18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Telepatyczna reanimacja motocyklisty

Pener • 2011-08-17, 11:27
30 razy rozłóż ręce, 2 razy złap się za głowę

c4c

2011-08-17, 11:37
Ten kierowca autobusu wygląda jak baba i panikuje jak baba.

ABERCROMBIE

2011-08-17, 11:37
myślałem ze sie wbije a tu nic:(

kowalik

2011-08-17, 12:04
A motocyklista leży..nikt nawet nie spojrzał czy żyje.. Jakie to społeczeńtwo jest spaczone w tych czasach...

wero

2011-08-17, 12:11
zamiast pomóc to facet ogląda sobie rozbity motor, autobus a po oględzinach wypad.. ręce opadają. babka ćwiczenia wykonuję a w autobusie to nie wiem chyba nikogo nie ma,że nikt nie ruszył tyłka.

mare30ks

2011-08-17, 12:25
j***na tlusta krowa, za taki manewr powinno byc dozywotnie zabrane pr awo jazdy... oile baby wogole powinny miec ten papierek

.:...........:.

2011-08-17, 12:27
mare30ks napisał/a:

j***na tlusta krowa, za taki manewr powinno byc dozywotnie zabrane pr awo jazdy



Nie jesteś katolikiem, nie potrafisz wybaczyć i dać drugiej szansy. :-(

Pener

2011-08-17, 12:27
papierowych już nie ma

BongMan

2011-08-17, 13:23
Lepsze to niż durne polskie prawo mówiące o obowiązku udzielenia pomocy. Nawet jak nie umiesz i swoją "pomocą" narobisz więcej szkód niż pożytku. Tak czy siak jesteś w dupie. Nie pomożesz - sprawa o nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Spróbujesz pomóc i zjebiesz - sprawa o nieumyślne spowodowanie śmierci/uszczerbku na zdrowiu.

ul...........rt

2011-08-17, 13:46
To chyba trolejbus jest a nie autobus...

eniu1

2011-08-17, 13:49
Cóż, kiedy ja leżałem rozj***ny na drodze powyłazili z samochodów, wyciągnęli komóreczki i robili sobie fotki, kręcili filmiki z pieprzonym "dawcą organów". Nikt nawet nie łapał się za głowę bo ujęcie by nie wyszło, a co dopiero udzielić jakiejś pomocy! Włazić innym w kadr?!

D4ron

2011-08-17, 14:04
BongMan napisał/a:

Lepsze to niż durne polskie prawo mówiące o obowiązku udzielenia pomocy. Nawet jak nie umiesz i swoją "pomocą" narobisz więcej szkód niż pożytku. Tak czy siak jesteś w dupie. Nie pomożesz - sprawa o nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Spróbujesz pomóc i zjebiesz - sprawa o nieumyślne spowodowanie śmierci/uszczerbku na zdrowiu.



Mylisz się. Jeśli nie pomożesz to faktycznie możesz spodziewać się kłopotów. (choć też nie zawsze)

Jeżeli będziesz starał się udzielić pomocy i zrobisz to nie umiejętnie, doprowadzając do dalszych uszkodzeń ciała poszkodowanego w wypadku, bądź do jego śmierci, to (o ile nie jesteś lekarzem lub ratownikiem medycznym) nie odpowiesz za konsekwencje swoich działań.

Masz obowiązek udzielić pomocy w takim stopniu w jakim jesteś w stanie, uznając za priorytet własne bezpieczeństwo.

Za sposób udzielenia pomocy odpowiadają lekarze i ratownicy medyczni o ile zostanie im udowodnione, że działali wbrew zasadą sztuki lekarskiej.

(Oczywiście, możliwe jest postawienie zarzutów nieumyślnego/umyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci poszkodowanego, osobie winnej spowodowania wypadku- w zakresie stopnia winy jaką ponosi. Ale to oddzielna kwestia)

Podsumowując: Kiedy jesteśmy świadkami/uczestnikami wypadku, to po upewnieniu się, że nam nic nie grozi, naszym obowiązkiem jest udzielenie pomocy ofiarom wypadku, do czasu przyjazdu odpowiednich służb. Odpowiadamy za nie udzielenie pomocy a nie za sposób w jaki jej udzielamy czy skutki naszych działań.

tygryniooo

2011-08-17, 15:14
Na tym filmiku widzieliśmy typowy przykład N.S.D. - Naturalna selekcja debili.

Jakby jechał jak człowiek to by wyhamował, a ten baran na pełnej piździe myślał, że ominie :D za dużo filmów zero myślenia.
Szkoda mi tylko tego autobusu bo mu karoserię zębami podrapał.

spiepszaj_dzbanie

2011-08-17, 15:38
@kowalik
bo jest sztywny jak szydło

@mare30ks
:brawo: kolego pie**olisz, idź lepiej rozgłaszać "ńeh rzyje paczeńe w lósterka" jeżeli nie widzisz że kaskader tfu... motocyklista szedł jak przecinak. Gdyby miał 50km/h to zdążyłby zauważyć pojazd komunikacji miejskiej (taki słabo widoczny, malutki przegubowiec) i w porę by się zatrzymał

mare30ks

2011-08-17, 17:48
jak chce moze zapie**alac i 200, ale jak sie wyjezdza z podporzadkowanej to ma sie obowiazek patrzec czy sie nie wyjezdza, jak ktos nie potrafi ocenic odleglosci to nie powinien przemieszczac sie niczym innym niz furmanka. i to po polu