18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Szpitalne menu

dogip • 2014-04-04, 10:39
Ciekawe menu z polskich szpital. Warto przeczytać. Ale szczególną uwagę zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie. Polska!

Cytat:

Kilka kromek chleba, plaster salcesonu i pół kiszonego ogórka. A czasem zamiast wędliny - kawałek pasztetu lub pół kostki serka topionego. Tym niektóre polskie szpitale karmią swoich pacjentów. A ci fotografują posiłki i ich zdjęcia umieszczają na Facebooku. Reporterka RFM FM Aneta Łuczkowska przyjrzała się szpitalnemu menu.

Jest biednie i byle jak. Pacjenci skarżą się, że na śniadanie i kolację dostają... "pół bochenka chleba i kęs podlaskiej". Albo kawałek pasztetowej - nazwany "palcem chirurga". Zdjęcia posiłków trafiają na profil na Facebooku - umieszczają je tam pacjenci z całej Polski.

"Szpital na Józefowie ma certyfikat szpitala bez bólu, ale po tych posiłkach wszystkich bolą brzuchy, a do łazienek ustawiają się kolejki" - to opis zdjęcia z Radomia. "Tyle tu tego, że nie wiadomo czym posmarować tą jedną biedną kromeczkę" - to już Warszawa i szpital na Sobieskiego. Na zdjęciu kawałek masła, pół serka topionego i łyżeczka dżemu.

W szpitalu w Białymstoku na kolację chleb i plaster salcesonu. Jednak Furorę robi to, co można dostać do jedzenia w szpitalach w Katowicach. Twórcy strony ochrzcili ten wynalazek mianem "chleburgera". Od hamburgera różni go to, że zamiast kotleta z wołowiny, w środku bułki jest… kromka chleba.


Dla tych, którzy chcą zobaczyć zdjęcia źródło:
Szpitalne menu

:idzwch*j:

FatboyFat

2014-04-04, 10:47
Kanapka z chlebem to od wielu lat hit akademików (szczególnie po 20 dniu miesiąca).

Ale prawda jest brutalna. Leżałem ostatnio w szpitalu, będąc po operacji dostałem na śniadanie pseudokawę, 2 kromki chleba, dwa plastry mielonki pseudodrobiowej i jajko na twardo. Brzmi apetycznie? Taaa... Szczególnie, że po mojej operacji miałem dietę która zabraniała jeść jaj na twardo, tłustych wędlin (psudomielonki z papieru toaletowego, tłuszczu i MOMu także) i picia kawy, a na zwrócenie uwagi, że raczej niebardzo to dla mnie wskazane, to usłyszałem, że lekarz nie zgłosił nic o diecie. Dziękowałem Bogu, że mogłem stamtąd wyjść na następny dzień...

skasowane

2014-04-04, 11:15
W wolnym rynku miałbyś obsługę full serwis!
P.S oczywiście gdybyś zarabiał odpowiednio dużo...

~Vuko

2014-04-04, 13:05
dogip napisał/a:

Furorę robi to, co można dostać do jedzenia w szpitalach w Katowicach. Twórcy strony ochrzcili ten wynalazek mianem "chleburgera". Od hamburgera różni go to, że zamiast kotleta z wołowiny, w środku bułki jest… kromka chleba.


Niech się cieszą. W końcu jakaś odmiana od bułki z węglem :P

RockyWood

2014-04-04, 13:15
dlaczego nie mogą zrobić tak jak więzienia? Przecież zakłady zamknięte dla kryminalistów mają podpisane umowy (wymóg ustawowy) z restauracjami - średni koszt jednego posiłku dla więźnia 20 zł.

szopenfeldziarz

2014-04-04, 14:39
RockyWood napisał/a:

(...)zakłady zamknięte dla kryminalistów mają podpisane umowy (wymóg ustawowy) z restauracjami - średni koszt jednego posiłku dla więźnia 20 zł.


:lol: Gdzie to jest w której ustawie. Bo pierwsze słyszę o takim wynalazku. Może w Radio Maryja słuchacze takie eksperckie opinie prawne wygłaszają. :mrgreen:

Filo1

2014-04-04, 20:23
W więzieniach lepiej karmią ....

Lubie Jezusa

2014-04-04, 23:46
A to oni do szpitala czy restauracji poszli?

trampek_ryn

2014-04-05, 09:37
pie**olenie, teraz szpitale zwykle mają podpisane kontrakty z firmami cateringowymi, więc żarcie jest zajebiste(próbowałem). A takie rarytasy jak bułka z chlebem to już chyba tylko w Sosnowcu

badyl1606

2014-04-05, 16:40
A jakie śniadania dostali banderowcy z Ukrainy?

BykoZauruz

2014-04-06, 22:40
,,urorę robi to, co można dostać do jedzenia w szpitalach w Katowicach. Twórcy strony ochrzcili ten wynalazek mianem "chleburgera". Od hamburgera różni go to, że zamiast kotleta z wołowiny, w środku bułki jest… kromka chleba.,,

Sorki ale w to już nie uwierzę. Prowokacja.

dagins

2014-04-06, 22:43
Gdyby w publicznych szpitalach dawali porządne posiłki to emeryci sami by się okaleczali żeby tam leżeć.

In...........or

2014-04-06, 22:44
A więzniom pełne posiłki, a co?
Od dawna wiadomo ze w tym kraju zlodzieje kazdego rodzaju maja lepiej od zwyklego obywatela.

Ostatni gasi światło.