18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Samael

kroenen • 2012-12-19, 14:47
Samael - ("trucizna Boga", "przywódcy wszystkich szatanów", "Anioł Apokalipsy", "Anioł Chaosu", "Anioł Ciemności", "Anioł jecira", "Anioł Odstępca", "Anioł Oskarżyciel", "Anioł Pychy", "Anioł Rzymu lub Edomu", "Anioł Śmierci", "Anioł Zła") najczęściel utożsamia się go bezpośrednio z Szatanem, a niektórzy analizatorzy pism kanonicznych twierdzą, że "Samael" to właściwe imię owego "znienawidzonego 'przeciwnika', który odstąpił od Boga i wyparł się Jego światłości". Samaela uznaje się albo za najświętszego (lub jednego z najświętszych) albo za najbardziej występnego i najpotężniejszego z upadłych aniołów. Z jednej strony, w Niebie, ma być jednym z siedmiu regentów świata, któremu służą dwa miliony aniołów; z drugiej zaś jest "wielkim wężem o dwunastu skrzydłach, który spadając z niebios, pociągnął za sobą cały układ słoneczny"... Samael jest również jednym z wielu aniołów pełniących funkcję Anioła Śmierci. Ci, którzy uważają Samaela za sługę bożego twierdzą, że to on był aniołem, który powstrzymał Abrahama przed złożeniem ofiary z Izaaka, oraz tym, który walczył z Jakubem w Penuel, zwą go również "surowościa Bożą". Ma on należeć do chóru serafinów (będąc jego wodzem, tak jak i wodzem chóru cnót) i być pierwszym wśród krytyków sztuki. Przed swym (możliwym) upadkiem miał on "nosić [wszystkich aniołów] jako odzienie, bowiem przewyższał wszystkich wiedzą i chwałą". Najczęściej jednak przedstawia się go i pojmuje jako Cesarza Piekła i Króla Upadłych Aniołów, który to miał pod postacią węża skusić Ewę, aby zjadła zakazany owoc, a następnie spłodzić z nią Kaina (jego matką miała być również Lilith). Jeżeli Samaela-Szatana i węża nie utorzsamia się, to jeden z nich jest narzędziem drugiego. Według legendy Samael miał być strącony za popełniony grzech pychy: strącił go na ziemię Bóg, gdy anioł ten odmówił złożenia hołdu Adamowi. Wówczas to "Samael chwycił za skrzydła Michaela i niechybnie ściągnąłby go w dół, gdyby Bóg się nie wmieszał". W tradycji żydowskiej Samael jest mężem Lilith (pierwszej żony Adama). Razem działają w nocy i kuszą ludzi do złego, ponieważ "Grzesząc [ludzie] umacniają potęgę Samaela i umożliwiają mu czasowe zapanowanie nad Szechiną, mające katastrofalne skutki dla świata". Oprócz Lilith, towarzyszkami Samaela są jeszcze trzy pozostałe żeńskie anioły nierządu: Ejszet Zenunim, Agrat bat Machlat i Naama. Według Judasza Iszkarioty "psy wyją, gdy Samael, / anioł śmierci tchnący lodem, / mknie przez miasto cichym lotem". Anioł ten (lub diabeł) ma też być "najmłodszym i najbardziej męskim spośród przedstawicieli Piekła, rudowłosym hultajem". Samael nazywany jest "władcą tego świata" oraz "władcą mocarstw powietrza" (tak jak Szatan). Miał zostać stworzony szóstego dnia stworzenia z blasku samego Boga.

DarthV

2012-12-19, 14:53
Piwo.
Btw. Wyłapałem orto błąd: "Jeżeli Samaela-Szatana i węża nie utorzsamia się(...)" Poza tym artykuł świetny.

hudziel

2012-12-19, 15:21
Nie ma to jak Samael

/watch?v=gwhRzf1eJUM

In...........eo

2012-12-19, 15:53
Artykuł świetny, więcej takich! :D

so whaat

2012-12-19, 18:36
Z tym, że na drugim zdjęciu widnieje Baphomet:



którego, rzekomo, czcili Templariusze. Odsyłam do ciotki wikipedii

podgor5

2012-12-20, 01:13
wyglądami na to, że mogło tak faktycznie być

platinum1234567

2012-12-20, 01:19
widze ze nastepny spoko temat , rano była lilith

Echis

2012-12-20, 01:21
Ryży Hultaj, mąż Lilith, ojciec Asmodeusza.

Vof

2012-12-20, 01:22
Ciekawy artykuł dzięki za wrzutkę :-) Według Judasza Iszkarioty "psy wyją, gdy Samael, / anioł śmierci tchnący lodem, / mknie przez miasto cichym lotem".To jest ciekawe raz jak wracałem z szkoły zimą po południu(wieczorem) widziałem karetkę która jechała na sygnale(matka która pracuje w szpitalu powiedziała mi jak wróciła z pracy że zdarzył się wypadek samochodowy w którym zginął jeden mężczyzna :!: )akurat przechodziłem przez osiedle domków jednorodzinnych i kilka psów wyło :shock: pierwszy raz w życiu słyszałem wyjącego psa :!:

papcio666

2012-12-20, 01:30
so whaat napisał/a:

Z tym, że na drugim zdjęciu widnieje Baphomet


Samael, baphometh: dla wyznawcy każdego znajdziemy coś miłego :megalol:

skeczu

2012-12-20, 01:32
Widzę, że sadistic przygotowuje się do rozpoczęcia czczenia złych mocy... to gdzie mam się podpisać ?? :P

rusofil

2012-12-20, 01:35
Więcej takich artów! Zawsze gdy widzę coś takeigo, odzyskuję wiarę w Sadola. Piwo dla autora.

Keepo

2012-12-20, 01:39
Jak przeczytałem "Samael" to przypomniały mi się te popie**olone łańcuszki, które kiedyś rozsyłały popie**olone kidosy na gadu gadu(a ja się ich tak strasznie bałem oczywiście). Jak ktoś miał GG w 2001 to powinien pamiętać te wiadomości od nieznajomych "Jeżeli przeczytałeś to słowo to w ciągu 7 sekund twój penis stanie a Ty dostaniesz mega orgazmu. Masz 6.99s żeby rozesłać to do 50 znajomych inaczej spuścisz się żrącym kwasem a twoja twarz odpadnie."

Loaloa

2012-12-20, 02:06
Dobrze, że chłopaki pochodzą z normalnego kraju, w Polsce zgniliby w kazmatach za obrazę uczuć wiadomych. Oto próbka tekstu z albumu, może nie najlepszego techniczne, ale darzonego przeze mnie szczególnym sentymentem.

To our martyrs

Reign of fear, of war,
Of silence, of resignation
Under the rules of the book of lies
Trawling the wrong path
Led like cattle

Never try to understand, accept, obey
Follow followers
And forget who you are

What's a lifestyle, to live for others
To share all with everybody
To answer love to hate

Never try to understand, accept, obey
Follow followers
And forget who you are

Take each single insult and injury
As a present, as a spiritual gold
To buy your place in heaven

I spit at your god's face
I piss on the cross
I vomit on the holy bible
I shit on the blessed whore and her bastard son
I desecrate, crush and destroy
All which is sacred, all which is blessed
I've found the one who lives in me

Brothers and sisters
Time for change is coming
Bells for revenge strike the end of times

By faith, by force
We'll walk toward the light
And forever be our own god

Mardog

2012-12-20, 02:17
kroenen napisał/a:

najmłodszym i najbardziej męskim spośród przedstawicieli Piekła, rudowłosym hultajem".



:roll: