18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Taekwondo WTF Najlepsze nokauty 2012

Saint • 2013-03-09, 12:43


Tak wiem, poskładali byście ich jak żółtki skutery.

mikel1994

2013-03-09, 14:10
Czy żaden z trenerów nie wpadł jeszcze na to żeby uczyć trzymania rąk przy głowie, czy to jakieś zabronione w tkd jest?

Saint

2013-03-09, 14:44
mikel1994 napisał/a:

Czy żaden z trenerów nie wpadł jeszcze na to żeby uczyć trzymania rąk przy głowie, czy to jakieś zabronione w tkd jest?


W federacji wtf (olimpijskiej) rąk się praktycznie nie używa (uderzenia rękoma w twarz zabronione), to też stosuje się niską gardę mającą na celu obrone przed kopnięciami. Większy nacisk kładzie się odpowiednie wykrzystanie dystansu. Na ogół do nauki taekwondo (itf) wplatane są techniki z kick-boxingu tym samym stójka bokserska. Więc większość szkół taekwondo finalnie prezentuje coś nieco innego niż widzimy na filmie.

kokroucz

2013-03-09, 20:02
no i sie zacznie, dawac specjaliści zza monitora!

dhex

2013-03-09, 20:33
to jest piekne. polowa tych sytuacji po prostu stoisz i wiesz, ze to ty goscia znokautujesz. pewnosc siebie i precyja no k***a piekne ;d

lobominator

2013-03-11, 02:36
I tak byśmy ich poskładali jak żółtki skutery.

osky456

2013-03-11, 15:08
dzięki za ten wpis o skuterze bo właśnie przypomniałeś mi że muszę " maszynę " przygotować do sezonu :D

xqwzts

2013-03-11, 15:14

beez_znaczenia

2013-03-11, 15:50
a ja myślałem że takie kopniaki są możliwe tylko w teekenie :P

motoguru

2013-03-11, 16:29
Saint napisał/a:


W federacji wtf (olimpijskiej) rąk się praktycznie nie używa (uderzenia rękoma w twarz zabronione), to też stosuje się niską gardę mającą na celu obrone przed kopnięciami. Większy nacisk kładzie się odpowiednie wykrzystanie dystansu. Na ogół do nauki taekwondo (itf) wplatane są techniki z kick-boxingu tym samym stójka bokserska. Więc większość szkół taekwondo finalnie prezentuje coś nieco innego niż widzimy na filmie.



Dobrze gadasz, ale według mnie większość tam dała nieco dupy. Jak zapewne dobrze wiesz, z WTF zabronione są kopnięcia w plecy, więc spokojnie ręka zamykająca pozycję ( czy ręka po stronie nogi wystawnej ) może spokojnie w razie niekontrolowanego ruchu zawodnika chronić głowę, podczas, gdy druga osłania korpus.

jinrey

2013-03-11, 18:03
motoguru napisał/a:



Dobrze gadasz, ale według mnie większość tam dała nieco dupy. Jak zapewne dobrze wiesz, z WTF zabronione są kopnięcia w plecy, więc spokojnie ręka zamykająca pozycję ( czy ręka po stronie nogi wystawnej ) może spokojnie w razie niekontrolowanego ruchu zawodnika chronić głowę, podczas, gdy druga osłania korpus.



zgadzam się, mi bez przerwy wpajano by trzymać gardę i nie raz dzięki temu uniknąłem KO w WTF. A co do uderzeń rękoma, to jak ja trenowałem to o ile pamiętam można było uderzać w klatkę piersiową prostymi strzałami.

Saint

2013-03-11, 21:05
jinrey napisał/a:



zgadzam się, mi bez przerwy wpajano by trzymać gardę i nie raz dzięki temu uniknąłem KO w WTF. A co do uderzeń rękoma, to jak ja trenowałem to o ile pamiętam można było uderzać w klatkę piersiową prostymi strzałami.


W klatkę można.

jeyjey344

2013-03-11, 21:09
Nie rozumiem. 4 minuty pięknych KO, może w trochę słabej jakości, ale jednak. To powinno mieć minimum 500 piwek