18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Titanic nigdy nie zatonął

lobominator • 2013-02-27, 17:33
Pływając po głębokich otchłaniach internetu, natknąłem się na ciekawą teorię odnośnie zatonięcia statku Titanic. Z góry zaznaczam, że jest to jedynie ciekawostka, gdyż historii i teorii na temat zatonięcia powstało całe multum. Teoria mówi o tym, że Titanic tak naprawdę nigdy nie poszedł na dno, a statkiem, który wtedy zatonął był bliźniaczo do niego podobny Olympic.

Według tej teorii - Olympic był bardzo podobnym do Titanica statkiem - był niemal jego "bratem bliźniakiem".
Olympic został wyprodukowany i zwodowany o wiele wcześniej, niż Titanic.

Co ciekawe, jest to prawda. Poniżej porównanie.
Po lewej znajduje się Olympic, a po prawej Titanic:



Idąc dalej, wg przytaczanej przeze mnie teorii - podczas któregoś ze swoich rejsów, Olympic miał przeżyć niemiłą przygodę związaną z uderzeniem w wojenny okręt "HMS Hawke". Kolizja ta spowodowała, że został dość mocno uszkodzony. Problemem był jednak nie sam fakt uszkodzenia statku, lecz fakt, że nie był on ubezpieczony i doprowadził firmę "White Star Line" niemalże do bankructwa. Problemy finansowe z tym faktem związane bardzo opóźniały również moment zwodowania Titanica, którego zwodowanie i dziewiczy rejs zostały już uprzednio odpowiednio "rozreklamowane" przez ówczesne "media". Właściciele firmy wpadli więc na pomysł, żeby zamiast Titanica zwodować po części naprawionego Olympica i zatopić go na oceanie, zabijając przy tym całą masę niewinnych ludzi. Dzięki temu mieli oni odzyskać utracone pieniądze, które włożono w naprawdę Olympica. Oryginalny Titanic miał za to pływać po morzach, aż do roku 1935, oczywiście pod nazwą zmienioną na "Olympic". Według tej teorii - w 1912 roku zatonął nie Titanic, lecz właśnie Olympic.

Teoria pochodzi z tej książki:
link

P.S. Nie wiem, czy dobry dział wybrałem, bo mimo wszystko nie jest to ani dokument, ani potwierdzona historia, a jedynie teoria. Ewentualnie niech admin przeniesie do historycznych, jeśli tak uzna.

Udash

2013-02-27, 17:52
Czy Rose DeWitt Bukater znana również jako Rose Dawson potwierdza tą teorię? Szkoda że nie możemy usłyszeć opinii Jack-a z wiadomych względów.

"My favourite song, mother fucker, I don't like to admit it,
Is the Celine Dion's song from the movie Titanic
Everynight in my dreams, I see you, I feel you.
Every time I hear that fucking shit, a tear comes to my eye,
Why the fuck did Leonardo DiCaprio have to die?"

lobominator

2013-02-27, 17:53
@up:
Napisz do Winslet i się zapytaj.
Emaile nie gryzą.

okar19

2013-02-27, 18:03
A kogo to obchodzi co zatonęło? Prawdy nigdy się nie dowiesz.

SalvaCzoko

2013-02-27, 18:12
"Właściciele firmy wpadli więc na pomysł, żeby zamiast Titanica zwodować po części naprawionego Olympica i zatopić go na oceanie. Dzięki temu mieli oni odzyskać utracone pieniądze, które włożono w naprawdę Olympica."
W jaki sposób? Zapewne statek miał AC, tak więc dostali odszkodowanie na naprawę, które poszło na odszkodowania dla rodzin, które pochłonął ocean? Trafiłem? A zapomniałbym, góra lodowa dostała 5 stówek mandatu i 6 punktów karnych.

lobominator

2013-02-27, 18:17
@up: przecież wyraźnie napisałem w tekście, że to jedynie fajna do przeczytania ciekawostka, a nie prawda objawiona.

rockface123

2013-02-27, 18:55
tak, usa wysłało samoloty by rozj***ć WTC a titanica, podobnie kazali rozj***ć :D zajebisty tok myślenia powodzenia.

lobominator

2013-02-27, 19:46
rockface123 napisał/a:

tak, usa wysłało samoloty by rozj***ć WTC a titanica, podobnie kazali rozj***ć :D zajebisty tok myślenia powodzenia.



Zajebista to jest Twoja polszczyzna i zdolność czytania ze zrozumieniem.

kaiel

2013-02-27, 19:53
nie takie rzeczy robili, nieprawdopodobne ale ciekawe

Garbatyx

2013-02-27, 20:09
Fake, przecież na filmie z Di Caprio było widać napis "Titanic"... Kiepska prowokacja.

Suka_Blyat

2013-02-27, 20:11
Za niedługo dowiemy się, że Tu 154 z Kaczyńskim na pokładzie się nie rozj***ł i tak naprawdę to Leszek sprzedaje osły na targu w Mogadiszu a jego żona handluje firankami :amused:

ik...........ea

2013-02-27, 20:12
Fajny temacik i teoria dosyć prawdopodobna. Piwko!

lobominator

2013-02-27, 20:13
Garbatyx napisał/a:

Fake, przecież na filmie z Di Caprio było widać napis "Titanic"... Kiepska prowokacja.



Efekty specjalne. W realu był tam napis "FSO".

oozyxak0o

2013-02-27, 20:17
Ciekawe ile takie cacko kosztuje o.O