18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szkło uranowe czyli radioaktywne naczynia

Irydius • 2017-02-24, 17:03

Jakiś czas temu popularny był film o ceramice uranowej. Tym razem mowa jest o szkle uranowym.
Dosłownie świecące szkło możesz mieć nawet u siebie w domu! ;)

bartoszbarto

2017-02-24, 17:40
Rozumiem że praktyczne zastosowanie tego rakotwórczego gówna to jedzenie przy zgaszonym świetle? Gratuluję odwagi producentom i współczuję kupującym..

Hasło reklamowe mogłoby brzmieć tak: kupując naszą zastawę, każdy członek rodziny dostaje po raku :) gratis..

b0r000

2017-02-24, 17:57
Idealne do picia Absyntu

siwybis

2017-02-24, 19:15
Zajebiste! Gdzie to można kupić?

Cz...........as

2017-02-24, 19:37
@bartoszbarto więcej promieniowania daje Ci wyjazd w góry. Albo mieszkanie w betonowym bloku.

Dexterous

2017-02-24, 19:56
bartoszbarto napisał/a:

Rozumiem że praktyczne zastosowanie tego rakotwórczego gówna to jedzenie przy zgaszonym świetle? Gratuluję odwagi producentom i współczuję kupującym..

Hasło reklamowe mogłoby brzmieć tak: kupując naszą zastawę, każdy członek rodziny dostaje po raku :) gratis..



Idąc tym tokiem rozumowania, to prąd z elektrowni atomowej też daje Ci raka :amused:

Pat.wi

2017-02-24, 22:16
Na moje oko to chcą znowu zasiedlić Prypeć i to jest edycja dla Rosjan - część programu przyswajającego rosjan do uranu. :D

saves

2017-02-25, 20:26
Świetny prezent dla teściowej.

KJP678

2017-02-26, 06:19
bartoszbarto napisał/a:

Rozumiem że praktyczne zastosowanie tego rakotwórczego gówna to jedzenie przy zgaszonym świetle? Gratuluję odwagi producentom i współczuję kupującym..

Hasło reklamowe mogłoby brzmieć tak: kupując naszą zastawę, każdy członek rodziny dostaje po raku :) gratis..



Oglądałeś to chociaż? Nieważne, przewiń sobie to 1:20 :roll:

stiankry

2017-02-26, 09:59
Kiedyś szkło uranowe było dość modne i nie wiedziano o jego negatywnych skutkach. Niektórzy starsi mogą mieć je jeszcze w domu. W Polsce sprzedawanie szkła uranowego jest zabronione ale w Czechach można je jeszcze nabyć. By dowiedzieć się więcej o szkle uranowym warto wybrać się na Dolny Śląsk do jednej z kopalni uranu np. Podgórze w Kowarach - mają tam takie eksponaty, a nawet żyłę rudy uranowej, która także świeci :) Nie bójcie się jednak sadole, promieniowanie jest tam nieszkodliwe!

Lololoney

2017-02-26, 12:28
stiankry napisał/a:

W Polsce sprzedawanie szkła uranowego jest zabronione


To dlaczego jak w Aledrogo, czy oliksie wpisuje "szkło uranowe", to mi wyskakuje tego od zaj***nia?

Irydius

2017-02-26, 12:59
Lololoney napisał/a:


To dlaczego jak w Aledrogo, czy oliksie wpisuje "szkło uranowe", to mi wyskakuje tego od zaj***nia?


Bo koleś nie wie co pisze. Handel szkłem uranowym nie jest zabroniony na terenie Polski, nie jest zabroniony w żadnym z krajów Unii Europejskiej. Mało tego, w niektórych krajach wciąż szkło uranowe jest produkowane.

seemija

2017-02-26, 16:21
@stiankry, byles ? ciekawe czy poziomki spod kopalni tez swieca ;)
a swoja droga, swieci, ale nie bez swiatla, najpiekniejszy efekt uzyskuje sie w nadfiolecie ;)