18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Terramax

soqu1 • 2013-03-31, 22:58
bezzałogowa ciężarówka

masterstcs

2013-03-31, 23:01
czyli jak przypie**oli w coś to kogo karać?

K-...........an

2013-03-31, 23:12
Po co bezzałogowej ciężarówce kabina?

QML

2013-03-31, 23:13
masterstcs,

TheByQ

2013-04-01, 03:33
@K-Paxian Bo nie chciało im się robić ciężarówki od podstaw, więc zmodyfikowali już istniejącą ciężarówkę.

P(r)OLAND

2013-04-01, 03:37
Powiem tak.
W Mercedesie w Niemczech, gdzie istnieje produkcja aut, po zakladzie jezdzi ciezarowka, ktora rowniez jest automatem. Testuja ja kazdego dnia, jezdzi i czysci asfalt. Informacji o niej wiecej jak o dziurach na polskich drogach. Zadna nowosc.

dawid1992

2013-04-01, 14:48
ruscy dodali by dodatkowe wyposażenie - kamerę

kazzek94

2013-04-01, 16:46
Kapitan Powolny :D piwko :D

Chicago

2013-04-01, 17:17
TopGear jest zajebisty. Aż się wk***iłem, że filmik ucięty w takim momencie, bo mi smaczka narobiłeś :P Przetłumaczyłem wam dosyć dokładnie cały tekst, jednak nie mogłem zrozumieć dwóch nazw własnych. Endżoj, krata browaru za wstawkę!


[LEKTOR]

Poznajcie Terramax'a. Posiada napęd na 6 kół, opony wielkości diabelskiego młyna (Ferris wheel - http://en.wikipedia.org/wiki/Ferris_wheel ) zdolny dojechać niemal wszędzie i, jak możecie zaobserwować - nikogo na miejscu kierowcy.

[JAMES]

To niezależny pojaz, może patrolować, dostarczać materiały i to wszystko bez ryzyka dla żołnierzy, którzy mogliby zostać wysadzeni przez IED-sy. (IED - miny domowej roboty, przydrożne http://en.wikipedia.org/wiki/Improvised_explosive_device ). Generalnie, o to jak to działa: na dachu znajduje się rzecz zwana (MIDO? nie wiem, sorki). 64 odzdzielne lasery obracające się bardzo szybko, rozpoznające teren. Informacje, które zbierają, są interpretowane przez komputer pokładowy, który z kolei decyduje, gdzie pojazd powinien się udać i steruje silnikiem, kierownicą, hamulcami itd. Oto, co widzi komputer: zielone oznacza - brak przeszkód, rośliny i tego typu rzeczy. Wszelakie odcienie czerwieni, to cięższe przeszkody: skała, drzewo, klif (spadek) i tego tym podobne. Spójrzcie na to! To niesamowite. (Terramax omija zaparkowane pojazdy)

[LEKTOR]

Pytanie jednak: Czy jest w stanie pokonać samochód zbudowany przez (Bromus? nie wiem), oraz prowadzony przeze mnie.

[JAMES]

Oto co zamierzamy zrobić: Urządzimy sobie wyścig. Stąd, do tamtego wzgórza, dystans około 10 mil.

[LEKTOR]

Między nami , a metą znajduje się wiele wyzwań, w tym: skalista nawierzchnia, strome zbocza, grząskie błoto oraz podmarznięte rzeki. Nie będzie konkretnej, wcześnie zaplanowanej drogi. Ja i LandRover będziemy musieli sobie radzić sami.

[JAMES]

Oto człowiek kontra maszyna. Dosłownie.

[KOLEŚ Z FLAGĄ]

Trzy, dwa...

[JAMES]

Ej, czekaj..

Lord_Rzeźnik

2013-04-01, 17:57
Jeden celny strzał (lub rzut błotem/gównem) bądź rozrzucenie krzaczków na drodze i mogą być kłopoty :p. Ale wynalazek tak czy siak innowacyjny i na pewno pomoże w rozwijaniu technologii.

Leginek

2013-04-01, 18:13
Taka zabawka na pilota ;)

Zinnat

2013-04-01, 18:19

:-)

brt1529

2013-04-01, 20:10
Chicago napisał/a:


[JAMES]

na dachu znajduje się rzecz zwana (MIDO? nie wiem, sorki). 64 odzdzielne lasery obracające się bardzo szybko, rozpoznające teren.


[LEKTOR]

Pytanie jednak: Czy jest w stanie pokonać samochód zbudowany przez (Bromus? nie wiem), oraz prowadzony przeze mnie.
[center][b]



Jeżeli chodzi o twoja pierwszą wątpliwość to nie MIDO tylko LIDAR (Light Detection and Ranging). A co do drugiej wątpliwości to chodzi o Brummies, tak nazywa się mieszkańców Birmingham w języku potocznym.

snik0

2013-04-02, 07:41
Leginek napisał/a:

Taka zabawka na pilota ;)


Na ch*ja, to jest autonomiczne sk***ysyństwo