18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sposób na długowieczność 91-latka

Nathaniel_Demerest • 2013-12-20, 22:27
Starszy Pan, mimo zbliżania się grubymi krokami do setki (lat), nadal jest formie i zdrowiu. Poprosił nawet wnuczka, by nagrał go podczas jego codziennych treningów, by mógł zdradzić nam jak żyć, by dożyć do emerytury!



A to co pisze autor filmiku na YouTube:
Cytat:

Ostatnio mój dziadek (91 lat) poprosił mnie o to, by nagrać go podczas jego codziennego treningu i umieścić filmik w internecie.

Chciał pokazać jak wygląda jego sposób na walkę z czasem i przede wszystkim zachęcić Was i Waszych rodziców/dziadków do regularnej, przemyślanej aktywności fizycznej.

Od kiedy pamiętam, zawsze powtarzał "RUCH TO ZDROWIE!". Jest żywym dowodem na to, że każdy z nas ma olbrzymi wpływ na to jak będziemy wyglądać na stare lata. Jego kondycja jest efektem regularnych ćwiczeń i dobrej diety (o której w następnym odcinku;).

Pokażcie to nagranie swoim rodzicom i dziadkom, kto wie, może ich zainspiruje :)


martial7

2013-12-21, 01:59
4:07, dowod na to ze mozna "jezdzic na nartach" bez sniegu. Zimno wypie**alaj. Jakis zj***ny Nordic Walking mnie zaskakuje, a tu masz takie cos. :shock:
Co do dziadka, pelen szacun

czuczmen

2013-12-21, 02:33
ja robie 10 pompeczek i padam na pysk O_O

Pan Prezes

2013-12-21, 03:36
@Polak88
Ja mam zwolnienie z w-fu bo mi sie poprostu nie chce, ale ćwicze w domu. Nie każdy kto nie chodzi na 2-f sie opie**ala całe życie

trampolina

2013-12-21, 07:58
Dziadek się rusza, nie siedzi w domu, nie robi do "kaczki", nie chodzi o balkoniku. Ćwiczeń może nie wykonuje do końca prawidłowo, ale jednak pobudza krążenie i podnosi temperaturę ciała dzięki temu.
Jednak ze swoich obserwacji wiem, że wiek robi swoje i przychodzi czas kiedy będzie mu bardzo ciężko wstać z łóżka, potem będzie leżał w nim przez jakiś miesiąc srając pod siebie i umrze, przynosząc ulgę bliskim, którzy opiekowali się nim w ostatnich dniach życia.
Brzmi niedorzecznie? Cóż, życie ludzkie jest cholernie ulotne.

JURIJ_77

2013-12-21, 09:29
mój dziadas zmarł w wieku 97 lat ... jego o rok młodszy brat przyszedł na pogrzeb z dworca PKP oddalonego o 8 kilometrów. PRZYSZEDŁ. Ten pan z filmu ma rację - głównym powodem długowieczności jest ruch.


A tak btw - chociaż nie pokazujcie tego materiału Ryżemu ...

4x4offroad

2013-12-21, 10:29
james5 napisał/a:

@4x4offroad
Jakie ponad 50 lat.... Mój dziadek ma właśnie 91 lat, a teraz będzie miał jeszcze więcej, a ja mam niecałe 20
\



napisalem ze moze miec mistrzu,policz sobie:
dziadzia ma 91lat,zostal ojcem w wieku 20lat,jego syn zostal ojcem w tym samym wieku,itd.
wychodzi na to ze jego praprawnuk moze teraz miec 11lat :idzwch*j:

Metyl30

2013-12-21, 11:33
A wiecie co jest najlepsze ile razy juz slyszalem takie przypadki jak wlasnie taki oto dziadzius sie dobrze czul nic nie wskazuje na nic na drugi dzien nie zyje a drugi dziadzius znow zchorowany ledwo co zipi pociagnie jeszcze dluzej .

CrookerS

2013-12-21, 12:18
Zapewne w ZUSie jest na "czarnej liście" :amused: :amused: :amused:


Ale ogolnie tak po za tym, szacun :)

Locorooco

2013-12-21, 12:21
Żeby mu ZUS samobójstwa nie popełnił.....

skullhead

2013-12-21, 15:32
wielki szacunek dla tego Pana i życzę jeszcze wielu treningowych dni przynoszących satysfakcje!

pawianek85

2013-12-21, 18:00
Wdzie że ziomale z Woli bo rozpoznaje lasek na Kole:) pozdrawiam serdecznie

Damain

2013-12-21, 20:33
No, ja cały czas ćwiczę z drągiem.

Plecionkarz

2013-12-21, 21:03
4:10 jakiś facet jedzie za nim na rolkach i już nie wyjeżdża z drugiej strony

Sblade

2013-12-22, 02:58
W pracy mam dużą styczność ze starszymi ludźmi i choć na ogół nie lubie starszych ludzi bo przekonałem się jacy potrafią być bezczelni itd. To zadziwił mnie fakt że ci co mają dużo lat a wyglądają o te 10 lub 20 lat młodziej mają jasność umysłu i są dobrze sprawni fizycznie a jak zdarzy się z nimi zamienić parę słów to faktycznie ... za młodu uprawiali sport i dla takich ludzi wielki szacunek. Bo kto wie ... jacy my będziemy w tym wieku o ile dożyjemy... a jak wiadomo w tamych czasach nie było netu i człowiek szukał zajęcia... lecz dziś... wiadomo.