolu wiele - w której baba pomyliła gaz z hamulcem. Jest to spowodowane tym, że baby zamiast lewą nogę trzymać na sprzęgle, a prawą operować między gazem i hamulcem, prawą trzymają na gazie, a lewą na hamulcu. Że niby szybsza reakcja dzięki temu. Totalna głupota, ale znam wiele przypadków kobiet, które tak właśnie robią.

fantastico

2016-09-03, 12:02
Proponuję najpierw dementować plotki, że baba itp. (chociaż jak różowe paski jeżdżą każdy wie).

Do wypadku doszło w Łukowie na ul. Piłsudskiego. Kierujący oplem 61-latek skręcając w lewo na nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost rowerzyście.

Rowerzysta po uderzeniu przez samochód upadł na pokrywę silnika pojazdu, a następnie spadł na jezdnię. Doznał poważnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Kierujący oplem tłumaczył policjantom, że nie zauważył rowerzysty. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu.

Absdef

2016-09-03, 12:04
Prawda jest taka, że większość kierowców nie traktuje rowerzystów jak normalnych uczestników ruchu, stąd ten "zawias" kierowcy.

MaczoJuh

2016-09-03, 12:52
popatrzyla w lewo - wolne, popatrzyla w prawo - cos jechalo (dodam gazu wyjade przed nim!) a ze rowerzysta maly to go nie zobacyzla, prawodopobnie zaslonila go 'belka' w aucie (ta obok szyby) - Zaraz nie pie**olcie ze 'baba' - kazdemu moze sie zdarzyc, wystarczy mala nieuwaga, bycie rozproszczonym czy zmeczonym.

sylwusiex

2016-09-03, 13:10
MaczoJuh napisał/a:

kazdemu moze sie zdarzyc, wystarczy mala nieuwaga, bycie rozproszczonym czy zmeczonym.



NIE! Rozproszony bądź zmęczony może być pasażer, kierowca ma być skoncentrowany cały czas. Jak czujesz się zmęczony czy rozproszony to zrób pauzę bo przez takich idiotów później są wypadki!

1Jurko

2016-09-03, 13:17
Miałem kiedyś podobną sytuację ale jechałem wolno i zdążyłem wyhamować. Problemem było to że oślepiło mnie słońce przy wjeżdżaniu w ulicę. Patrząc na cienie na tym filmiku mogło być podobnie. Do tego znany z jakości wzrok 60-latków i gotowe.

river013

2016-09-03, 13:24
maczujuh... rowerzysta jechał z naprzeciwka, naprawdę zasłoniła go belka ? Proszę cię...