18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

To już jutro

bartula • 2012-07-31, 08:50

stań na minutę.

Asteroth

2012-07-31, 16:16
To smutne, ze bezsensowny czyn nagrany przez ludzi ktorzy sami siedzieli sobie w bezpiecznym miejscu a na smierc posylali ludzi, ktorzy byli niezbedni do odbudowy kraju po wojnie - ktora i tak juz byla na ukonczeniu. Zniszczona Warszawa, tysiace ofiar - elita przepadla, a Stalin nie musial nawet kiwnac palcem. To nie bohaterstwo tylko glupota i krotkowzrocznosc.
I NIGDY nie bede szanowal glupoty.

EdmundKemper

2012-07-31, 16:30
Ciekawe, przeciwnicy powstania, co byście powiedzieli gdyby to Wam przyszło wybierać między śmiercią siedząc na dupie i patrzeć jak nasz kraj umiera, a śmiercią w walce. I tak. To była odwaga, a nie głupota! Pomyślcie co musieli czuć Ci wszyscy ludzie biorący udział w powstaniu. Jaka to musiała być duma dla nich, że mogą coś zrobić, a nie tylko rzucać słowa na wiatr. I jestem przekonany, że 99% z nich, jeśli nawet nie 100%, ginęła z poczuciem spełnionego obowiązku wobec ojczyzny. Wiem, że teraz modny jest antypatriotyzm, ale ciesze się, że gdzieniegdzie jeszcze zostali prawdziwi patrioci, którzy Polskę noszą nie tylko w paszporcie i dowodzie osobistym, a orzełek to coś więcej niż bezsensowny obrazek. Jestem pewien, że obcokrajowcy są dumni ze swoich krajów mimo iż nie mają one tak wspaniałej historii jak Nasza Ojczyzna. Jedynie Polacy potrafią tak narzekać na swoich rodaków i wszędzie widzieć jakieś niedopatrzenia albo coś do czego można się doczepić. Jedynie Polacy ślepo patrzą na Zachód, jaki to jest wspaniały, jak tam dobrze, jak tam cudownie. "Zachód to, Zachód tamto". A my przecież musimy być dokładnie tacy sami jak Zachód, bo to teraz modne, Zachód wyznacza trendy i w ogóle same ochy i achy. Jak nie sowiecka mentalność to znowu nie wie jak nazwać teraźniejszą mentalność większości Polaków. Byliśmy r*chani na dwa fronty, jesteśmy, i będziemy bo zapewne myślenie w naszym kraju nie zmieni się. Wracając do tematu, zapewne, gdyby nie było tego powstania to byście psioczyli na Polaków dlaczego nie ruszyli do walki i nie bronili Polski. A najśmieszniejsze jest to, że najwięcej przeciwników powstania jest spoza Warszawy, podczas gdy sami Warszawiacy są dumni w większości z powstania.

K-...........an

2012-07-31, 16:46
AmorPatriaeNostraLex napisał/a:

Ciekawe, przeciwnicy powstania, co byście powiedzieli gdyby to Wam przyszło wybierać między śmiercią siedząc na dupie i patrzeć jak nasz kraj umiera, a śmiercią w walce.



siedząc na dupie szansa na przeżycie jest 50:50, idąc z jednostrzałowcem, bez wyszkolenia na ufortyfikowany garnizon uzbrojonych po zęby żołnieży szansa na przeżycie ~1-2%, sp***alając gdzie pieprz rośnie i zaszywając sie, żeby przeczekać wojnę, a po niej brać współudział w odbudowie i płodzeniu nowego pokolenia Polaków szansa >90%

mądry człowiek wybiera opcje ostatnią, tak jak elity polityczne... niech wojują wojaki i inne debile sterowane jak robociki przez siedzących sobie wygodnie w pałacu z cygarem i koniakiem baronów i generałów

ja wole być żywym mądrym tchórzem, niż martwym wielce bohaterskim nikim... każda wojna się kiedyś kończy, gdyby ludziom ze łba wybić wojowanie to żolnierze złożyli by broń i poszli razem do knajpy.

poza tym historia pokazała jak to bohaterstwo pomogło Polsce, może gdyby ta inteligencja nie zginęła, to ich zdolności krasomówcze i dyplomatyczne skłoniłyby ludzi do wypędzenia ruskich już w pierwszych latach stalinizmu

jackalski

2012-07-31, 17:06
AmorPatriaeNostraLex napisał/a:

A najśmieszniejsze jest to, że najwięcej przeciwników powstania jest spoza Warszawy, podczas gdy sami Warszawiacy są dumni w większości z powstania.



Większość warszawiaków to ludność napływowa. Ci dumni są na Powązkach i na Woli, sześć stóp pod ziemią...

Powstanie zostało okupione krwią młodych ludzi, Polska została wepchnięta w łapy sowietów, miasto zostało zrównane z ziemia...













:idzwch*j:

alhazar

2012-07-31, 17:10
Albo co niektórzy tutaj mają Zj***nE mózgi,ale świat całkiem pie**olnął na dno. Niby co, jeden z drugim tępaku pie**olony, stałbyś i patrzył jak obcokrajowiec rabuje twój dobytek? Jak morduje ci siostrę, matkę, ojca? Tego być chciał p*zdowata miernoto społeczna? Mam ogromny szacunek do powstańców za to,że stanęli do nierównej walki. Ty jeden z drugim nawet nie wiecie co to odwaga pieprzone emo-gimbo-p*zdy. Za klawiaturą kozak, a w życiu p*zda. Bo gdybym ja się znalazł na ich miejscu to też bym ten j***ny hitlerowski naród gołymi rękami miał ochotę zamordować. Internetowi napinacze co chodzą klepać jednego w dziesięciu. Obyście kondomy nie musieli znaleźć się w podobnej sytuacji bo wtedy nasze pokolenia miałyby prawo mówić z pogardą.....Tak samo jak ja gardzę dzisiaj wami. Miernoty.

jackalski

2012-07-31, 17:30
alhazar napisał/a:

Za klawiaturą kozak, a w życiu p*zda. Bo gdybym ja się znalazł na ich miejscu to też bym ten j***ny hitlerowski naród gołymi rękami miał ochotę zamordować.



Dzięki Ci za te dwa zdania. Jedno obok drugiego pięknie obrazują internetowych partyzantów.

Słuchaj. Nikt nie odmawia bohaterstwa powstańcom. Chwała im. Ale biorąc pod uwagę jak sowieci 'współpracowali' w czasie akcji Burza, poleganie na tym, że powstańcy dostaną wsparcie było delikatnie mówiąc naiwne. Od początku było wiadomo, że sowieci nie pomogą, a bez wsparcia powstanie padnie. Decyzja była podjęta z nadzieją, że Brytyjczycy i Amerykanie zmuszą sowieckich 'sojuszników' do udostępnienia swojej przestrzeni by organizować zrzuty. 'O dziwo' sowieci się nie zgodzili, a nasi zachodni 'sojusznicy' nie kwapili się z pomocą, zwłaszca, że na skutek blokady informacyjnej, nie mieli presji ze strony swojego społeczeństwa by pomagać... I to były fakty, które były znane dowódcom na kilka tygodni przed godziną W.

Powstanie było pomyłką, która kosztowała nas kilkadziesiąt lat niepodległości. Pomyłką, za którą do tej pory płacimy. I nie była pomyłką żołnierzy albo młodzieży, która walczyła, ale polityków, którzy podjęli takie a nie inne decyzję.

Hesbollah

2012-07-31, 17:51
@kpaxian

Ziomuś, piwa Ci nie dam, dałbym FLACHĘ, ale nie wiem jak!

Boroo

2012-07-31, 17:52
Wasza krew za naszą wolność!!

azerbejdzanification

2012-07-31, 17:56
Ja pie**ole, czytam niektóre posty i niedowierzam. Dla młodzieży to może być nudny temat(a nie powinien). Ale brak szacunku dla tych co walczyli o naszą wolność to już przegięcie. Czego oni teraz w tych Gimnazjach i średnich szkołach uczą?Po co AKowcy walczyli i tułali się po kanałach?Żeby j***ne gimbusy teraz pisały że wolą koncert Madonny?

DiesIrae

2012-07-31, 18:15
Miałem się nie odzywać w tym temacie bo sadola traktuję jako oderwanie od rzeczywistości i wchodzę tu żeby się pośmiać nie pie**olić farmazonów. Ale im dłużej czytam te wypociny tym gorzej mi się robi. Ci ludzie zrobili to co im dyktowały własne wartości. Te wartości które w dzisiejszym czasach są wyśmiewane przez lewaków oraz używane w pustym znaczeniu przez pseudopatriotów. Rzucili się do nierównej walki przepełnieni HONEREM w sercu, wiarą w BOGA i miłością do OJCZYZNY. Szli osamotnieni na barykady z polskim hymnem na ustach oddając życie za kraj i miasto które miało zostać starte z mapy Europy. To najpiękniejszy etos walki, każdy kto czuje się dumny że jest POLAKIEM zawsze będzie to doceniał. Na popie**oleńców którzy obrzucają błotem bohaterów szkoda nawet kuli

A do j***nych przerzutów jeszcze pytanie - patrzyłbyś jeden z drugim jak powoli i konsekwentnie niszczą Twój kraj, całą tradycję, kulturę, rodaków. Złapałbyś za mołotowa czy siedziałbyś w wychodku!?
Banda pie**olonych przybłędów...

Vinewood

2012-07-31, 18:17
Cytat:

Ci ludzie zrobili to co im dyktowały własne wartości

GÓWNO NIE WARTOŚCI! Kierowali się swoją głupotą i "patriotyzmem", który został im wpojony przez spoconych dziadów którzy sami zamiast walczyć siedzieli w Londynie. I dobrze. Też bym siedział wtedy w Londynie. Albo gdziekolwiek gdzie spokój. Po co miałbym umierać? BO WARTOŚCI k***A? Niee mój panie, tak nie będzie. Życie jest tylko jedno i będę żył jak chce. Nie będe umierał, bo k***a wartości. No litości k***a. Mam zostawić rodzinę tylko dlatego że j***ne wartości? Tylko dlatego że urodziłęm sie tam a nie gdzie indziej? Weź wypie**alaj :shock:

K-...........an

2012-07-31, 19:35
alhazar napisał/a:

Za klawiaturą kozak, a w życiu p*zda. Bo gdybym ja się znalazł na ich miejscu to też bym ten j***ny hitlerowski naród gołymi rękami miał ochotę zamordować.



dobrze wszyscy wiemy, że tym kozakiem to właśnie jesteś Ty...
bo w przeciwieństwie do Ciebie ja otwarcie piszę, że bym sp***alał gdzie pieprz rośnie

a Ty piszesz co to byś nie zrobił w takiej sytuacji, ale nigdy w takiej sytuacji nie byłeś, ba! nawet w 1/100 takiej sytuacji i prawdopodobnie gdyby do podobnej doszło, to byś k***a klęczał i obciągał fiuta niemcom czy ruskim byleby tylko Cię nie zabijali... a broni to używałeś chyba tylko w jakiejś strzelance

:idzwch*j:

P.S. Jeśli podałeś prawdziwy wiek, to znaczy, że też chodziłeś do gimnazjum, więc zluzuj dupościsk

Swka

2012-07-31, 22:21
Kuurde... sami patrioci robili ten filmik... nieco że jest on o Polsce i Powstaniu Warszawskim to dowalili napisy w języku angielskim, moi dziadkowie nie o taką Polskę walczyli. W kolejnych pokoleniach nie zdziwiłbym się jeżeli Polska jako kraj znowu zniknie i nie będzie jej na mapach i tym razem jak zniknie to na dobre, tylko tym razem dążymy do tego sami jak głupie ćmy do światła...

Tak czy siak dałem piwo tylko dlatego że ktoś o tym pamięta i filmik jest bardzo przyjemnie skręcony, a samo to wydarzenie porusza każdego człowieka który choć trochę bardziej zagłębił się w ten temat.

wudun

2012-07-31, 22:36
Powstanie Warszawskie z militarnego punktu widzenia nie miało racji bytu. Tutaj chodziło o coś innego. AK i rząd na uchodźstwie już wiedział że Polskę bierze Stalin. Wszyscy mieli świadomość tego co będzie. Roosevelt za cenę "pokoju" postanowił oddać wschodnią Europę ruskom, Churchill(jak i UK) był już tak słaby gospodarczo i militarnie że w Jałcie praktycznie nie miał głosu. Wszyscy wiedzieli że kiedy polska wyzwoliła by stolicę z automatu Stalin straciłby nasz kraj. Sam Roosevelt podobno tak powiedział.
AK postawiła wszystko na jedną kartę i chwała im za to. Dzięki powstaniu świat przyglądał się sytuacji w Polsce więc sowieci nie mieli wolnej ręki tak jak na wschód od nas. Wszystko musiało być robione w białych rękawiczkach.


Mimo iż bardzo ubolewam nad śmiercią tych wszystkich bohaterów uważam że rocznica wybuchu powstania powinna wyglądać tak jak 4 lipca w stanach.

Domo91

2012-07-31, 22:44
"Generał Władysław Anders uważał powstanie warszawskie za kardynalny błąd z politycznego i wojskowego punktu widzenia, a z moralnego za zbrodnię, za którą odpowiedzialność ponosili jego zdaniem dowódca Armii Krajowej gen. Tadeusz Bór-Komorowski i jego sztab..."

Skutkiem Powstania było 200 tys. polskich ofiar i zniszczenie pięknej stolicy naszego kraju. Jakiekolwiek korzyści dla narodu - wysoce wątpliwe. Dlatego decyzję o jego wybuchu oceniać należy krytycznie. Zgodnie z tym co napisał jeden z moich znajomych: "Chwała żołnierzom powstańczej Warszawy. Hańba dowódcom za wydanie miasta na śmierć."

Nie zmienia to faktu, że walczącym Powstańcom, herosom swojej epoki, należy się wieczna cześć i chwała. Zwłaszcza dziś - w świecie drobnego kombinatorstwa, małych interesików i szukania wyłącznie własnych korzyści. Przykład ich wiary, poświęcenia i walki już na zawsze będzie dla Polaków żywym świadectwem.

Uczcijmy jutro pamięć Polski Walczącej, Walczącej Warszawy, niezależnie od tego, skąd jesteśmy i jakie są nasze poglądy.

Cześć i chwała Bohaterom!