18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sztuczne jajka z Chin

Centurion • 2008-05-16, 12:21
Chińczycy wszystko potrafią podrobić i sprzedać taniej, ale to już lekka przesada...


Re...........ms

2013-02-28, 20:14
Widziałem to już dawno temu, ale dopiero filmik innego sadola o orzechach wypełnionych cementem uświadomił mi fakt, że ten materiał jeszcze nie trafił na sadola a rzecz jest ciekawa.

Chińczycy stają na głowie, aby masowo podrabiać wszystko.. nawet jedzenie.

najgłośniejsze sprawy ostatnich lat:
- podrabianie jajek, owoców i warzyw.
- karmienie kur jedzeniem zawierającym rtęć i inne "ciężkie związki", aby oszukać wagę i dostać za nie więcej.

wrzucam materiał dosyć stary i jestem pewien, że od tamtej pory pojawiło się wiele nowych podróbek i sposobów podrabiania.







po kitajsku, ale wszystko widać jak robią (akcja od 1:20)



można by tak wymieniać w nieskończoność.
Swoją drogą chyba już wiem dlaczego skośny chcą zżerać jeszcze na wpół żywe zwierzęta. ryby, robale... przynajmniej mają pewność, że prawdziwe :D

JA...........or

2013-02-28, 20:53
Patrze na metke bo nie chce kupowac chinszczyzny ale czasem nie ma alternatywy.
Przyklad spodenki rowerowe bylem w 4 sklepach sam chinski syf.

Un_Nem

2013-02-28, 21:41
swiat schodzi na podrabiane gowna :/
czy to k***a za wiele zeby chciec zjesc cos normalnego ? nie te miesa co teraz sa h*j wie czym karmione zwierzeta tylko NORMALNE jedzenie...
ja pie**ole :/ odechciewa sie zyc. a zycie jest k***a jedno. powinno sie robic cos zeby je umilic a nie sp***olic.

czorny88

2013-02-28, 21:54
podrabiane, chiny nic mnie to nie dziwi

jarekddz

2013-02-28, 22:12
masakra, zamiast każdy sobie pomagać, żeby żyć w zdrowiu, to każdy każdego oszukuje, żeby k***a 5 zł więcej zarobić. To musi k***a kiedyś pie**olnąć, będzie wojna czy ch*j wie co. Będzie i natura odrodzi się na nowo. Chyba, że zak***ią atomówkę, to już ch*j w p*zdę z tym

Ork.Fajny

2013-02-28, 22:48
Albo k***a media poj***ło już od tej anty-chińskiej propagandy albo Chińczycy to geniusze inżynierii biologicznej(czy jak to nazwać) i przebudowali całkowicie biochemię ciała np. kury by była zdolna przyswoić rtęć na stałe i w dużej ilości...

mayhem86

2013-02-28, 22:54
Chiny mają głęboko w dupie patenty firmowe rejestrowane w innych krajach, dlatego jest tam tyle podróbek. Jeżeli chodzi natomiast o trucie ludności jedzeniem, to o ile nie ma na to cichego przyzwolenia rządu porządek komuchy w końcu zaprowadzą (trzeba pamiętać, że w Chinach jest 35 razy tyle ludzi co w Polsce a kraj jest rozległy). W Chinach się nie pierd**ą, czapę można dostać nawet za łapówkę... a u nas za zabójstwo wychodzi się po paru latach.

Jeżeli chodzi natomiast o "chińskie badziewie" to myślicie, że czym jest to spowodowane? Ano właśnie popytem na gówniane produkty. Chińczyk może zrobić i rzeczy bardzo dobrej jakości.

Mam znajomego który ściąga z Chin meble. Jedzie do odpowiedniej firmy i mówi, że chce, żeby mebel wyglądał w określony sposób, ma być wykonany z takich i takich materiałów. Cena zostaje określona powiedzmy na 100$ za dobry jakościowo - drewniany mebel. Do tej samej hurtowni przyjeżdża potem rusek, widzi ten mebel i mówi - chcę taki sam, tylko za 50$. Nic dziwnego, że pod fornir wkładają wtedy płytę wiórową a po kątach upychają trociny. Jaka płaca taka praca.

Got

2013-03-01, 11:25
Jak dla mnie to nie są podróbki na skalę masową, raczej pokazanie że się da. Wątpię czy faktycznie jest to bardziej opłacalne.

Co do rtęci w kurczakach, to przecież i u nas karmili świnie śrutem, ołowiem albo pompowali wodą żeby cięższe były ;)